روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
حوادث

 سرنوشت شـوم مادر و ۲ کودک

لحظاتی قبل از این واقعه هولناک، رهگذران و ساکنان منطقه فریاد‌های «منو نکش، منونکش» دختر بچه‌ای را شنیدند.
دخترک در حالی که فریاد می‌زد و با التماس از مادرش می‌خواست او را به پایین پرتاب نکند ولی ناگهان از طبقه پنجم سقوط کرده و روی یک خودروی سمند سفید رنگ افتاد و بعد هم روی کف آسفالت خیابان بی‌حرکت ماند.
این حادثه هولناک ظهرچند روز پیش در برابر چشمان حیرت زده رهگذران و ساکنان محل اتفاق افتاد که مادر و فرزند شیرخواره‌اش پس از سقوط بر کف خیابان کشته شدند، اما دختر بچه ۱۰ ساله این خانواده به‌ دنبال سقوط از پنجره به‌ طور معجزه آسا روی سقف یک خودرو فرود آمد که پایش شکست و زنده ماند.
ظهر دوشنبه چهارم دی چند نفر از رهگذران و ساکنان محلی یکباره صدای گریه دختربچه‌ای را از پنجره‌ای در طبقه پنجم ساختمانی شنیدند که به التماس فریاد می‌زد: «مامان منو نکش.» و…همان موقع هم زنی در حدود ۴۰ ساله را دیدند که در تلاش بود دختربچه را در میان بازوانش بالا بکشد، اما دخترک تقلا می‌کرد تا خود را از لبه پنجره کنار بکشد.
فریادهای پرالتماس دخترک نشان می‌داد او از تصمیمی هولناک که مادر خانواده برای کشتن خود و فرزندانش گرفته خبر دارد اما توان مقابله با مرگ جمعی را نداشت. آنهایی هم که با نگاهی نگران از پایین ساختمان نظاره گر چنین صحنه‌ای بودند نمی‌توانستند برای نجات دخترک کاری انجام دهند. فقط صدای فریاد پرالتماس دخترک را می‌شنیدند که با گریه و زاری از مادرش می‌خواست او را به پایین پرت نکند. هر چند دو سه رهگذر به طرف در ورودی ساختمان هجوم بردند تا خود را به طبقه پنجم برسانند اما افسوس که فرصتی نبود و همگان دیدند که مادر، دختر بچه را از لبه پنجره بالا کشید و پایین انداخت.
در این لحظات رعب انگیز که نگاه‌های وحشت زده مردم به دختربچه خیره مانده بود دیدند که او چرخ زنان با صدای مهیبی روی سقف یک خودروی سمند سفید رنگ سقوط کرد و بعد روی آسفالت کنار خیابان افتاد و با پیکری خون آلود بی‌حرکت ماند. در این لحظات که جمع زیادی از مردم پایین ساختمان ایستاده بودند همراه با چند مأمور به طرف دخترک دویدند و ضمن بررسی‌های ابتدایی پی بردند که دخترک هنوز نفس می‌کشد و زنده است و فقط یک پایش شکسته است.
هنوز ساکنان منطقه از این رخداد عجیب و تلخ در شوک بودند که زن جوان در حالی که کودک شیرخواره‌اش را در آغوش داشت با فریادی خود را از پنجره به طرف پایین پرتاب کرد و روی آسفالت کنار خیابان، خون آلود و بی‌حرکت ماندند.
بلافاصله مأموران نیروی انتظامی رضوانشهر در جریان قرار گرفتند و بسرعت خود را به محل حادثه رساندند.دختر ۱۰ ساله در جریان بررسی‌های نخستین مشخص شد که زنده است بنا براین به بیمارستان انتقال داده شد اما مادر و پسر بچه ۱۰ ماهه‌اش در دم جان سپرده بودند.
به دستور بازپرس کشیک دادسرای عمومی و انقلاب رضوانشهر، پیکرهای این زن و نوزاد پسر برای بررسی‌های تخصصی به پزشکی قانونی انتقال داده شد و درمان روی دختر بچه ۱۰ ساله ادامه دارد.پلیس قرار است بعد از به هوش آمدن دختر بچه تحقیقاتی را درباره علت تصمیم جنون‌آمیز مادر انجام دهد.
سرهنگ محمدرضا جعفری خیرخواه-معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان- دراین باره گفت: در این واقعه هولناک مادری ۴۰ ساله دو فرزند ۱۰ ساله و ۱۰ ماهه خود را از طبقه پنجم ساختمان یک پاساژ به پایین پرتاب کرد. این زن و فرزند ۱۰ ماهه‌اش در دم جان باختند اما دختر ۱۰ ساله دچار شکستگی پا شده و به بیمارستان منتقل شده است.
وی با اعلام اینکه شوهر این زن توسط پلیس شناسایی شده است، خاطرنشان کرد: پلیس در حال بررسی و انجام تحقیقات بیشتر است تا علت و انگیزه‌های این اتفاق را کشف کند.
برخی سایت‌های خبری استانی نیزاعلام کرده‌اند این زن به خاطرمشکلات شدید مالی و پرداخت نشدن چند ماهه حقوق شوهرش دست به این اقدام هولناک زده است.
مشکلات
روحی وروانی مادر
فرماندار رضوانشهر جزئیات بیشتری از فاجعه مرگ خودخواسته یک زن رضوانشهری و اقدام به قتل دو فرزندش را تشریح کرد.عسگر حسنی‌پورگفت: متأسفانه مادر و فرزند ۵ ماهه‌اش در این حادثه در دم جان‌ باختند. اما خوشبختانه کودک ۱۰ ساله در این سقوط با سقف خودرو پارک شده در پایین ساختمان برخورد کرد که به خاطر شکستگی دست و پا در بیمارستان بستری شد.
رئیس شورای تأمین شهرستان رضوانشهر با تأکید بر اینکه برخورد دختر ۱۰ ساله با سقف خودرو مانع جان باختن‌اش شده است خاطرنشان کرد: هم‌اکنون وضعیت جسمی این کودک مطلوب اعلام شده و طبق نظر پزشکان بزودی از بیمارستان مرخص می‌شود.
وی اختلالات روانی مادر را علت وقوع این حادثه عنوان کرد و با بیان اینکه طبق شواهد و بررسی‌های انجام شده این زن از بیماری روانی رنج می‌برده تأکید کرد: طبق بررسی‌‌های صورت گرفته و تحقیق از بستگان نزدیک این زن، بیماری روانی‌اش تأیید شده است.
فرماندار رضوانشهر با تأکید بر اینکه زن ۴۰ ساله در بیمارستان انزلی شاغل بوده و سابقه رفتارهای پرخطرنیزازوی گزارش شده است خاطرنشان کرد: طبق گزارش‌های مقدماتی همسر این زن اعتیاد داشته و کانون این خانواده با مشکلات گسترده‌ای روبه‌رو بوده است.
وی با بیان اینکه مشکلات و آسیب‌های اجتماعی عمده‌ترین علت بروز این گونه حوادث تلخ در جامعه است تصریح کرد: امید است با آموزش، فرهنگ‌سازی و کاهش آسیب‌های اجتماعی از بروز حوادث تلخ این‌چنینی در جامعه جلوگیری کنیم.

جنایت خونین به خاطر دختر و داماد

مرد میانسالی که به‌ دنبال اختلاف‌های شدید خانوادگی، برادر داماد خود را فلج کرده و یکی از دوستان او را کشته بود در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میزمحاکمه ایستاد. رسیدگی به این پرونده از هفت سال پیش آغاز شد. بنابر مستندات موجود، آن روزها یک مرد میانسال در خانه‌اش هدف هجوم افرادی قرار گرفت که بعدها مشخص شد مهاجمان با وی رابطه فامیلی داشته‌اند. در این ماجرا یک نفر کشته و یک نفردیگر نیز معلول شده بود که درنهایت قضات شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران، متهم را به پرداخت دیه محکوم کردند. چراکه قتل به‌دلیل دفاع مشروع شبه عمد و ضرب و جرح‌های پیش آمده نیز شبه عمدی تشخیص داده شد. با این حال صبح چند روز پیش متهم برای بار دیگر در دادگاه حضور یافت و مدعی شد که هیچ مالی ندارد که حدود ۴۰۰ میلیون تومان به خانواده مقتول و مجروح بپردازد.
در جلسه محاکمه، قضات قاتل را به جایگاه فراخواندند که او گفت: آن شب به خانه‌ام حمله شده بود و من که باید از خودم دفاع می‌کردم یکی از مهاجمان را کشتم و دیگری را مجروح کردم. حالا فرد مجروح معلول شده است و نمی‌تواند کاری انجام بدهد، اما من هم توان پرداخت دیه را ندارم و درخواست دارم دیه را تقسیط کنید.
در پایان جلسه دادگاه، قضات وارد شور شدند تا حکم‌شان را صادرکنند.

