حوادث

از مرگ مرموز مرد بیمار تا جان باختن درگورستان

به‌ دنبال مرگ مشکوک دو مرد و یک زن در پایتخت، تحقیقات بازپرس وکارآگاهان جنایی دراین باره کلید خورد. ساعت ۱۰:۵۲ دقیقه صبح جمعه ۱۹ آبان، بازپرس کشیک قتل پایتخت درتماس مأموران کلانتری ۱۳۸ جنت آباد از مرگ مرد میانسالی در بیمارستان با خبرشد.بررسی‌های مقدماتی حکایت از آن داشت که مرد ۶۴ ساله تومور مغزی داشته و برای عمل جراحی به بیمارستان رفته است، اما هنگام عمل جراحی فوت کرده و خانواده‌اش ازمسئولان بیمارستان به خاطر قصور پزشکی شکایت کردند.دومین گزارش حدود ساعت ۱۱ صبح جمعه به بازپرس کشیک قتل اعلام شد. مأموران کلانتری ۱۱۲ ابوسعید که راهی آپارتمانی دریکی ازمحله‌ها شده بودند با پیکرپسر جوانی در حمام روبه‌رو شدند که شواهد نشان ازمرگ خودخواسته‌اش داشت. با وجود این بازپرس دستور انتقال جسد به پزشکی قانونی برای اعلام زمان و علت دقیق مرگ پسرجوان را صادرکرد. درحالی که رسیدگی به این دو واقعه ادامه داشت، مأموران کلانتری ساعت ۱۷:۵۲ دقیقه همان روز گزارش مرگ مشکوک زن میانسالی را به بازپرس کشیک قتل پایتخت دادند.
در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد همسر این زن یک ماه قبل فوت کرده و زن میانسال با حضوربر سر مزار شوهرش به زندگی‌اش پایان داده است. تحقیقات تخصصی درباره سه پرونده تا زمان رفع ابهام‌ها ادامه دارد.

جراحی ۸ ساعته برداشتن تومور قلب نوزاد ۳ ماهه

تیم پزشکی بیمارستان علی بن ابیطالب(ع) زاهدان در جراحی ۸ ساعته و نادر، تومور ۱۲ سانتیمتری را از قلب نوزاد سه ماهه جدا کردند.
این تومور که با داشتن ۴ سانتیمتر طول، ۴ برابر قلب نوزاد بود، قسمت‌های مختلف قلب، ریه چپ و سایر ارگان‌ها را درگیر کرده و برای نوزاد مشکلاتی را به وجود آورده بود.
دکتر چنگیز آزادی، جراح قلب بیمارستان گفت: والدین این کودک پس از بروز علائمی چون حساس بودن دردناک ناحیه شکم و تنگی نفس شدید نوزاد شیرخوار، او را به بیمارستان انتقال دادند. با تشخیص تومور بزرگ روی قلب بیمار خردسال، تیم جراحی برای انجام عملی نادر و نفسگیر آماده شدند. این نوزاد یک بار پیش از عمل و یکبار نیز در طول جراحی دچار ایست قلبی شده بود که با تلاش فراوان احیا شد و به زندگی بر گشت.
این تومور که سبب کاهش خون‌رسانی به مغز و دست راست بیمار شده بود پس از هشت ساعت عمل جراحی از قلب جدا شد. در این عمل موفقیت‌آمیز شریان‌های مغزی و دست راست کودک نیز پیوند زده شد. نوزاد هم‌اکنون هوشیاراست و در آستانه ترخیص قرار دارد.

سرقت از ۲ زن با لباس مأموران

دوسارق که برای دزدی از دو زن لباس مأموران بر تن کرده بودند ازسوی پلیس شناسایی و دستگیرشدند.
آنها با معرفی خود به عنوان مأمور و به بهانه بازرسی، وارد کارگاه تولیدی متعلق به ۲ زن جوان در محدوده خیابان سرافراز مشهد شده بودند. دزدان با تهدید و زور ۲ میلیون تومان پول و مقداری طلا به سرقت برده بودند اما پس از شکایت مالباختگان، هر دو سارق با ردیابی‌های مأموران پلیس مشهد شناسایی و دستگیر شدند که بازجویی از آنها ادامه دارد.

پسرجوانی که  راز قتل را می‌دانست

جوانی که زن عموی ۸۲ ساله‌اش را به خاطر سرقت پول و طلاهایش در منطقه کوهسنگی مشهد به قتل رسانده بود با ردیابی‌های پلیسی شناسایی و دستگیر شد.
مأموران، جسد قربانی جنایت را درحالی چند شب گذشته در خانه‌اش پیدا کردند که شواهد نشان می‌داد او را خفه کرده‌اند. به هم ریختگی خانه، سرقت پول و طلاهای مقتول نیز هیچ شکی برای تیم جنایی باقی نگذاشت که صاحبخانه به قتل رسیده است.
کارآگاهان جنایی که درتحقیقات تخصصی به جوانی ۲۵ ساله- پسر برادر شوهرقربانی- ظنین شده بودند سرانجام او را دستگیر کردند.متهم در بازجویی‌های مقدماتی منکراطلاع از قتل زن عمویش شد. اما در ادامه با مشاهده اسناد و مدارک پلیسی، چاره‌ای جز بیان حقیقت ندید و به قتل با هدف سرقت پول نقد و طلاها با همدستی یک راننده آژانس اعتراف کرد.
راننده جوان نیزبا پرداخت یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان پول نقد به مأموران گفت: این مبلغ مربوط به فروش طلاجات به سرقت رفته از پیرزن بوده است. درحال حاضربازجویی‌های فنی وتخصصی ازعامل اصلی جنایت وهمدستش ادامه دارد.

بازی با سرنوشت جوان کنکوری

همزمان با تحقیقات مأموران پلیس فتا، رازدستبرد اینترنتی به رتبه قبولی کنکور پسرجوان فاش شد. رسیدگی به این پرونده، بدنبال اعلام شکایت پسرجوان کنکوری به پلیس«فتا»ی شهرستان تربت جام کلید خورد.
شاکی به کارشناس‌ها گفت: «با رتبه ۳۰۰۰ در کنکور سراسرى ‌قبول شدم و برای انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش مراجعه کردم و در انتخاب اول خود ۱۳ رشته شهر را برگزیدم. در مرحله دوم با ویرایش اطلاعات، انتخاب‌هایم را به ۱۹ رساندم. اما پس از پایان مهلت انتخاب رشته متوجه شدم تمامی انتخاب‌هایم توسط فرد یا افرادى‌ ناشناس حذف شده‌ است و فقط یک انتخاب رشته برایم ‌باقى ‌مانده است که این امرموجب شده در اعلام نتایج نهایى ‌مردود شوم‌».
سرهنگ یزدانى‌ – فرمانده انتظامی تربت جام- دراین باره گفت: با توجه به اهمیت موضوع و لزوم احقاق حق شاکی جوان، تحقیقات تخصصی دراین باره انجام گرفت و ضمن بررسی‌ها مشخص شد پسر جوان ‌برای انتخاب رشته خود از دوستانش کمک گرفته و رمز کاربرى‌‌اش ‌در اختیار دیگران نیز بوده است. درادامه مشخص شد تمامی تغییرات انجام شده در انتخاب رشته این جوان ‌توسط فردى‌ از شهرستان تربت جام صورت گرفته است. تا اینکه مأموران به یکی ‌از دوستان شاکى – مهدى ۱۹ساله- که او نیز داوطلب کنکور سراسرى‌ بود ظنین شدند.
وی پس ازحضور درپلیس فتا و بازجویی فنی لب به سخن گشود و ضمن اظهار ندامت شدید گفت: «من با شاکى ‌دوست و همکلاسى‌ بودیم و از سال گذشته که ثبت‌نام در کنکور را برایش انجام دادم رمزش را در گوشى‌ تلفنم ذخیره کردم. پس از اعلام نتایج با توجه به اینکه خودم رتبه خوبى‌کسب نکردم ولی دوستم ‌رتبه خوبى‌آورده بود، به‌دلیل حسادت و فشار روحى‌ شدید وارد پروفایل انتخاب رشته‌اش شدم و تمامی انتخابهایش را حذف کردم.»
و…سرهنگ یزدانى گفت: ‌به خاطر ‌احقاق حقوق شاکى، ‌ضمن ارسال گزارشى ‌از پرونده به سازمان سنجش، ‌اقدام لازم برای قبولى‌ وى ‌در دانشگاه انجام شد.

انتقام اینترنتی از منشی شوهر

زن جوانی که به شوهرش ظنین شده و تصور می‌کرد او با منشی دفترش در شرکت رابطه پنهانی دارد تصمیم به انتقامجویی از منشی جوان گرفت تا دختر را رسوا کند و آبروی شوهرش را هم ببرد.
زن بدبین به فکر افتاد عکسی از منشی شوهرش به‌دست بیاورد و با نوشتن مطالبی اتهام‌آمیز درباره این دختر، آن‌ را در شبکه‌های اینترنتی منتشر کند.
زن انتقامجو برای اجرای این توطئه توانست به بایگانی شرکت همسرش نفوذ کند و دور از چشم کارکنان، عکسی از دختر منشی به‌دست بیاورد. او پس از سرقت عکس مورد نظر، نقشه‌اش را اجرا کرد.
ازسوی دیگرمنشی جوان که با دیدن عکس خود همراه با مطالب توهین‌آمیز در اینترنت و شبکه‌های مجازی شوکه شده بود بلافاصله به پلیس فتا در اردبیل شکایت کرد و خواستار شناسایی و دستگیری عامل انتشار این تصاویر و اخبار کذب شد.
مأموران نیز پس از انجام تحقیقاتی موفق به شناسایی زن جوان شدند و پس از بازداشت به بازجویی از وی پرداختند.
متهم در بازجویی لب به اعتراف گشود و گفت: پی برده بودم که شوهرم نسبت به من بی‌توجه شده است. به همین خاطر ضمن پرس و جو، به رابطه همسرم با منشی شرکت ظنین شدم تا اینکه به فکر افتادم از این دختر انتقام بگیرم.درحال حاضرتحقیق دراین باره برای رفع برخی ابهام‌ها ادامه دارد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz