روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
حوادث

ربودن کودک از مقابل مدرسه

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت:در یک عملیات پلیسی و همکاری مردمی کودک ۱۱ ساله‌ای که از جلو مدرسه‌ای در شهر برازجان ربوده شده بود آزاد و تحویل خانواده اش شد.
سردار خلیل واعظی گفت: چند روز پیش ۳ نفر سرنشین یک دستگاه خودرو در حالیکه سر و صورت خودرا پوشانده بودند کودک ۱۱ ساله‌ای به هویت «ب» را جلو در مدرسه‌ای در خیابان فرهنگیان برازجان به زور سوار ماشین کرده و متواری می‌شوند.
وی افزود: پس از تماس مردم با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ و حضور سریع و به موقع گشت‌های پلیس و انجام تحقیقات میدانی، مسیر‌های احتمالی فرار و مخفیگاه کودک ربایان شناسایی شد.
به گفته سردار واعظی، با همکاری مردمی مخفیگاه کودک ربایان در یکی از روستا‌های اطراف برازجان شناسایی و نیرو‌های پلیس اعزام شدند.
وی افزود: با نزدیک شدن پلیس به محل نگهداری کودک، ربایندگان با رها کردن کودک متواری و کودک را در حالیکه دست و پایش بسته شده بود آزاد و صحیح و سالم تحویل خانواده اش شد.
فرمانده انتظامی استان بوشهر با بیان اینکه هویت ربایندگان کاملا شناسایی شده و تلاش برای دستگیری آنان با جدیت ادامه دارد، خاطرنشان کرد:برابر بررسی‌های اولیه علت این حادثه اختلاف مالی ربایندگان با پدر کودک بوده است.

بازداشت داماد به اتهام مزاحمت برای مادر زن

دامادی از اهالی آذربایجان غربی که برای مادرزنش در فضای مجازی مزاحمت ایجاد کرده بود با ردیابی‌های پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد.
زن میانسال با مراجعه به دادسرا شکایت کرده بود دامادش در یکی از شبکه‌های اینترنتی برایش مزاحمت ایجاد کرده است، به همین خاطر موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت و پس از بررسی‌های فنی، پلیسی مشخص شد شماره مورد نظر در فضای مجازی متعلق به فرد دیگری غیر از داماد این زن است.
سرهنگ کوره‌ بلاغی، رئیس پلیس «فتا»ی استان آذربایجان غربی گفت: در جریان تحقیقات تخصصی، داماد به اتهام ایجاد مزاحمت برای مادرزنش بازداشت شد.
متهم در بازجویی‌های تخصصی اعتراف کرد: «به‌دلیل اختلاف‌های خانوادگی و دخالت‌هایی که مادر زنم در زندگی ما داشت، برایش پیام‌های توهین‌آمیز می‌فرستادم.» و …
رئیس پلیس فتای استان آذربایجان غربی در پایان گفت: «متأسفانه امروزه اختلاف‌های خانوادگی به فضای مجازی کشیده شده است و از شهروندان و کاربران فضای مجازی درخواست می‌شود در صورت ایجاد مزاحمت‌ در فضای مجازی از طریق سایت پلیس فتا قسمت گزارش‌های مردمی موضوع را اعلام کنند.

کلاهبرداری به بهانه رنده شدن در قرعه کشی همراه اول

سردار محمودی ، رئیس پلیس قزوین از انهدام باند کلاهبرداری کارت به کارت در این استان خبر داد.
سردار مهدی محمودی اظهار داشت: به دنبال مراجعه یکی از شهروندان و شکایت مبنی بر کلاهبرداری کارت به کارت به مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال موضوع شناسایی به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
فرمانده انتظامی استان قزوین افزود: در بررسی و تحقیقات اولیه مشخص شد کلاهبرداران با ارسال پیامک و تماس تلفنی با شهروندان خود را نماینده شرکت همراه اول معرفی و اعلام می‌کردند که شما در قرعه کشی این شرکت برنده هزینه سفر به عتبات عالیات شده اید.
فرمانده انتظامی استان قزوین ادامه داد: کلاهبرداران با فریب اشخاص برای واریز هزینه سفر، آنان را پای دستگاه خودپرداز بانک‌ها کشانده و با راهنمایی غلط و پیچیده شخص، اقدام به انجام عملیات بانکی و برداشت از حساب وی و واریز به حساب مورد نظرشان می‌کردند.
سردار محمودی عنوان کرد: کارآگاهان پلیس با تحقیقات گسترده اطلاعاتی به هویت کلاهبرداران پی برده و در دو اقدام پلیسی دو کلاهبردار و دو همدست آنان را شناسایی و دستگیر کردند.
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به کشف ۵ فقره کلاهبرداری به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال و دستگیری ۵ کلاهبردار، توصیه کرد: شهروندان فریب کلاهبرداران را در تماس‌های تلفنی و پیامکی مبنی بر برنده شدن در قرعه کشی نخورند چراکه در صورت برنده شدن ابتدا اشخاص به سازمان‌ها و موسسات مربوطه دعوت و مبلغ تعیین شده به صورت حضوری به برندگان ارائه می‌شود.

 دستگیری عامل انتشار شماره تلفن دختران در فضای مجازی

پلیس در اعلام مهم ترین حوادث ۲۴ ساعت گذشته از دستگیری فردی خبر داد که با انتشار شماره تماس دختران جوان در فضای مجازی و همچنین درج مطالب غیراخلاقی موجب هتک حیثیت آن ها شده بود.
سرهنگ سید مصطفی مرتضوی رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان در رابطه با این خبر گفت:در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با انتشار شماره تماس وی در فضای مجازی به همراه درج مطالب غیراخلاقی موجبات آبروریزی وی را فراهم آورده است بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.
سرهنگ سید مصطفی مرتضوی افزود: با انجام تحقیقات فنی و تخصصی در فضای مجازی متهم به هویت حسینعلی.ع ۳۰ساله شناسایی و دستگیر شد و در مواجهه با مدارک و مستندات این پلیس صراحتاً به بزه انتسابی اقرار و به چندین فقره هتک حیثیت دیگر اعتراف کرد.
رئیس پلیس فتا استان اصفهان گفت: در بازجویی‌های بعمل آمده از متهم وی عنوان داشت شماره تماس دانشجویان دختر رشته پزشکی و دندان‌پزشکی را به بهانه‌ای از طریق دوستان آنها به دست آورده و درخواست ازدواج به آنها می‌دادم و هنگامی که با جواب منفی مواجه می‌شدم شماره آنها را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کردم.
وی به تمامی افرادی که به هر نحو اقدام به هتک حیثیت در محیط مجازی می‌کنند هشدار داد: بر اساس قانون جرائم رایانه‌ای هر کس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای و فضای مجازی موجبات هتک حیثیت شهروندان را فراهم نماید افزون بر اعاده حیثیت به حبس و جزای نقدی محکوم می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز