روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 507
  • بازدید دیروز: 1,548
  • کل بازدید ها: 877,336
حل مشکلات معلولان نیازمند فرهنگ سازی و آموزش جامعه

عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز تاکید کرد: حل مشکلات معلولان نیازمند فرهنگ سازی و ارائه آموزش های مرتبط با این حوزه به افراد جامعه است.
سعید دباغ نیکوخصلت با بیان اینکه نهادهای مردمی بازوان شهر هستند، اظهار کرد: نهادهای غیردولتی در واقع کارهای دولت را انجام می دهند و اقدامات انجام شده توسط نهادهای مرتبط با حوزه معلولان نیز مکمل کارهای بهزیستی است.
وی با بیان اینکه ۱۵ درصد کلانشهر تبریز را معلولان تشکیل داده اند، تاکید کرد: توجه به این قشر از جمعیت استانمان ضروری است، چرا که اگر بخواهیم برای شهر تبریز ایزو بگیریم آنها علاوه بر بررسی نکات مختلف توجه به ایجاد مسیر برای نابینایان را بررسی می کنند و باید مسیرهای قوانین پیاده رو برای ارایه خدمات به نابینایان را جدی بگیریم چرا که پیاده روی نامناسب به نابینایان آسیب می زند، آنها از وضعیت موجود گلایه دارند چرا که با منتهی شدن پیاده روها سرشان چندین بار به داربست بنرها خورده است.
عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز با تاکید بر اینکه باید برای فضاسازی و مناسب سازی شهری برای نابینایان از خود لیاقت نشان دهیم، اظهار کرد: ما در زمینه مناسب سازی فضای شهری برای نابینایان سخن به میان آوردیم، در حالی که با وجود ترافیک سنگین در شهر برای بیناها هیچ اقدامی به عمل نیامده است.
نیکوخصلت با تاکید بر لزوم توجه به موضوع فرهنگ سازی و ارائه آموزش های لازم به شهروندان در ارتباط با موضوع معلولان ابراز کرد: زمانی که در مهدکودک ها و آموزش و پرورش اطلاعاتی در خصوص نیازهای نابینایان برای افراد داده نمی شود چه انتظاری از یک مسئول می توان داشت که در خصوص حل مشکلات نابینایان قدمی بردارد و زمانیکه مدیر شهری در زمینه مشکلات نابینایان و حل آنها آموزش ندیده چطور می توان از وی انتظار داشت که نگرشی برای حل آنها داشته باشد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز