روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 70
  • 899
  • 1,048,487
حمل ۲۵۰ هزار تن بار صادراتی از تولیدات مس سونگون توسط خطوط ریلی

مدیرکل راه‌آهن آذربایجان شاپور ارصلانی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: براساس توافق صورت گرفته با معدن مس سونگون مقرر شده امسال ۳۲۰ هزار تن از تولیدات این مجموعه از طریق خطوط ریلی جابه‌جا شود که راه‌آهن آذربایجان در نیمه نخست امسال با حمل ۲۵۰ هزار تن از محصولات این مجموعه بیشتر از تعهدات خود عمل کرده و آمادگی کامل برای حمل نقل حجم بیشتری از تولیدان معدن مس سونگون را نیز دارد.
وی با اشاره به اینکه تولیدات معدن مس سونگون به صورت ترکیبی ۱۵۰ کیلومتر مسیر جاده‌ای را طی و از طریق راه‌آهن تبریز به مقصد بندر عباس به عنوان مقصد صادراتی تولیدات مس سونگون صورت می‌‌گیرد؛ تاکید کرد: ۹۰ درصد تولیدات مس سونگون از طریق خطوط ریلی جابه‌جا شده و تنها ۱۰ درصد آن به دلیل شرایط معدن و استان از طریق حمل نقل جاده‌ای به مقاصد مورد نظر انتقال می‌یابد و حوزه حمل و نقل ریلی آذربایجان ظرفیت و آمادگی انجام تمام امور حمل و نقلی این معدن را دارد.
مدیرکل راه‌آهن آذربایجان انجام حمل و نقل بار صادراتی مس سونگون از تبریز به مقصد بندرعباس را به عنوان طولانی‌ترین مسافت بار ترانزیتی در کشور اعلام کرد.
این مقام ارشد استان در حوزه حمل و نقل ریلی همچنین حمل گندم تولیدی در استان از طریق شبکه ریلی را نیز مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: گندم سیلوهای صوفیان، تبریز و مراغه از طریق خطوط ریلی و براساس توافقات صورت گرفته با سازمان غله به مقاصد تهران، زاهدان، اصفهان، شمال و … صورت می‌گیرد.
وی عنوان کرد: حمل گندم سیلوهای یاد شده از مردادماه شروع شده و تاکنون ۲۰ هزار تن از محصول گندم توسط شبکه ریلی جابه‌جا شده که تا پایان سال این رقم به ۶۰ هزار تن خواهد رسید.
ارصلانی جابه‌جایی نفت کوره تولیدی در استان را نیز به عنوان یکی دیگر از عملکردهای حوزه تحت مدیریتش یادآور شد و اضافه کرد: بعد از چهار سال نفت کوره تولیدی در تبریز از اول شهریور، از طریق خطوط ریلی آذربایجان به مقاصد ماهشهر و مسیر جنوب کشور حمل می‌شود که روزانه بالغ بر ۶۰ واگن است.
راه‌آهن آذربایجان یکی از نواحی نوزده‌گانه شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود، محدوده این اداره‌کل شامل چهار محور در مسیر میانه- مراغه- تبریز، تبریز- صوفیان- جلفا، صوفیان- رازی و مراغه- مهاباد فعال است که شامل ۳۸ ایستگاه با ۷۲۰ کیلومتر خط اصلی و ۳۰۰ کیلومتر خط فرعی، صنعتی و تجاری است.
راه‌آهن آذربایجان محدوده استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی و اردبیل را شامل می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز