روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 103
  • 420
  • 1,435,559
حل مشکل آلودگی هوای کلانشهرها همت نظام را می‌طلبد

عبدالرضا هاشم‌زایی با اشاره به راهکارهای مقابله با آلودگی هوای کلانشهرها، بیان کرد: متاسفانه ما همیشه زمانی مشکل در کشور شکل می‌گیرد و بزرگ می‌شود قصد داریم به طور انفعالی با مشکلات روبه‌رو شویم و با شعار دادن مبارزه را آغاز می‌کنیم.
وی در ادامه اظهار کرد: به عنوان مثال زمانی که کشور تحریم می‌شود به دنبال برجام و FATF می‌رویم، در حالی که ما باید از ابتدا به دنبال ریشه مشکلات باشیم.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به آلودگی هوای کلانشهرها اظهار کرد: امروز آلودگی هوای تهران روزی چندین نفر را به کام مرگ می‌برد و شاید تلفات آن از سوانح هوایی و تصادفات جاده‌ای نیز بیشتر باشد. آلودگی هوای کلانشهرها به دست شهرداری و دولت قابل حل نیست، بلکه همت نظام را می‌طلبد.
هاشم‌زایی در ادامه تصریح کرد: ما باید از تجارب کلانشهرهای دنیا نظیر شهر لندن که امروز توانسته‌اند از آلودگی هوا عبور کنند استفاده کنیم. در گام اول ما باید به سمت توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی در سطوح شهرها برویم.
این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با اشاره به ضرورت شکل گیری نگاه ملی نسبت به آلودگی هوای کلانشهرها افزود: امروز ما باید به سمت استفاده از ماشین‌های نسل ششم و هفتم در شهرها برویم، اما متاسفانه ما هنوز در ماشین‌های نسل اول و دوم هستیم. از سوی دیگر دولت باید با اختصاص تسهیلات مناسب موتورهای کاربراتوری را برقی کند. از سویی دیگر با سیاست‌گذاری باید استفاده از سوخت‌های فسیلی را به حداقل برسانیم.
وی خاطر نشان کرد: متاسفانه ما در هر کاری براساس خط و خطوط سیاسی حرکت می‌کنیم.
در زمانی که احمدی‌نژاد با قالیباف مشکلاتی داشتند مجلس شورای اسلامی مبلغی را برای توسعه زیرساخت‌های شهری به شهرداری تخصیص داد، اما آقای احمدی‌نژاد آن مبلغ را به شهرداری نداد یعنی مصالح مردم تهران فدای خط و خطوط سیاسی شد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: انجام فعالیت‌های تبلیغاتی و فرهنگ‌سازی در این زمینه‌ می‌تواند در مواردی موثر باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز