حوادث

مرگ قاچاقچی مسلح ‌ در درگیری با پلیس

جانشین انتظامی استان سیستان‌وبلوچستان از هلاکت یک قاچاقچی مسلح و کشف یک تن‌و ١٠٢ کیلوگرم مواد مخدر در درگیری با قاچاقچیان خبر داد.
سرهنگ «احمد طاهری» گفت: با تلاش مأموران انتظامی شهرستان «ایرانشهر» و پشتیبانی فنی و اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، اعضای باندی که به صورت مسلحانه و با استفاده از خودروهای تیزرو اقدام به انتقال مواد مخدر از مرزها به عمق استان می‌کردند، شناسایی شدند.
وی افزود: اعضای این باند مسلح، شامگاه جمعه با یک دستگاه وانت‌تویوتا در محورهای فرعی شهرستان ایرانشهر، گرفتار کمین یگان‌های عملیاتی پلیس شدند که درپی آن درگیری مسلحانه به‌وجود آمد و یکی از قاچاقچیان به هلاکت رسید.
سرهنگ طاهری با اشاره به حدود نیم‌ساعت درگیری مسلحانه، گفت: قاچاقچیان که توان مقابله با آتش پرحجم مأموران را نداشتند، با به‌جاگذاشتن خودرو حامل مواد مخدر و استفاده از تاریکی شب از منطقه متواری شدند و مأموران در پاک‌سازی منطقه درگیری یک‌تن‌و ١٠٢ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک را کشف کردند.

ترکیدن لاستیک ۴ نفر ‌را کشت

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه اعلام کرد: ترکیدن لاستیک خودرو زانتیا چهار کشته و دو مصدوم به جا گذاشت.
«محمد حیدری» دراین‌باره اظهار کرد: در این حادثه که شامگاه جمعه رخ داد، یک دستگاه خودرو زانتیا در کیلومتر پنج جاده هرسین به دلیل ترکیدن لاستیک جلو به سمت چپ منحرف شد و با یک دستگاه پژو آردی برخورد کرد.
وی افزود: در این حادثه سه سرنشین خودرو پژو که اعضای یک خانواده بودند و راننده خودرو زانتیا در دم جان باختند و دو سرنشین خودرو زانتیا نیز به شدت مصدوم شدند که به بیمارستان منتقل شده‌اند.

اعتراف سارق حرفه‌ای به ٢٠ فقره سرقت

سارق سابقه‌دار با ٢٠ فقره سرقت از اماکن خصوصی در شهر یزد توسط مأموران پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شد.
سرهنگ «محمدرضا حناساب»، سرپرست پلیس آگاهی یزد، گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از اماکن خصوصی در شهر یزد، مأموران پلیس اقدامات خود را در زمینه شناسایی عامل این سرقت‌ها آغاز کردند.
وی ادامه داد: مأموران پلیس پس از انجام تحقیقات لازم متوجه شدند متهم از سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار است و پس از انجام این سرقت‌ها در یکی از محلات قدیمی یزد مخفی شده است.
سرهنگ حناساب ضمن اشاره به هماهنگی قضائی افزود: مأموران پلیس آگاهی در یک عملیات ضربتی، متهم را در مخفیگاهش دستگیر و به اداره پلیس منتقل کردند.
سرپرست پلیس آگاهی استان یزد تصریح کرد: متهم در بازجویی‌های پلیسی ابتدا منکر هرگونه سرقتی شد اما با قرارگرفتن در برابر شواهد و ادله پلیسی به ناچار لب به اعتراف گشود و به ٢٠ فقره سرقت از اماکن خصوصی اعتراف کرد.

کلاهبرداری تلفنی از ۷۰ خانواده

فرمانده انتظامی شرق استان تهران از دستگیری ۲ کلاهبردار و جاعل حرفه‌ای خبرداد که به صورت تلفنی مردم را سرکیسه می‌کردند. تاکنون ۷۰ نفر از فریب خوردگان شناسایی شده وتلاش برای کشف سایرجرایم متهمان ادامه دارد.این افراد در شهر قرچک خانه‌هایی را زیرنظر می‌گرفتند و از طریق همسایگان، اطلاعاتی درخصوص اعضای خانواده‌های مورد نظرشان کسب می‌کردند. بعد هم شماره تلفن خانه‌ها را به دست می‌آوردند. آنها پس از تماس تلفنی با خانه‌های مورد نظر اعلام می‌کردند یکی ازساکنان خانه، تصادف کرده و در بیمارستان نیاز به عمل جراحی دارد. به همین خاطر باید خیلی سریع مبلغی پول به حسابی واریزشود تا درمان آغاز شود. البته برخی از خانواده‌ها با هوشیاری از دامی که برایشان پهن شده بود مطلع می‌شدند. ولی برخی افراد ساده دل مبالغی را به حساب کلاهبرداران واریز می‌کردند.فرمانده انتظامی شرق استان تهران از شناسایی ۷۰ خانواده فریب خورده درخصوص این نوع کلاهبرداری خبر داد و گفت: تبهکاران سابقه دار با این شیوه بیش از ۴۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده‌اند. البته تعداد مالباختگان بیشتر از این افراد است. به همین خاطراز افراد دیگری که طعمه چنین کلاهبردارانی بوده‌اند درخواست می‌شود به پلیس آگاهی قرچک مراجعه کنند.

خون به خاطر شاباش عروسی

نانوای جوان که دوستش را با چاقو به قتل رسانده بود پس از محاکمه در دادگاه کیفری تهران به قصاص محکوم شد. با تأیید این حکم از سوی قضات دیوانعالی کشور، عامل قتل در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت. این جنایت شهریور سال ۹۰ در منطقه حصار کرج اتفاق افتاد که درجریان آن پسر ۲۶ ساله‌ای به نام شاهرخ کشته شد.
قاتل ۲۰ ساله که مجید نام دارد ساعتی بعد خود را به پلیس معرفی کرد و در بازجویی اظهار داشت: «شبی من و شاهرخ در عروسی دوستمان شرکت داشتیم که هنگام جمع کردن هدایای عروسی و شاباش که طبق سنت بر سر داماد می‌ریزند با هم دعوایمان شد. اما فردای آن شب شاهرخ به سراغم آمد و به داد و بیداد پرداخت. من از او خواستم آرام صحبت کند اما گوشش بدهکار نبود تا اینکه با هم دست به یقه شدیم و ناگهان با چاقویی که همراهم بود ضربه‌ای به او زدم که متأسفانه باعث مرگش شد ولی من هرگز قصد کشتن او را نداشتم.»
مجید پس از این اعتراف در شعبه یک دادگاه کیفری محاکمه و به اتهام قتل عمد به قصاص محکوم شد. این حکم برای اجرا به دادسرای جنایی سپرده شد و جوان محکوم در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت. مادر مقتول که از غم قتل پسرش بشدت اندوهگین است می‌گوید به هیچ عنوان حاضر به گذشت از حق قصاص نیست وقصاص قاتل فرزندش را می‌خواهد.

۴ شبانه روز بیهوشی برای شکستن طلسم زندگی

پسر دانشجو که تحت عنوان رمال و برای شکستن طلسم زندگی یکی از دختران همکلاسی‌اش وارد خانه طعمه‌اش شده بود، پس از بیهوش کردن مادر و دختر و سرقت ۲۰ میلیون تومان طلا و جواهرات گریخت.
دختر دانشجو که پس از به هوش آمدن راهی کلانتری ۱۱۸ ستارخان شده بود به پلیس گفت: «از چندی قبل با جوانی به نام اصغر که همکلاسی‌ام است حرف می‌زدیم تا اینکه وقتی در جریان مشکلات خانوادگی ما قرار گرفت مدعی شد که جدمان باعث طلسم خانوادگی ما شده. به همین علت هم زندگی ما دچار نابسامانی شده است. ابتدا حرف‌هایش را رد کردم اما وقتی با اصرار از من و مادرم خواست برای باطل کردن طلسمی که در آن گرفتار شده‌ایم به خانه ما بیاید ناچار قبول کردیم. آن روز تمام طلا و جواهرات موجود در خانه را در اختیارش قرار دادیم. آنگاه او طلاها را داخل ظرف آبی قرار داد و پس از چند دقیقه نمایش حرفه‌ای رمالی، از من و مادرم خواست آب داخل ظرف را بنوشیم.پس از نوشیدن آب بود که هر دو نفرمان بیهوش شدیم. تا اینکه چهار روز بعد در بیمارستان به هوش آمدیم و فهمیدیم پدرم که در سفر بوده پس از چند بار تماس با خانه، نگران‌مان شده و پس از بازگشت ما را در حالت بیهوشی به بیمارستان رسانده است.»
مأموران پلیس، با اطلاعاتی که دختر جوان دانشجو در اختیارشان قرار داده بود، اصغر ۳۷ ساله را در یافت آباد دستگیر کردند.او نیز در بازجویی اعتراف کرد طلا و جواهرات به سرقت برده را ۳ میلیون تومان فروخته است. بدین ترتیب خریدار نیز در منطقه نازی آباد دستگیر و قسمتی از طلاهای مسروقه کشف شد.
سرهنگ کارآگاه سعدالله گزاف رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در این باره گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم، قرار قانونی از سوی دادیار پرونده صادر شد و تحقیقات تکمیلی از متهم در دستور کار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از