حوادث

کاهن مشهور توکیو  با شمشیر به قتل رسید

سه نفر در خشونت‌هایی که ظاهرا خانوادگی بوده، در معبد معروف تومی‌اوکا هاچیمان توکیو کشته شده و یک نفر هم زخمی شده است.
رسانه‌های ژاپنی گفته‌اند فرد مظنون، خواهرش را که کاهن بزرگ این معبد شینتویی بوده پس از خروج از خودرو کشته است.
خبرگزاری کیودو ژاپن گفته است این فرد که نامش شیگیناگا تومیوکو ذکر شده با خواهرش جر و بحث کرده و سپس این اتفاق روی داده است.
این فرد سپس به زن دیگری حمله کرده و او را کشته و سپس خودکشی کرده است.
یک شمشیر سامورایی آغشته به خون در محل پیدا شده است.
راننده این کاهن هم در حمله زخمی شده است.
رسانه‌های ژاپن می‌گویند دعوا بر سر جانشینی در معبد بوده است.
شیگیناگا تومیوکو در دهه نود میلادی پس از کناره‌گیری پدرش کاهن ارشد این معبد شد اما او در سال ۲۰۰۱ از سمت خود برکنار شد و پدرش دو باره کاهن ارشد شد و دخترش را به عنوان فرد شماره دو منصوب کرد.
تومیوکو به دنبال ارسال نامه‌های تهدیدآمیز به خواهرش در سال ۲۰۰۶ بازداشت شد. پدر او در سال ۲۰۱۰ بازنشسته شد و خواهر تومیوکو جای او را گرفت.
شینتو آیین باستانی ژاپن است و معبد تومی‌اوکا هاچیمان در سال ۱۶۲۷ ساخته شده است.

عروس پدرشوهرش را حبس کرد

«مهناز» عروس ۲۶ ساله خانواده‌ای است که با ارائه دادخواست مهریه و به دنبال آن متواری شدن همسرش، با استناد به تضامین ارائه شده برای این تعهد، پدرشوهر ۶۰ ساله خود را روانه زندان کرد.
حاج غفور پدرشوهری است که از ۲۳ شهریور ماه سال جاری به دلیل ضمانت از چک‌های پرداختی به عروس‌اش در قبال مهریه ۱۱۴ سکه‌ای او، در زندان فردیس استان البرز تحمل حبس می‌کند.
«آش نخورده و دهان سوخته» مصداق بارز حکایت این پدر بازنشسته است که با بالا گرفتن اختلافات زناشویی تنها فرزند و عروس در آستانه طلاق‌اش، برای حل مشکل آن‌ها ورود کرد و به عبارتی ریش گرو گذاشت تا در قبال این پا درمیانی، پسرش گوشه زندان گرفتار نشود اما در مقابل، فرزند ناخلف با متواری شدن موجبات حبس پدر را فراهم کرد.
طبق گزارش کمیته تحقیق ستاد دیه، دی ماه سال ۹۵ اختلاف روی اختلاف منجر به ترک خانه از جانب خانم خانه می‌شود و علی‌رغم پیگیری‌ها نه تنها تلاش ریش‌سفیدان دو خانواده به سازش این زوج منتهی نشد بلکه «مهناز» با به اجرا گذاشتن مهریه ۱۱۴ سکه‌ای خود آخرین روزهای سال گذشته، همسرش را بعد از ۴ سال زندگی مشترک و با وجود یک فرزند ۲ ساله روانه زندان می‌کند.
پس از ۱۵ روز از روانه شدن مرد خانه به زندان با توافق و قبولی تعهد، زوجه رضایت می‌دهد در قبال ضمانت پدرشوهرش که فرد سالخورده و آبرومندی بود همسرش از بند آزاد و در پی ایفای تعهدش برآید اما چند روز بعد از آزادی، آن چه باعث لجاجت مهناز برای طرح شکایت می‌شود، شنیدن این خبر عجیب بود که بدهکار مهریه با هر ترفندی که بلد بوده ایران را برای همیشه برای مهاجرت به کشور آلمان ترک کرده است.
حالا پدر شوهر پیر مهناز به دلیل اشتباه فرزندش بابت ۱۱۴ سکه در حال تحمل کیفر است.

گرد و خاک مردم را راهی بیمارستان کرد

رمضان احدی ، قائم مقام رئیس دانشگاه جندی شاپور اهواز گفت: به دنبال وقوع گرد و غبار ۴۹ نفر با عارضه تنگی نفس به مراکز درمانی زیرمجموعه این دانشگاه در اهواز مراجعه کردند. دو روز پیش ۴۹ نفر با عارضه تنگی نفس به بیمارستان های شهر مراجعه کردند که بیشتر آنها بیماری زمینه ای داشتند.
وی با اشاره به اینکه بیمارستان گلستان اهواز با ۱۰بیمار بیشترین مراجعه کننده را داشته گفت: بیشتر افراد مراجعه کننده بزرگسال بودند، تعداد مراجعه کنندگان با عارضه تنگی نفس نسبت به سال های گذشته کاهش داشته است.
بنابر این گزارش و بر اساس اطلاعیه اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان میزان غلظت ریزگردها در ساعت ۱۲ روز جمعه در شهر اهواز به۲۱۴۱ میکروگرم بر متر مکعب و بیش از ۱۴ برابر حد مجاز رسید. چند روز گذشته نیز به علت وزش باد و فعال شدن کانون های جنوب شرق اهواز مدارس و مراکز آموزش عالی شهرهای اهواز، آبادان، خرمشهر، ماهشهر، شادگان، کارون، حمیدیه، باوی، دشت آزادگان، هویزه، هندیجان، امیدیه و رامشیر تعطیل شد.
بنا به گفته اداره کل هواشناسی استان خوزستان منشاء این ریزگردها کانونی در عراق است.
شاخص نرمال میزان ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر متر مکعب است.

دستگیری قاتل همسرکش

دادستان مرکز استان مازندران از شناسایی و دستگیری قاتل در شهرستان ساری خبر داد.
حجت الاسلام و المسلمین اسدالله جعفری با اشاره به کشف جسد و دستگیری قاتل در شهرستان ساری گفت: در پی وقوع یک فقره قتل در خیابان دخانیات شهرستان ساری و با توجه به اهمیت موضوع، بازپرس جنایی ویژه قتل به اتفاق پزشک قانونی در محل حادثه حاضر و دستورات قضایی در این خصوص صادر شد.
دادستان مرکز استان مازندران در ادامه افزود: پس از انجام تحقیقات در این رابطه همسر مقتول با هویت «ح-ج» دستگیر شد.
دادستان مرکز استان مازندران ، حجت الاسلام والمسلمین جعفری با بیان اینکه متهم نسبت به قتل همسر خود با وارد نمودن چندین ضربه شدید با شی سنگین به سر مقتوله اقرار و اعتراف کرده است، افزود: متهم با صدور قرار قانونی به زندان معرفی شد.
شایان ذکراست با تحقیقات به عمل آمده از سوی بازپرس پرونده قاتل دارای سابقه بستری در بیمارستان اعصاب و روان زارع شهرستان ساری بوده است.

متلاشی شدن باند بزرگ قاچاقچیان بین‌المللی هروئین

گمرک ایران از انهدام یک باند بزرگ قاچاقچیان بین‌المللی هروئین توسط ماموران گمرک رازی در مرز ایران- ترکیه خبر داد.
این باند بزرگ قصد داشت تا با جاسازی بسیار ماهرانه هروئین در داخل یک خودروی سواری لوکس اقدام به ترانزیت هروئین از طریق ایران به ترکیه و اروپا کند اما سگ‌های موادیاب گمرک ایران در این عملیات موفق شدند مقدار ۷۴ کیلوگرم موادمخدر از نوع هروئین را از داخل این خودروی سواری ام.جی کشف کنند.
قاچاقچیان بین‌المللی موادمخدر قصد داشتند این مقدار موادخدر را از طریق گمرک رازی در مرز ایران و ترکیه خارج کنند که شگرد این باند بزرگ قاچاق موادمخدر با هوشیاری ماموران گمرک رازی و به کمک سگ‌های موادیاب خنثی شد و در این عملیات مقدار ۷۴ کیلوگرم هروئین از قاچاقچیان کشف و ضبط شد. این مقدار هروئین به طرز بسیار ماهرانه‌ای پس از برش دادن قسمتی از کف یک خودروی لوکس ام . جی در آنجا جاسازی شده بود اما این ترفند قاچاقچیان بین‌المللی موادمخدر با رهگیری اطلاعات خودروهای ورودی و خروجی و به کمک سگ‌های موادیاب توسط ماموران گمرک کشف شد.
قاچاقچیان که یکی از پیچیده‌ترین فنون جاسازی موادمخدر را به کار برده بودند و با برش کف یک خودروی لوکس با پلاک کشور ترکیه قصد داشتند با اغفال ماموران گمرک ایران نسبت به انتقال این محموله به کشور ترکیه و از آنجا به اروپا اقدام کنند اما در برابر موفق‌ترین گمرک دنیا در مبارزه با قاچاق ناکام ماندند و شگرد پیچیده آنها لو رفت.
گمرک ایران برترین گمرک جهان در مبارزه با قاچاق در دنیا به شمار می‌رود که براساس ارزیابی سازمان جهانی گمرک رتبه نخست دنیا در مبارزه با قاچاق را در سال ۲۰۱۷ به خود اختصاص داده است.

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از