آزار دختر جوان در ارابه شیطانی

دختر جوان که برای شرکت در آزمون کانون وکالت راهی تهران شده بود، تصور نمی‌کرد در دام یک شیطان صفت گرفتار خواهد شد و هرگز به جلسه آزمون نخواهد رسید. چندی پیش دختر جوانی هراسان و سراسیمه خود را به مأموران پلیس رساند و از راننده خودرویی شکایت کرد که او را مورد آزار و اذیت قرار داده بود. دخترپریشان حال به مأموران گفت: دانشجوی فوق لیسانس حقوق هستم و برای شرکت در آزمون وکلا از شهرستان محل زندگی‌ام با هواپیما به تهران آمده بودم، از فرودگاه به زیرپل سیدخندان آمدم و آنجا هم سوار خودروی پرایدی شدم تا مرا به محل برگزاری آزمون ببرد. به‌دلیل اینکه راه را بلد نبودم راننده وارد خیابان‌های خلوت شد و من هم بدون اعتراض سکوت کردم تا اینکه او به محل خلوتی رسید و خودرواش را متوقف کرد. تازه آن موقع بود که متوجه شدم در دام یک شیطان صفت افتاده‌ام. بعد هم با التماس ازاو خواستم به من وآینده‌ام رحم کند، اما افسوس که آن دیو صفت بی‌رحمانه مرا مورد آزار و اذیت قرار داد. بعد از آن هم مرا از ماشین بیرون انداخت.ضمن اینکه تهدید کرد از من فیلم وعکس گرفته و اگر حرفی به پلیس بزنم تصاویرم را در اینترنت منتشر خواهد کرد.
پس از شکایت دختر جوان، تحقیقات از سوی کارآگاهان پلیس آغاز شد و پس از بررسی‌های صورت گرفته راننده شیطان صفت دستگیر شد که تحقیق از او آغاز شده است.

 انتقام سیاه ۲ برادر

دو برادر که درانتقامی شوم، مرد جوانی را به باغ متروکه‌ای در غرب تهران کشانده و همزمان با ضرب و شتم، از طعمه‌شان فیلم سیاه گرفته بودند با ردیابی‌های پلیسی به دام افتادند.
چندی پیش مأموران گشت بسیج هنگام گشت در اطراف باغ‌های غرب تهران-محله کن- صدای فریاد کمک خواهی مرد جوانی را شنیدند.
آنها بلافاصله وارد عمل شده و پس از ورود به باغ متروکه، با مرد جوان عریان و دست و پا بسته روبه‌روشدند.
شهرام پس از نجات گفت: «دوستی به نام بیژن دارم که برادرهایش فرهاد و فرشید قهوه خانه دارند. غروب به قهوه خانه آنها رفته بودم که فرهاد صحبت از شب نشینیهایشان به میان آورد. بعد هم مرا به باغ‌شان در منطقه کن دعوت کرد. از آنجا که کار خاصی نداشتم با فرهاد و فرشید و دوستم بیژن راهی باغ شدیم. اما وقتی به آنجا رسیدیم با باغ متروکه‌ای روبه‌روشدم که خیلی تعجب کردم. دقایقی بعد هم فرهاد و فرشید به طرفم هجوم آورده وبا تهدید لباس هایم را درآوردند و بعد ازضرب وشتم شدید از من فیلم سیاه گرفتند. بعد هم دست و پایم را بستند. در تمام این مدت با فریاد و التماس خواستم رهایم کنند اما آنها بی‌توجه به شکنجه‌شان ادامه دادند. این را هم بگویم در تمام این مدت بیژن فقط شاهد ماجرا بود و سعی می‌کرد مرا از زیر کتک‌های برادرانش نجات دهد به همین خاطر از او شکایتی ندارم.»
باتوجه به شکایت پسر ۲۰ ساله، پرونده‌ای در دادسرای امور جنایی تهران تشکیل شد و بازپرس جنایی دستور تحقیقات در این خصوص را صادر کرد.تا اینکه با کمک شاکی دو برادر دستگیر شدند.
آنها دربازجویی به آدم ربایی و تهیه فیلم سیاه اعتراف کردند.
یکی از آنها در تحقیقات گفت: شاکی یکی از دوستان برادرم بود. آنها رابطه نزدیکی باهم داشتند به‌همین خاطر براحتی روی برادرمان تأثیر گذاشته و درنهایت او را به‌کام اعتیاد کشاند. با دیدن وضعیت جسمی و روانی برادرمعتادمان و زندگی تباه شده اش از شهرام کینه به دل گرفتیم.به همین خاطرتصمیم به انتقام گرفتیم. تنها راهی که به ذهنمان رسید این بود که به بهانه‌ای او را به باغ بکشانیم و از او فیلم سیاه تهیه کنیم. به همین دلیل به بهانه تفریح، شهرام را به باغی درمحله کن کشانده و….
با اعتراف دو برادر، هردو بازداشت شدند و هم‌اکنون تحقیقات تکمیلی در این‌باره ادامه دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز