روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
حوادث

آدم ربایی و دزدی با دستور شوهر خاله

دو پسر جوان که پس ازشکارفروشندگان خودروهای گرانقیمت درفضای مجازی، نقشه آدم‌ربایی و سرقت‌هایشان را طراحی و اجرا کرده بودند، در عملیات ویژه پلیسی دستگیر شدند.
۱۴ آبان امسال مرد جوانی به کلانتری ۱۴۷ گلبرگ رفت و از آدم ربایانی شکایت کرد که بعد از ربودن او خودرواش را به سرقت برده بودند.او گفت: برای فروش خودروی ۱۷۰ میلیون تومانی‌ام در سایت دیوار آگهی داده بودم. ۳۰ مهر امسال دو نفر با من تماس گرفتند و بعد از تعیین محل قرار، خودروام را در خیابان گلبرگ درحوالی محل زندگی‌ام دیدند. مدتی از آنها خبری نداشتم تا اینکه ۱۴ آبان امسال، دوباره همان دو مرد با من تماس گرفتند و به بهانه تنظیم قرار داد به پارکینگ خانه‌ام آمدند. اما ناگهان به طرفم حمله کرده و با تهدید چاقو و شوکر مرا به داخل صندوق عقب خودرو انداخته و از ساختمان خارج شدند. سارقان پس از طی مسافتی، مرا در اتوبان شهید یاسینی از ماشین به بیرون پرتاب کرده و با سرقت خودروام از محل دور شدند.»
به‌دنبال شکایت مرد جوان، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای امور جنایی تهران وارد عمل شده و تحقیق برای دستگیری تبهکاران آغاز شد.
گزارش سرقت ناموفق
در ادامه بررسی‌ها کارآگاهان با سرقت ناموفق مشابهی در منطقه تهرانپارس مواجه شدند.
دومین شاکی به پلیس گفت: ۱۶ شهریور آگهی فروش خودروام را در سایت دیوار درج کردم. مدتی بعد دومرد برای خرید خودروام به مغازه‌ام در فلکه اول تهرانپارس آمدند. از آنجا که مغازه خلوت بود آنها با چاقو و شوکر به من حمله کردند و قصد گرفتن سوئیچ ماشین را داشتند که همان موقع یکی از همکارانم که به مغازه برگشته بود، متوجه موضوع شد و به کمکم آمد. سارقان بدون اینکه موفق به سرقت شوند، بسرعت از مغازه خارج و متواری شدند. مغازه‌ام مجهز به دوربین مداربسته است و صحنه زمان سرقت توسط دوربین‌ها ضبط شده است.
دستگیری سارقان آدم ربا
با اظهارات مرد جوان، بلافاصله کارآگاهان به بازبینی دوربین‌های مداربسته پرداخته و تصاویر متهمان فراری به‌دست آمد. در ادامه بررسی‌ها مشخص شد یکی از متهمان علیرضا نام دارد که سابقه سرقت‌های خشن در پرونده خود دارد و آخرین بار به اتهام کیف قاپی بازداشت شده است.
بنابراین کارآگاهان به سراغ متهم ۲۵ ساله در محله اتابک- منصور رفته و با مراقبت‌های نامحسوس و شناسایی خودروی مسروقه که در اختیار متهم جوان بود او را دستگیر کردند.علیرضا پس از دستگیری به سرقت خودرو اعتراف و مدعی شد که شوهر خاله‌اش به نام جلال طراح اصلی این سرقت‌هاست و پسر ۲۴ ساله‌ای به نام مسعود در این سرقت‌ها او را همراهی کرده است.«مسعود» نیز پس از شناسایی، در همان منطقه اتابک دستگیر و به سرقت خودرو اپتیما همراه با آدم‌ربایی اعتراف و اظهارات علیرضا در خصوص نقش «جلال» را در این سرقت تأیید کرد.
با معرفی «جلال» به‌عنوان سرکرده گروه، بلافاصله سوابقش مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که او از مجرمین سابقه دار و تحت تعقیب دستگاه قضایی است.
سرانجام با شناسایی مخفیگاه جلال در منطقه تهرانپارس بلوار پروین، او نیز در ساعت یک بامداد۲۵ آذر امسال دستگیر شد.
سرهنگ کارآگاه فخرالدین افراسیابی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: «متهمان در همان تحقیقات اولیه به سرقت خودرو اپتیما همراه با آدم ربایی در منطقه گلبرگ و همچنین سرقت ناموفق در منطقه تهرانپارس اعتراف کرده و هر دو شاکی پرونده نیز پس از مواجهه حضوری، متهمان را شناسایی کرده‌اند».

دستگیری عامل قتل

قاتل فراری مرد میانسالی در میدان آزادی شهر «هرسین» استان کرمانشاه در کمتر از ۲۴ ساعت دستگیر شد.
سرهنگ محمدرضا آمویی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه گفت: متهم ۳۰ ساله شامگاه جمعه گذشته در میدان آزادی شهر هرسین با مردی میانسال درگیر شده و او را با ضربات چاقو به قتل رسانده بود؛ با توجه به اینکه متهم پس از این جنایت از محل متواری شده بود مأموران بلافاصله وارد عمل شده و در کمتر از یک ساعت هویت او را شناسایی کردند.
به این ترتیب مأموران با ردگیری محل اختفای قاتل که از مجرمان سابقه دار بود در حمله‌ای غافلگیرانه، او را دستگیر کردند.
بازجویی‌ها برای تعیین انگیزه قاتل برای این جنایت ادامه دارد.

دستگیری فروشنده گازهای اشک‌آور

رئیس کلانتری ۱۱۰ شهدا از دستگیری فروشنده گازهای اشک‌آور خبر داد.
سرهنگ دوم اسماعیل افشاری درباره این خبر گفت: ساعتی پیش در پی اطلاعات و اخبار واصله مبنی برخرید و فروش گاز اشک‌‌آور توسط فردی در خیابان ۱۷ شهریور، شناسایی ودستگیری وی در دستورکار ماموران این یگان قرارگرفت.
وی با بیان اینکه با اقدامات فنی و پلیسی سوژه حین فروش گاز اشک‌آور دستگیر شد، اظهار داشت: با دستور قضایی از مخفیگاه وی تعداد ۳۱ قوطی گاز اشک‌آور با آرم NATO کشف شد.

خودکشی جوانی ۲۹ ساله با قرص برنج

سرپرست کلانتری ۱۴۰ باغ فیض از خودکشی جوانی ۲۹ ساله با قرص برنج در هتل المپیک تهران خبر داد.
پایتخت سرگرد مجید حسنوند سرپرست کلانتری ۱۴۰ باغ فیض درباره جزییات مرگ این جوان گفت: ساعتی قبل حسب اعلام مرکز پیام مبنی بر وقوع یک مورد خودکشی ماموران در محل حاضر شدند.
وی با بیان اینکه جوانی ۲۹ ساله اهل تهران چند روز گذشته ساعت ۱۰ در هتل پذیرش شد و باید ساعت ۱۴:۳۰ اطاق را تحویل می‌داد، اظهار داشت: پس از گذشت یک ساعت با اطاق تماس گرفته شد و این فرد جوابگو نبود سپس پرسنل هتل به محل مراجعه کردند که این فرد پاسخگو نبود پرسنل هتل با بررسی‌هایی که انجام دادند متوجه شدند زنجیر در از پشت انداخته شده است. پرسنل هتل با تلاش بسیار در را باز که مشاهده کردند جوان بر روی تخت افتاده و قرص برنج نیز کنار وی بوده است. با تحقیقات صورت‌گرفته مشخص شد متوفی برای خودکشی از قرص برنج استفاده کرده بود و آخرین قرص را قصد داشته مصرف کند که فوت شده است.
حسنوند با بیان اینکه براساس تحقیقات ماموران علت خودکشی این جوان مسائل مالی بوده است، تصریح کرد: موضوع به بازپرس دادسرای جنایی اطلاع داده شد و تحقیقات تکمیلی در این خصوص تحت نظارت آن مقامات قضایی در دست انجام است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز