حوادث

جزئیات مرگ دردناک ۳ کودک بر اثر آتش‌سوزی

مهسا، عبدالحنان و رامتین سه کودک ٩ ساله، چهار ساله و ۲۲ ماهه در آتش‌سوزی خانه‌شان جان باختند؛ مرگ دردناکی که در روستای «کدان» در شهرستان «سرباز» رخ داد.
ایسنا، نوشت: بامداد جمعه گذشته بود که زبانه‌های آتش، خانه دو طبقه «محمد» را فرا گرفت؛ پدری که هرگز تصور نمی‌کرد روزی بدون سه کودکش مجبور به زیستن باشد. ٧ صبح روز جمعه بود که اهالی روستای «کدان» صدای فریاد‌های مادر ٢۵ ساله را شنیدند. وقتی خود را به خانه «محمد» رساندند با شعله‌های آتش مواجه شدند؛ شعله‌هایی که زن و سه کودک «محمد» را در آغوش گرفته بود. برادر «محمد» عموی بچه‌ها جزئیات این حادثه را تشریح کرد و پرده از این حادثه تلخ برداشت.
ماجرا از کجا شروع شد؟
ساعت ٧ صبح بود که همسایه‌ها صدای فریاد‌های زن برادرم را شنیدند. آتش خانه برادرم را گرفته بود. دایی بچه‌ها و برادر کوچک‌ترم در نزدیکی خانه محمد زندگی می‌کنند. آنها زودتر به محل آتش‌سوزی رسیدند. همزمان هم با آتش‌نشانی تماس گرفتند. کل خانه در آتش می‌سوخت، به‌طوری که مردم از در ورودی نتوانستند وارد خانه شوند، به همین دلیل پنجره را شکستند و رفتند داخل. زن برادرم در سمت نورگیر خانه گرفتار شده بود و بچه‌ها در سوی دیگر. بچه‌ها تنها آن سمت خانه مانده بودند. وقتی سعی کردند در را باز کنند، قفل در ذوب شده بود. هیچ صدایی هم از بچه‌ها نمی‌آمد. داخل حال و پذیرایی را گشتند اما اثری از آنها نبود. کل خانه هم آتش گرفته بود. راهی امن و دور از آتش به سمت اتاق‌ها هم نبود. همه احتمال می‌دادند بچه‌ها داخل اتاق هستند.
آتش‌نشانی کی رسید؟
آتش‌نشانی یک کیلومتر با خانه برادرم فاصله دارد, ۴٠ دقیقه از آتش‌سوزی می‌گذشت که ماموران آتش‌نشانی رسیدند اما نه شلنگ داشتند و نه نردبان. خانه برادرم دو نبش است و روی شیب، از یک طرف خیابان دو طبقه و از یک طرف سه‌طبقه دیده می‌شود، به همین دلیل نیاز به شلنگ بلندتر و نردبان بود. دوباره ماموران رفتند تا نردبان و شلنگ بیاورند. خیلی زمان برد. وقتی رسیدند از نردبان بالا رفتند و پنجره اتاق بچه‌ها را شکستند. داخل شدند. صحنه وحشتناکی بود. مهسا ٢ برادرش را در آغوش گرفته بود. رفته بودند زیر پتو تا آتش به آنها صدمه نزند اما آنها نه از آتش، بلکه از گاز مونوکسیدکربن جان داده بودند.
علت آتش‌سوزی چه بود؟
زن برادرم ساعت ۵ صبح برای نماز بیدار شده بود. هوا سرد بود، به همین دلیل بخاری برقی را روشن می‌کند اما انگار بخاری برقی اتصالی کرده بود. فرش را می‌سوزاند. آتش به مبل‌ها سرایت ‌می‌کند. همان لحظه زن برادرم بیدار می‌شود. بچه‌ها را هم از جایشان بلند می‌کند و در کنار اتاق پناه می‌گیرند اما زن برادرم خود را به سمت نورگیر می‌رساند که از مردم کمک بخواهد. در این لحظه در بسته می‌شود و دیگر نمی‌تواند به سمت بچه‌هایش برود. مهسا که بزرگ‌تر از همه بود دو برادرش را به اتاق کناری برده و خواسته آنها را نجات بدهد اما گاز بچه‌ها را خفه کرده بود.
اورژانس نیامد؟
اورژانس که نیامد. بچه‌ها را با ماشین شخصی به مرکز درمانی بردند. وقتی معاینه شدند، پزشک درمانگاه گفت که ۴۵ دقیقه‌ است بچه‌ها به دلیل استنشاق گاز مونوکسیدکربن مرده‌اند.
شما کی باخبر شدید؟
من خودم آن روز ایرانشهر بودم چون همه اقواممان در آنجا زندگی می‌کنند. وقتی این خبر را شنیدم خودم را رساندم اما کار از کار گذشته بود. پدر بچه‌ها هم دانشجوی رشته حسابداری در چابهار است. روز حادثه به دانشگاه رفته بود. زیر خانه برادرم هم یک نانوایی است که همیشه ساعت ۵ صبح شروع به کار می‌کند اما از بخت بد ما آن روز ساعت ١٠ صبح آمده بود. اگر نانوا‌ها در مغازه‌شان بودند و صدای زن برادرم را زودتر می‌شنیدند، حالا برادرزاده‌هایم زنده بودند.
حال برادر و زن برادرتان چطور است؟
درحال حاضر وضع روحی زن برادر و برادرم خوب نیست. چندین‌بار به دلیل افت فشار و وضع جسمانی‌شان در بیمارستان بستری شده‌اند. نمی‌توانند مرگ بچه‌هایشان را باور کنند. محمد و همسرش ١٠ سالی بود با هم ازدواج کرده بودند که حاصل ازدواجشان مهسا ٩ ساله، عبدالحنان و رامتین بودند. از وقتی این حادثه رخ داده به ایرانشهر آمده‌اند و در اینجا زندگی می‌کنند. می‌خواهند در کنار مزار بچه‌هایشان باشند.
پزشکی قانونی مرگ بچه‌ها را تأیید کرد؟
وقتی بچه‌ها جان باختند برای اینکه شک و شبهه‌ای نباشد، آنها را به پزشکی قانونی در ایرانشهر منتقل کردیم. مرگ آنها بر اثر استنشاق مونوکسیدکربن تأیید شد و پیکر آنها را در ایرانشهر دفن کردیم.
علت نوسان برق چه بود؟
همیشه در این منطقه نوسان برق داریم؛ چه تابستان و چه زمستان. تابستان وقتی کولر را روشن می‌کنیم و زمستان‌ هم وقتی بخاری برقی را، با مشکل مواجه می‌شویم.
وسیله گرمایشی دیگری ندارید؟
این منطقه گازکشی نشده است. به همین دلیل مجبوریم از بخاری برقی استفاده کنیم که نوسان برق هم همیشه وجود دارد و حادثه‌ساز می‌شود.

مخفی شدن قاتل ۳ برادر در میان گله گوسفندان

مرد جوان که به اتهام قتل سه برادر تحت تعقیب پلیس بود، با مخفی شدن در میان گله گوسفندان هم نتوانست خود را از دید پلیس مخفی کند. متهم در این مدت ازدواج کرده و زندگی مخفیانه‌ای را شروع کرده بود.
رسیدگی به این پرونده از آبان ۹۳ و به دنبال گزارش درگیری مسلحانه در شهرستان خرامه در دستور کار پلیس قرار گرفت. با حضور ماموران در محل درگیری مشخص شد درگیری بین عشایر منطقه‌ جوی امیرین رحمت‌آباد رخ داده بود. در این درگیری سه برادر با شلیک گلوله به قتل رسیده و عاملان این درگیری گریخته بودند. هشت مرد جوان به عنوان عاملان این درگیری مرگبار شناسایی شدند و تحت تعقیب قرار گرفتند.
سردار احمدعلی گودرزی، فرمانده انتظامی استان فارس در این باره گفت: تحقیقات برای دستگیری متهمان این پرونده آغاز شد و با تلاش ماموران پلیس، هفت نفر از عواملی که در این درگیری مسلحانه حضور داشتند، شناسایی و دستگیر شدند. درجریان بازجویی از متهمان مشخص شد عامل اصلی این درگیری، بعد از جنایت به محلی نامعلوم گریخته است. به این ترتیب تحقیقات برای شناسایی و دستگیری متهم آغاز شد، این درحالی بود که هیچ اطلاعی از مخفیگاه او در دست نبود. تحقیقات در این‌باره ادامه داشت تا این‌که پس از سه سال ماموران توانستند ردی از متهم فراری به دست بیاورند.
وی درخصوص دستگیری متهم فراری پس از گذشت سه سال گفت: در جریان بررسی‌ها مشخص شد متهم فراری در این مدت ازدواج کرده و صاحب فرزند نیز شده و در منطقه‌ اسماعیل‌آباد کربال شهرستان خرامه در یک دامداری زندگی مخفیانه‌ای رادر پیش گرفته است.
رئیس پلیس استان فارس در ادامه اضافه کرد: تیمی از ماموران نیروی انتظامی با هماهنگی قضایی راهی محل موردنظر شده و به این ترتیب عملیات دستگیری وی آغاز شد. اقوام و آشنایان متهم با ایجاد سروصدا و درگیری با ماموران قصد داشتند متهم را فراری دهند. ماموران با ورود به دامداری و جست‌وجوی محل، متهم را درحالی که خود را میان گله‌ گوسفندان پنهان کرده بود و قصد داشت از این طریق دوباره پا به فرار بگذارد شناسایی و دستگیر کردند.
در حال حاضر تحقیقات از متهم در پلیس آگاهی ادامه دارد.

اقساط به نام خریداران، سود به کام فروشنده کلاهبردار

کلاهبردار حرفه ای که به بهانه وام دار نبودن واحدهای آپارتمانی اقدام به تهیه وام بانکی با سند واحدهای فروخته شده برای خود می کرد، با تلاش ماموران پلیس آگاهی دستگیر و روانه زندان شد.
به گزارش سایت پلیس، فرمانده انتظامی استان البرز گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پایگاه دوم پلیس آگاهی استان و اعلام شکایت مبنی بر کلاهبرداری از سوی یک فروشنده واحد‌های آپارتمانی با توجه به حساسیت موضوع، پیگیری پرونده و شناسایی کلاهبردار در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت. پرونده تحت بررسی بود که ۲۴ نفر دیگر از شهروندان نیز با مراجعه به پایگاه غرب پلیس آگاهی طی اعلام شکایت اظهار داشتند از سوی فردی که خود را سازنده پروژه‌های ساختمانی معرفی کرده و اقدام به پیش فروش واحد‌های آپارتمانی می‌کرد در مجموع به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال از آنان کلاهبرداری شده و نامبرده اکنون متواری و از وی اطلاعی ندارند.
سردار عباسعلی محمدیان گفت: طبق اظهارات مال باختگان، فرد کلاهبردار با ادعای واگذاری واحد‌های آپارتمانی در موعد مقرر علاوه بر اینکه به تعهدات خود عمل نکرده بلکه با استفاده از سند ملک اقدام به دریافت وام و ایجاد بدهی برای خریداران کرده است. با توجه به اطلاعات تکمیلی و بررسی‌های انجام شده در نهایت متهم مذکور شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه در یکی از مناطق شهر کرج دستگیر شد.
فرمانده انتظامی استان البرز گفت: متهم پس از انتقال به پایگاه غرب پلیس آگاهی استان البرز ابتدا منکر هرگونه جرمی شد، اما در مواجهه با مال باختگان به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری در پوشش فروش واحد‌های آپارتمانی اعتراف کرده و اذعان داشت که واحد‌های مذکور را با عنوان واحد‌هایی بدون وام و بدهی به خریداران فروخته و با سند آن‌ها اقدام به دریافت ۱۰ میلیارد ریال وام بانکی کرده و واحد‌های مذکور را نیز در موعد مقرر تحویل خریداران نداده است.متهم پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی و با قرار وثیقه قانونی ۱۰ میلیارد و ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ریالی روانه زندان شد.

غافلگیری هزاران گردشگر در آلپ

بارش برف سنگین در کوه‌های آلپ، هزاران گردشگر را در کشور‌های سوئیس، فرانسه و ایتالیا گرفتار کرد.
در سیاحتگاه «زرمات» سوئیس، بیش از ۱۳ هزار گردشگرامکان خروج ندارند و برخی‌ها نیز با بالگرد منتقل شده‌اند. همچنین به‌دلیل خطر ریزش بهمن، اسکی هم امکانپذیر نیست.
طی روزهای اخیر ارتفاع برف در بخش‌هایی از این سه کشور به بیش از یک متر رسیده و بارش‌ها همچنان ادامه دارد. ریزش بهمن، یک ساختمان پنج طبقه را درهم کوبید اما همه ۲۹ نفری که درآنجا اقامت داشتند از طریق پارکینگ ساختمان خارج شدند.کارشناسان هواشناسی فرانسه معتقدند که این میزان بارش برف «هر ۳۰ سال یک بار» اتفاق می‌افتد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از