روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
حوادث

دختران پرشیا دزد در دام پلیس

رئیس کلانتری ۱۳۴ از دستگیری ۲ خانم جوان در سعادت آباد که سارق خودرو پرشیا بودند، خبر داد.
سرهنگ علی پرویزی رئیس کلانتری ۱۳۴ اظهار داشت: ماموران گشت کلانتری،چند شب گذشته حین گشت زنی در میدان فرهنگ سعادت آباد مشاهده کردند دو دختر جوان کنار خیابان در کنار خودروی پرشیا ایستاده اند.
رئیس کلانتری ۱۳۴ افزود: دو خانم جوان اظهار کردند بنزین خودرو تمام شده و مجبور به توقف هستند . ماموران پس از مظنون شدن به آنان و اوضاع و احوال صحنه ، استعلام از خودرو به عمل آوردند که مشخص شد سرقتی است.
وی افزود: خانم های جوان گفتند خودرو را از پسر جوانی گرفته اند و از سرقتی بودن آن اطلاعی ندارند.
سرهنگ پرویزی گفت: پرونده به همراه متهمان به پایگاه دوم پلیس آگاهی ارسال شد.

دستگیری عوامل تیراندازی به دفتر نماینده

فرمانده انتظامی استان خوزستان گفت: افرادی که به دفتر نماینده اندیمشک در مجلس شورای اسلامی، تیراندازی کرده بودند، دستگیر شدند.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار حیدر عباس زاده اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت مسلحانه و به عنف در مسیر جاده‌های اندیمشک- خرم‌آباد و شهرستان‌های شمالی استان خوزستان، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار پلیس استان و شهرستان اندیمشک قرار گرفت و راهکارهای اجرایی صادر و چندین تیم عملیاتی مجرب از عوامل فرماندهی انتظامی شهرستان اندیمشک با همکاری پلیس‌های اطلاعات امنیت عمومی و آگاهی استان تشکیل و وارد عمل شدند.سارقان مسلح با تیراندازی به خودروهای عبوری در جاده‌ها اقدام به سرقت اموال و احشام از مردم می‌کردند. توسط تیمهای عمل‌کننده و پلیس فرماندهی انتظامی شهرستان اندیمشک ۱۱ سارق مسلح شناسایی و طی چهار عملیات جداگانه دستگیر شدند.تاکنون سارقان دستگیر شده به ۶ فقره سرقت مسلحانه، ۲۳ فقره سرقت احشام و ۶ فقره تیراندازی به سمت خودروهای عبوری اعتراف و از دست آنان دو قبضه سلاح جنگی کلاش در این رابطه کشف و ضبط شد که با حضور مراجع قضایی و انتظامی در محل وقوع جرم بازسازی صحنه انجام شد.
فرمانده انتظامی استان خوزستان ادامه داد: در بازرسی از دو انبار محل نگهداری اموال مسروقه، مقادیر زیادی لوازم‌خانگی و احشام سرقتی به ارزش ریالی سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کشف شد و چهار نفر از سارقان مسلح به دو فقره تیراندازی در دفاتر نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی نیز اعتراف کردند.

غرق شدن سرباز وظیفه در رودخانه

سرباز وظیفه نیروی دریایی خرمشهر در منطقه گردشگری علی کله دزفول در رودخانه دز سقوط کرد و غرق شد. این حادثه که جمعه گذشته به این سازمان اطلاع رسانی شد در منطقه تفریحی علی کله دزفول رخ داد.
عبدالحسین معظم فر مدیر عامل آتش نشانی دزفول که در محل حادثه حضور داشت گفت:در این حادثه جوانی ۱۹ ساله اهل و ساکن اهواز و سرباز نیروی دریایی خرمشهر که به همراه جمعی از پرسنل این یگان نظامی برای اردو به این منطقه آمده بود، هنگام گردش از روی لوله های بتنی در پایین دست منطقه تفریحی علی کله در رودخانه دز سقوط کرد و غرق شد.
حسین حسیناک فرمانده عملیات جستجو گفت: پس از اطلاع از حادثه گروه امداد و نجات غریق سازمان به محل حادثه واقع در منطقه تفریحی علی کله اعزام شده و بلافاصله عملیات غواصی و گشت زنی در این منطقه را شروع کرد.پس از ۲،۵ نیم ساعت گشت زنی و جستجو به دلیل تاریکی هوا عملیات جستجو ساعتی پیش متوقف شد.
حسین حسیناک، ابراهیم خرم دل،احسان تراهی، محمد فرخ پور، اسماعیل اسکندری،محمدرضا مجاهد،مجید سبزقبا با همکاری اکیپ امداد ساحلی جمعیت هلال احمر به سرپرستی امدادگر حسین بهاری در عملیات جستجو و غواصی برای یافتن جسد این سرباز جوان همکاری داشتند.
شمار غرق شدگان در رودخانه دز و کانالهای آبیاری کشاورزی دزفول طی امسال تاکنون به حدود ۲۰ نفر رسیده است.

۵ مصدوم در تصادف زنجیره ای در اتوبان آزادگان

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از تصادف زنجیره‌ای در اتوبان آزادگان خبر داد و گفت: در این حادثه ۵ نفر مصدوم شده‌اند.
مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور اظهار داشت: تصادف زنجیره‌ای در اتوبان آزادگان به شرق، قبل از اتوبان آیت‌الله سعیدی در لاین تندرو منجر به مصدوم شدن ۵ نفر شد که بلافاصله پس از وقوع این حادثه، ۳ دستگاه آمبولانس به محل حاثه اعزام شد.
وی افزود: مصدومان این حادثه به بیمارستان شهدای ۷ تیر اعزام شده‌اند و خوشبختانه این حادثه فوتی نداشته است.

اجیر کردن اسیدپاش برای انتقام

مرد کارمند به گمان این که همکارش باعث انتقال او به بخش دیگری شده، دست به انتقامگیری عجیبی زد و با همدستی باجناقش مردی را برای اسیدپاشی روی خودروی شاکی اجیر کرد.
اوایل تیر امسال مردی که کارمند یکی از اداره‌های دولتی بود با حضوردر شعبه اول بازپرسی دادسرای جنایی کرج از فردی ناشناس به دلیل اسیدپاشی روی خودروی بی‌ام‌و خود شکایت کرد.
با دستور بازپرس ایوب ابراهیمیان، ماموران پلیس امنیت عمومی استان البرز تحقیقات را آغاز کردند که معلوم شد ۷۵ میلیون تومان به خودرو خسارت وارد شده و شاکی می‌ترسد اسیدپاش این باربه جان او و خانواده‌اش سوء‌قصد کند.
ماموران به بازبینی دوربین‌های مداربسته محل کار شاکی پرداختند که معلوم شد اسیدپاش در حالی که بطری‌ای به دست داشته و سر و صورت خود را با نقاب پوشانده است، در یک زمان خلوت به سمت خودروی شاکی رفته و با پاشیدن اسید روی آن فرار کرده است. با گذشت سه ماه از این ماجرا و در حالی که تحقیقات برای یافتن اسیدپاش فراری با بن‌بست روبه‌رو شده بود، چند روز پیش مردی با شاکی تماس گرفت و اعلام کرد می‌داند عامل اسیدپاشی چه کسی است و از او خواست به محله‌ای در کرج بیاید. شاکی وقتی در محل قرار حاضر شد، مردی به او مراجعه کرد و مدعی شد، باجناقش همکار شاکی است و با وعده پول از او خواسته نقشه اسیدپاشی را اجرا کند. حالا که به وعده‌اش عمل نکرده قصد افشای ماجرا را دارد.
روز بعد مرد غریبه با بازرسی محل کار شاکی تماس گرفت و این بار ادعا کرد، شاکی مزاحم خواهرزنش شده و باجناقش برای انتقام نقشه اسیدپاشی را طراحی کرده است. اگر مزاحمت‌های شاکی دوباره انجام گیرد این بار بر چهره او اسید می‌پاشد. شاکی پس از اطلاع از موضوع به پلیس امنیت عمومی استان البرز رفت و از همکارش شکایت کرد. مرد جوان تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و با دستور قضایی بازداشت شد.
او ابتدا اظهاراتی ضد و نقیض مطرح کرد تا این که زبان به اعتراف گشود و به افسر تحقیق گفت: من در اداره دیگری کار می‌کردم و از یک سال پیش با شاکی همکار شدم. چند وقت پیش محل کارم تغییر کرد و از همکاران شنیدم شاکی باعث این کار شده است. این موضوع باعث شد از او کینه به دل بگیرم. ماجرا را به باجناقم گفتم و او با کمک شاگردش اسیدپاشی کرد. من به او گفته بودم خط روی خودروی شاکی بیندازد، اما او اسید پاشید. زمانی که ماجرا لو رفت باجناقم با سناریوی دروغین با محل کارم تماس گرفت و وانمود کرد انگیزه این اسیدپاشی مزاحمت برای همسرم بوده است. اشتباه کردم و تازه فهمیدم در جابه‌جایی‌ام شاکی نقشی نداشته است. در ادامه باجناق متهم نیز بازداشت شد و در جریان تحقیقات گفت باجناقش نقشه اسیدپاشی را طراحی کرده و قرار بوده در قبال این کار به او کمک مالی کند و حتی یک وام نیز برایش بگیرد به همین خاطر شاگرد معتاد مغازه‌اش را برای اسیدپاشی اجیر کرده، اما باجناقش به وعده‌هایش عمل نکرده و سرش کلاه گذاشته است.
چند روز پیش نیز اسیدپاش بازداشت شد و به افسر تحقیق گفت: برای این که اخراج نشوم درخواست کارفرمایم را قبول کردم. آن روز سر و صورت خود را با نقاب پوشاندم و با تهیه یک بطری اسید به محل کار شاکی رفته و روی خودرویش اسید ریختم.
با صدور قرار قانونی برای متهمان، تحقیقات از آنها ادامه دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز