حوادث

کشف بیش از ۷ میلیارد تومان اموال مسروقه

سردار رحیمی از کشف بیش از ۷ میلیارد تومان اموال مسروقه در طرح سراسری پلیس تهران خبر داد.
سردار حسین رحیمی در اجرای پنجمین مرحله از طرح رعد که با مشارکت تمام کلانتری‌های شهر تهران به اجرا درآمد اظهار کرد: از صبح روز شنبه گذشته پنجمین مرحله این طرح با به کارگیری توان تمام کلانتری‌ها آغاز شد و در این عملیات با همکاری مقام قضایی، ۲۰۰ حکم قضایی به مرحله اجرا گذاشته شد.
سردار حسین رحیمی با بیان اینکه با این مجوزهای قضایی ۲۰۰ مخفیگاه مجرمان مورد بازرسی قرار گرفتند، افزود: به دنبال انجام این اقدامات ۱۷ باند سرقت اماکن دولتی و خصوصی، منزل و … منهدم شد و ۷۰ خودرو، ۳۰ موتورسیکلت و ۱۴ قبضه انواع سلاح شکاری و جنگی کشف و ضبط شد.
رئیس پلیس پایتخت اضافه کرد: در این طرح ۳۰۱ سارق و ۲۱۰ فروشنده مواد مخدر دستگیر شدند و ارزیابی‌های انجام شده نشان داده که ارزش اموال مکشوفه بیش از ۷ میلیارد تومان بوده است.
سردار حسین رحیمی خاطرنشان کرد: در این طرحها هدف ما این است که فضا را برای مجرمان ناامن کنیم و تمام تلاشمان این است که فضای شهر تهران برای مجرمان امن نباشد. و برای رسیدن به این هدف از تمام امکانات خود استفاده خواهیم کرد.

سقوط مرگبار مرد جوان از طبقه چهارم

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان سمنان از سقوط مرد ۴۰ ساله از طبقه چهارم یک آپارتمان در سمنان خبر داد و گفت: علت این حادثه در دست بررسی است.
سرهنگ سید علی میراحمدی در جمع خبرنگاران از سقوط مرد ۴۰ ساله از آپارتمانی در منطقه چهارصد دستگاه سمنان خبر داد و ابراز داشت: این حادثه در ساعت ۱۶:۱۰ عصر یک شنبه گذشته به وقوع پیوست که این شخص بلافاصله بعد از سقوط در دم جان بخت.
وی افزود: علت این حادثه در حال بررسی است و به محض دریافت اطلاعات بعدی به اطلاع عموم خواهد رسید.
معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان سمنان تاکید کرد: مردم اطلاعات موثق را از منابع معتبر دریافت کنند و به منظور حفظ آرامش از هرگونه شایعه به ویژه در فضای مجازی به طور جد خودداری کنند.

سرقت مسلحانه از خریداران خودرو

دو سارق که به بهانه فروش خودرو، موجودی حساب طعمه هایشان را گرفته و دست به سرقت مسلحانه می‌زدند دستگیر شدند.
روز اول آبان ماه مردی با مراجعه به کلانتری ۱۵۸ کیانشهر به مأموران گفت سرنشینان یک خودرو پراید سفیدرنگ با تهدید اسلحه کمری از او زورگیری کرده‌اند و با سرقت کارت عابر بانکش، ۶ میلیون از حسابش برداشته‌اند.
این مرد به کارآگاهان گفت: چندی پیش در اتوبان بعثت، آگهی فروش خودرویی را روی شیشه عقب آن دیدم و به شماره آن زنگ زدم. با صاحب پراید برای بازدید خودرو، ساعت ۱۷ در شهرک شهید بروجردی – روبه‌روی مجتمع زیتون قرار ملاقات گذاشتم. دو نفر به‌عنوان فروشنده در محل حاضر شدند و پس از توافق بر سر قیمت نهایی، فروشنده از من خواست موجودی حساب بانکی‌ام را به او نشان دهم تا اطمینان حاصل کند که قصد خرید دارم. من هم که خودرو را می‌خواستم با او به مقابل یک عابر بانک رفتم. اما به محض اینکه آنها از پربودن حسابم مطمئن شدند، با اسلحه‌ای کمری به من حمله کرده و پس از ضرب و شتم عابربانکم را گرفتند. دقایقی بعد نیز ۶ میلیون تومان از حسابم برداشت شد.
با توجه به شیوه و شگرد این سرقت کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار به نام اکبر ۵۲ ساله شدند.
بررسی سوابق اکبر حکایت از آن داشت که وی از مجرمان سابقه دار در زمینه ارتکاب جرایم مختلف سرقت، موادمخدر، نزاع و درگیری است و در سال ۸۶ نیز مردی ۵۰ ساله را با دست و پای بسته در منطقه خاوران به قتل رسانده بود که پس از دستگیری و اعتراف صریح به جنایت، پس از سیر مراحل قانونی و به دستور مقام قضایی از زندان آزاد شده است.
با این اطلاعات متهم دستگیر شد و به سرقت از مرد شاکی با همدستی یکی از دوستانش به نام نقی۵۳ ساله اعتراف کرد و گفت خودرو پراید نیز متعلق به همدستش بود. بلافاصله «نقی» نیز در همان روز دستگیر و به همراه او به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.
این دو متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی بزرگ، به زورگیری و سرقت‌های مشابه در پوشش فروش خودرو اعتراف کردند و در ادامه تحقیقات، محل تعدادی از سرقت‌ها در شهر‌های حاشیه تهران شناسایی شد.
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی گفت: از افرادی که که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت و زورگیری قرار گرفته‌اند دعوت می‌شود جهت شناسایی متهمین و پیگیری شکایات خود به نشانی اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی تهران مراجعه کنند.

محاکمه مرد زندانی به خاطر کشتن هم بندی

متهم جوان یکی از زندان‌های کرج که در بند قاچاقچیان با هم سلولی‌اش درگیر شده و او را به قتل رسانده بود، در برابر قضات از خانواده مقتول تقاضای بخشش کرد.
متهم به قتل که برای گذراندن دوران محکومیتش به اتهام قاچاق مواد در زندان بود سال گذشته پس از یک جر و بحث لفظی با مقتول درگیر شده و او را با دستانش خفه کرده بود.
این متهم که پس از دستگیری به قتل اعتراف کرده بود پس از تکمیل تحقیقات در شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به ریاست قاضی هدایت رنجبر تحت محاکمه قرار گرفت.
در ابتدای جلسه خانواده مقتول درخواست قصاص عامل این جنایت را کردند. سپس متهم در جایگاه ایستاد و گفت: قتل را قبول دارم اما باور کنید قصد کشتنش را نداشتم. آن روز او مرا عصبانی کرد و کنترلم را از دست دادم. می‌خواستم فقط زهر چشمی از او بگیرم. بشدت پشیمانم و از قضات و خانواده مقتول می‌خواهم مرا به خاطر خانواده‌ام ببخشند.
در پایان محاکمه قضات وارد شور شدند تا درباره سرنوشت این زندانی تصمیم بگیرند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از