روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۹/۲۵
روزنامه ساقی آذربایجان
حمل بار توسط مسافران ایرانی بر اساس قوانین گمرکی آذربایجان

مدیرکل گمرک آستارای جمهوری آذربایجان نیز در گفتگو با خبرنگاران  با تاکید بر اینکه درباره ۲۴ ساعته شدن گمرک آستارای آذربایجان به لحاظ روند اجرایی کار،  هیچ مشکل و مانعی وجود ندارد، اظهار کرد: گمرک آستارای جمهوری آذربایجان  آماده اجرای دستورات صادره از سوی مسئولان عالی رتبه این کشور است.
میر محمود میر آتایف با اشاره به حرکت ۲۰۰ دستگاه اتوبوس زائران حسینی از کشور جمهوری آذربایجان به سمت کشور عراق و کربلای معلی از طریق مرز زمینی آستارای ایران و در روزهای آینده، گفت: از خدمات جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور مسلمان و همسایه آذربایجان به زائران حسینی آذری در شهر مرزی آستارای ایران سپاسگزاریم.
مدیرکل گمرک آستارای جمهوری آذربایجان به مصوبه بار همراه مسافر در گمرک مرزی آستارای جمهوری آذربایجان اشاره کرد و افزود: بار همراه مسافر اگر در قالب وسایل  شخصی مسافر از گمرک عبور کند، مشکلی در این زمینه  وجود ندارد ولی اگر از یک کالایی به تعداد فراوان همراه مسافر باشد، منع قانونی پیدا می کند.
مدیر کل گمرک مرزی آستارای آذربایجان تصریح کرد: مسافران ایرانی می توانند بر اساس قانون گمرک جمهوری آذربایجان تا سقف معینی از یک نوع جنس را با خود به ایران حمل کنند.
بررسی ایجاد دروازه مشترک مرزی در مرزهای گمرکی آستارای ایران و آستارای جمهوری آذربایجان و همچنین تسهیل در انجام تبادل کالا و اسناد گمرکی، تبادل الکترونیکی اطلاعات  گمرکی و توسعه روند تبادلات کالا از دیگر مباحث این نشست مشترک مرزی و گمرکی بود.
راه اندازی دروازه مشترک مجازی مرزی بین دو کشور در ماه‌های آینده
مدیر کل گمرک آستارای ایران نیز در این نشست با اشاره به اینکه دو کشور همسایه ایران و جمهوری آذربایجان عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی (اکو) هستند و توسعه روابط اقتصادی دو کشور از نظر آن سازمان مهم است، گفت: راه اندازی دروازه مشترک مجازی مرزی بین دو کشور که در ماه‌های آینده انجام می‌گیرد، به افزایش سرعت در تبادل اطلاعات تجاری ایران و آذربایجان در مرز آستارا منجر می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز