روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۳۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 218
  • 1,083
  • 1,016,853
حوادث

نجات کودک بازیگوش ازیک قدمی مرگ

کودک بازیگوش امریکایی که در خودروی مادرش حبس شده بود، پس از سپری کردن ۳۰ دقیقه بحرانی، با تلاش آتش‌نشان نجات داده شد.
به گزارش پلیس «اورلاندو»، پسر ۴ ساله همراه مادرش به مرکز خرید رفته بود که هنگام برگشت با اصرار سوئیچ را از مادرش گرفت و پیش از رسیدن زن جوان، به داخل خودرو پرید و در را قفل کرد. مادر این کودک که بشدت ترسیده بود تلاش زیادی کرد تا بلکه پسرش در را بازکند. اما کودک هراسان قادر به اجرای دستورات مادر نبود. سرانجام نیزاز آتش‌نشانی کمک خواسته شد و امدادگران وارد عمل شدند.
آنها پس از دقایقی تلاش وقتی موفق به بازکردن در نشدند به ناچار شیشه جلوی خودرو را شکستند و کودک را از داخل خودرو که زیرآفتاب داغ مانده بود، بیرون کشیدند.

شلیک مرگبار به کولبر

فرماندار شهرستان «سردشت» استان آذربایجان غربی، ازکشته شدن یک کولبرجوان با شلیک نیروهای هنگ مرزی در منطقه مرزی کانال، حوالی روستای «بیتوش» خبرداد: نژاد جهانی، دراین باره گفت: روز یکشنبه کولبر ۲۴ ساله‌ای با نام «پشتیوان معین» هدف شلیک گلوله قرارگرفت و کشته شد. درپی این حادثه خانواده کولبرجوان که توسط نیروهای هنگ مرزی از پا درآمده به همراە تعدادی از مردم سردشت در اعتراض به کشتن کولبران، مقابل فرمانداری شهرستان سردشت تجمع کرده و خواستار شناسایی مقصران شدند.
وی با ابراز همدردی با خانواده داغدار کولبر کشته شده گفت: ما در چارچوب قانون از خانواده این جوان حمایت و مسأله را بررسی می‌کنیم. همچنین خانواده این جوان می‌توانند از طریق مراجع قانونی پیگیر حق خود باشند و در این راه مانعی وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه مردم سردشت و خانواده این جوان رفتار آرام و منطقی داشتند افزود: اگر بتوان در گفتار صادق بود و صادقانه وظایف و اختیارات قانونی خود را برای شهروندان تعریف کرد بهتر می‌توان خدمت کرد و انتظارات دور از وظیفه و اختیار هم به وجود نمی‌آید و مشکلات کمتر می‌شود.جهانی تصریح کرد: به طور قطع واکاوی اصلی هرکدام از این حوادث به‌صورت مجزا شرایط خود را دارد و باید در مراجع قضایی به‌صورت جزئی بررسی شود. اما در هر حال و به هر دلیلی کشته شدن یک جوان موجب جریحه دار شدن احساسات هر انسانی می‌شود.
درخواست برخورد
جدی و قانونی با عاملان قتل
در همین رابطه، رسول خضری، نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی به وزیر کشور تذکر کتبی داد.این نماینده مجلس در تذکر خود خواستار تعجیل در برخورد جدی و قانونی با عاملان قتل کولبر سردشتی شده‌ و آورده است که احقاق حق مقتول موجب تسلی خاطر خانواده متوفی و مردم محلی می‌شود.

۳ بارقصاص، مجازات عامل جنایت خانوادگی

قضات دیوانعالی کشور، حکم سه بار قصاص پسر کینه‌جو را تأیید کردند که در جنایتی هولناک پدر، مادر و پدربزرگش را با چاقو کشته بود.
این جنایت خانوادگی شب هشتم آذر سال ۹۳ در آپارتمانی واقع در تهرانپارس اتفاق افتاد. روز واقعه پسر جوانی تلفنی به پلیس خبر داد که دوستش «میلاد»، پدر، مادر و پدربزرگ خود را کشته است. پس از تماس این جوان، مأموران پلیس در صحنه جرم حاضر شدند و میلاد را هنگام انتقال اجساد اعضای خانواده‌اش به خودرو پراید دستگیر کردند.
تحقیقات پزشکی قانونی هم حکایت از آن داشت که اعضای خانواده در ساعات پایانی شب قبل و در حالی که همگی خواب بوده‌اند با ضربات چاقوی پسر خانواده از پا درآمده‌اند. دوست میلاد در بازجویی‌‌ها به پلیس گفت: «شب قبل، میلاد در تماس تلفنی به من گفت از زندگی خسته شده و می‌خواهد اعضای خانواده‌اش را به قتل برساند. بعد از شنیدن این حرف او را آرام کردم تا اینکه ساعت ۶ صبح میلاد دوباره زنگ زد و با خونسردی اصرار کرد به خانه‌شان بروم تا درباره موضوع مهمی با هم صحبت کنیم. وقتی با نگرانی جلوی در خانه‌شان رسیدم، میلاد را دیدم که منتظرم بود. همان موقع هم گفت اعضای خانواده‌اش را به قتل رسانده است.«میلاد» نیز در بازجویی گفت: «از گذشته با پدر ۶۰ ساله و مادر ۵۵ ساله‌ام اختلاف داشتم تا اینکه شب گذشته برای پایان دادن به این اختلاف‌ها تصمیم به قتل‌شان گرفتم. البته پدربزرگم هم در خانه‌مان میهمان بود.برای اجرای نقشه‌ام منتظر ماندم تا آنها بخوابند و…
میلادپس از محاکمه درشعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران که به ریاست قاضی قربانزاده وبا حضورقاضی اسلامی مستشاردادگاه برگزارشد با درخواست خواهر، خاله و دایی‌اش به سه بارقصاص محکوم شد.
این درحالی بود که پزشکی قانونی، سلامت روانی‌اش را تأیید کرده بود. این حکم از سوی قضات دیوانعالی کشورنیزمهر تأیید خورد.

درخواست نبش قبرمرد بساز بفروش

دختر جوان یک ساختمان ساز با حضور در دادسرای جنایی خواستارنبش قبرو بررسی علت مرگ مرموز پدرش شد. او مدعی است ردپای نامادری‌اش نیزدر این ماجرا وجود دارد. چند روز پیش دختر جوانی به دادسرای امور جنایی تهران رفت و خواستار نبش قبر و بررسی پرونده مرگ پدرش شد. او در این رابطه به خبرنگاران گفت: «۱۰ ساله بودم که پدرم من ومادرم را ترک کرد ومدتی بعد هم از مادرم جدا شد. پدرم که بساز بفروش بود و وضع مالی خوبی داشت، دو سال قبل با زن جوانی در ارومیه ازدواج کرد. التبه آنها در تهران زندگی می‌کردند و پدرم برای کار به ارومیه می‌رفت. ۲۰ شهریور امسال پدرم در خانه ازحال رفته بود. همسرش هم دارویی را که نمی‌دانم چه بوده به پدرم خورانده است. بعد از آن پدرم را درحالت بیهوشی به بیمارستان انتقال داده‌اند ولی او چند ساعت بعد فوت می‌کند. پزشک درمانگر سرطان پدرم هم اعلام کرد که او به خاطر سرطان نمرده است. بیمارستان هم گفته او عفونت داشته وبه همین خاطر جان باخته است. ولی پدرم چند روز قبل آزمایشی داده بود که هیچ عفونتی هم نداشته است. حالا به اینجا آمده‌ام تا دستور نبش قبر پدرم صادر شود و مشخص شود علت اصلی مرگش چه بوده است.
با شکایت دختر جوان، بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران دستور ارسال پرونده بالینی مرد میانسال ازپزشکی قانونی را صادر کرد تا علت مرگ بررسی شود.

 رهایی عامل جنایت مرغ فروشی از قصاص

پسرنوجوان که به‌دنبال درگیری و مشاجره شدید، دوست مرغ فروش‌اش را با ضربات چاقو به قتل رسانده بود دوروز پیش با حکم قضات شعبه هفتم دادگاه کیفری تهران از قصاص گریخت و به پرداخت دیه و پنج سال حبس محکوم شد.
به گزارش خبرنگاران، در جلسه دادگاه که به ریاست قاضی کیخا و مستشاری قاضی مقدم زهرا، برگزار شد ابتدا متن کیفرخواست خوانده شد. سپس اولیای دم خواستارقصاص عامل قتل شدند.
در ادامه محاکمه، متهم نوجوان درجایگاه ایستاد و گفت: «شامگاه ۲۴ شهریورسال ۹۴ به مغازه مرغ فروشی دوستم درمنطقه کهریزک رفته بودم که ناگهان متوجه شدم درخلوتی مغازه نقشه شومی دارد. بعد هم چاقویی را زیرگلویم گذاشت. درحالی که بشدت ترسیده بودم دریک لحظه ازفرصت استفاده کردم و با چاقویی که روی میز مرغ فروشی بود به طرفش هجوم بردم وچند ضربه زدم. بعد هم ازمغازه فرارکردم تا اینکه دستگیرشدم.»
پس از پایان اظهارات متهم، قضات وارد شور شدند و او را با توجه به اینکه هنگام وقوع قتل ۱۷سال سن داشته، ضمن اعمال ماده ۱۹۱ قانون مجازات اسلامی مبنی بر ممنوعیت اعدام افراد زیر ۱۸سال، به پرداخت دیه وپنج سال حبس محکوم کردند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز