روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
حق بیمه، منبع اصلی درآمد سازمان تأمین اجتماعی

به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر، نشست خبری مدیرکل و مدیر درمان تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی با مشارکت خانه مطبوعات استان برگزار گردید.
جعفر سمساری، مدیر کل تأمین اجتماعی استان در این نشست، کاهش ضریب پشتیبانی (نسبت تعداد بیمه شدگان به مستمری بگیران) و بازنشستگی های پیش از موعد در کنار رکود اقتصادی حاکم بر کشور را از مهمترین چالشهای پیش روی سازمان دانسته و تصریح کرد با توجه به تغییرات ساختاری جمعیت و روند رو به پیری آن و نیز اعمال قوانین بارنشستگی های پیش از موعد، افزایش تعداد بازنشستگان و مستمری بگیران از افزایش تعداد بیمه شدگان پیشی گرفته که این امر موجب بر هم خوردن تعادل منابع و مصارف سازمان می گردد.
بیش از ۵٣ درصد جمعیت استان تحت پوشش تأمین اجتماعی
مدیر کل تأمین اجتماعی استان با بیان اینکه ۶٧۵ هزار بیمه شده اصلی و بیش از دو میلیون نفر بیمه شده اصلی و تبعی تحت پوشش تأمین اجتماعی استان قرار دارند، تعداد بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش تأمین اجتماعی در استان را بالغ بر ١۶١ هزار نفر دانسته و تصریح کرد، طی ١٠ ماهه نخست سال جاری ١۶۴۴ میلیارد تومان از بابت تعهدات بلند مدت و در قالب حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران در استان پرداخت شده است.
وی همچنین تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری استان را ١٢هزار نفر اعلام نموده و افزود، میزان پرداختی از بابت مقرری به دریافت کنندگان بیکاری، طی این دوره ١۴١ میلیارد تومان بوده است.
جعفر سمساری، حق بیمه را عمده ترین منبع درآمد سازمان تأمین اجتماعی دانسته و اذعان داشت رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال، تأمین منابع پایدار سازمان تأمین اجتماعی را تضمین خواهد نمود.
وی با بیان اینکه مطالبات کارگاههای تحت پوشش در استان بالغ بر ۵٢٩ میلیارد تومان می باشد، از تسهیلات سازمان تأمین اجتماعی در جهت تقسیط بلند مدت مطالبات خبر داده و افزود، بهبود فضای کسب و کار و رونق اشتغال مطلوب سازمان تأمین اجتماعی می باشد، فلذا طی سال اخیر، تسهیل در بازرسی از دفاتر قانونی، تسهیل صدور مفاصا حساب جهت تمدید کارت بازرگانی و بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب، در جهت رفع موانع تولید کارگاههای تحت پوشش در دستور کار قرار گرفته و تداوم دارد.
جعفر سمساری، با تأکید بر اینکه محدودیتی در جذب بیمه شدگان نداریم، صدور معرفی نامه از جانب صندوق اعتباری هنرمندان را لازمه بهره مندی نویسندگان، هنرمندان و خبرنگاران از معافیت های موجود در حق بیمه دانسته و تصریح کرد با توافق موجود بین سازمان تأمین اجتماعی و وزارت ارشاد، متقاضیان در صورت احراز شرایط و اخذ معرفی نامه، می توانند تحت پوشش تأمین اجتماعی قرارگیرند.
مدیر درمان آذربایجان شرقی در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران در مورد آخرین اخبار مربوط به بیمارستان ٣٢٧ تختخوابی خاوران گفت، کلیه اقدامات در سطح استان انجام شده و مقرر است احداث این بیمارستان توسط شرکت کره ای سامسونگ با قراردادی ٢٨ ماهه از زمان واگذاری انجام گردد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز