روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۲/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 282
  • 965
  • 1,043,859
حمایت اروپا از برجام بهتر از انتظارها بوده است

محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه ایران که در نیویورک به سر می‌برد در گفت‌وگو با شبکه بی‌بی‌سی تلاش‌ها برای حفظ برجام پس از خروج آمریکا از این توافق را دشوار توصیف کرد و گفت: از آنجایی که نقش دلار آمریکا در نظام مالی بین‌المللی فراگیر است، (حفظ برجام) به‌طور قطع سخت خواهد بود. انتخاب‌ها نیز بسیار روشن هستند؛ یا جامعه بین‌الملل به آمریکا اجازه خواهد داد تا حکمرانی کند، در گذشته این کشور چنین کاری انجام می‌داد اما آن زمان بر اساس یک سری قوانین بوده نه برمبنای احکامی که هر روز تغییر می‌کرده‌اند.
ظریف در پاسخ به سوالی درباره موضع انگلیس درقبال برجام بیان کرد: نخست ویر ترزا می و بعلاوه رئیس جمهور مکرون و دیگران نیز اعلام کرده‌اند که (به توافق) پایبند هستند و پایبند به این هستند که ایران از منافع اقتصادی برجام بهره می‌برد. اروپایی‌ها شاید نسبت به آنچه دیگران انتظار داشتند، تعهدات بهتری را ارائه دادند. بنابراین، اروپا باید این تعهدات سیاسی را به سازوکارهایی تبدیل کند و من بر این باورم که این سازوکارها به کار گرفته خواهد شد.
وی ادامه داد: اما مهم‌ترین و دشوارترین مسئله این است که ببینیم آیا این سازوکارها موثر است یا خیر. ما تنها کمی بیشتر صبوری خواهیم کرد. این، بدان معنی نیست که صبر ما تمام نخواهد شد اما کمی صبر می‌کنیم تا ببینیم چه می‌شود.
وزیر امورخارجه کشورمان همچنین در پاسخ به این سوال که آایا احتمال دارد رئیس جمهور ایران درخواست رئیس جمهور آمریکا برای دیدار را بپذیرد، گفت که هیچ چیز غیرممکن نیست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز