روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
حق رشد بازیکنان لیگ برتری سالی ۲۵ میلیون تومان است کدام بازیکنان از پرداخت حق رشد معاف هستند؟

فریبرز محمودزاده در گفت‌وگو با فارس، در مورد نحوه پرداخت حق رشد و میزان این مبلغ، اظهار داشت: حق رشد و حق آموزش به بازیکنان یک حق کاملاً قانونی است که در قوانین فیفا نیز به آن توجه شده است. در مواد ۲۳ و ۲۴ آیین‌نامه نقل و انتقالات کشور ما هم حق رشد و حق آموزش برای بازیکنانی که در زمان انتقال کمتر از ۲۳ سال سن داشته باشند در نظر گرفته شده اما شرایطی برای پرداخت حق رشد وجود دارد. پرداخت حق رشد برای تشویق باشگاه‌های سازنده است.
وی افزود: برای پرداخت حق رشد باید لیگ‌ها را به ۴ گروه لیگ برتر، لیگ دسته اول، لیگ دسته دوم و سایر لیگ‌ها تقسیم کنیم مبلغ حق رشد در هر کدام از لیگ‌ها متفاوت است. ضمن اینکه دو گروه سنی برای بازیکنان در نظر گرفته شده است. گروه سنی اول بازیکنان از ۱۲ تا ۱۵ سال تمام هستند و گروه سنی دوم بازیکنانی هستند که از ۱۶ تا ۲۱ سال تمام دارند.
رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ اعلام کرد: برای گروه سنی اول بازیکنان یعنی فوتبالیست‌هایی که بین ۱۲ تا ۱۵ سال تمام دارند میزان حق رشد بابت هر سال آموزش در باشگاه به این ترتیب است که در تیم‌های لیگ برتری ۱۰ میلیون تومان، تیم‌های لیگ یک ۸ میلیون تومان، تیم‌های لیگ دسته دوم ۶ میلیون تومان و در سایر لیگ‌ها ۴ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
محمودزاده در مورد گروه سنی دوم بازیکنان، عنوان کرد: بازیکنانی که بین ۱۶ تا ۲۱ سال تمام دارند برای هر سال آموزش در لیگ برتر ۲۵ میلیون تومان، در لیگ یک ۲۰ میلیون تومان، در لیگ دسته دوم ۱۰ میلیون تومان و در سایر لیگ‌ها ۸ میلیون تومان حق رشد باید به باشگاه سازنده پرداخت شود. حق رشد را باشگاه خریدار به باشگاهی که بازیکن را آموزش و رشد داده پرداخت می‌کند اما در برخی موارد نیازی به پرداخت حق رشد وجود ندارد.
وی افزود: اگر بازیکنی از لیگی به دو رده پایین‌تر انتقال پیدا کند یعنی به طور مثال از لیگ برتر به لیگ دسته دوم برود یا از لیگ یک به لیگ استانی آمده باشد در آن صورت دیگر باشگاهی که بازیکن را خریده حق رشد پرداخت نمی‌کند و حق رشد به چنین بازیکنی داده نمی‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز