روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۲/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 282
  • 965
  • 1,043,859
حوزه‌‌ فرهنگ و هنر ثروت‌خیز و منبع درآمدسازی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: سرمایه‌های بخش خصوصی با برنامه‌ریزی صحیح می‌تواند به سمت عرصه‌ فرهنگ و هنر گسیل شود و نمود عینی آن حضور بخش خصوصی در حوزه‌ فیلم و سینما و افزایش ۶٠ درصدی صندلی‌های سینما در طول یک سال گذشته در استان است.
محمد محمدپور در نشست اعضای هیات مدیره انجمن موسسات فرهنگی و هنری اظهار داشت: ارائه‌ ایده‌های نو و خلاقانه در حوزه فرهنگ و هنر نه تنها یک ضرورت است بلکه به مرحله‌ اضطرار رسیده است.
وی افزود: در برهه‌ کنونی باید اصحاب فرهنگ و هنر با ارائه‌ طرح‌ها و ایده‌های نو و خلاقانه و مشارکت در طرح‌های بزرگ فرهنگی و هنری، مسیر حرکت به سمت تعالی و توسعه را پرشتاب‌تر و قوی‌تر طی کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: حوزه‌ فرهنگ و هنر هزینه‌بر نیست بلکه حوزه‌ ثروت‌خیز و بهترین جایگزین برای سایر منابع درآمدسازی است و موسسات فرهنگی و هنری می‌توانند با جذب مشارکت‌های مردمی فرهنگ و هنر را به یک جریان ثروت‌خیز در جامعه تبدیل کنند.
وی، بر لزوم ارائه‌ کالای فرهنگی باکیفیت تاکید کرد و گفت: رویکرد اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به سمت بسترسازی برای ارائه‌ کالا و خدمات فرهنگی باکیفیت است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از مدیران موسسات فرهنگی و هنری خواست تا با معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری، ‌ایجاد زمینه برای گفت‌وگو‌های فرهنگی و هنری و ارائه‌ ایده‌های خلاقانه زمینه را برای تعالی و توسعه فرهنگی بیش از پیش در جامعه فراهم‌ کنند.
وی گفت: موسسات فرهنگی و هنری بهترین جایگزین دولت ،برای تصدی‌گری فعالیت‌های فرهنگی و هنری هستند و سیاست دولت تدبیر و امید نیز این است که مردم متصدی مسائل و موضوعات فرهنگی و هنری باشند.
محمدپور تصریح کرد: در حوزه‌ فرهنگ و هنر اگر صرفاً به امکانات دولتی متکی باشیم، نمی‌توانیم به توسعه‌ مطلوب دست یابیم چراکه نقش دولت باید تولی‌گری و سیاست‌گذاری و رفع مشکلات و موانع باشد.
گفتنی است، در نشست مجمع عمومی موسسات فرهنگی هنری استان، که با حضور اعضای این مجمع تشکیل شد، اسمعیل ذوالفقارزاده،‌ حجت‌الاسلام عباس عباس‌زاده، سیدحسین هاشمی، مهدی رفیعیان و نادر حاتمی به عنوان اعضای اصلی هیات مدیره همچنین سولماز مرحمتی و علیرضا مختاری به عنوان اعضای علی‌البدل هیات مدیره انجمن موسسات فرهنگی هنری استان معرفی شدند.
همچنین محمدباقر وثوقی و ناصر دکانی به عنوان بازرسان انجمن و آیت‌اله فتحی به عنوان بازرس علی‌البدل انجمن معرفی شدند.
این انجمن با هدف اعتلای مؤسسات فرهنگی هنری استان و به منظور فراهم کردن زمینه همفکری و هم‌سویی بیشتر مؤسسات و صیانت و حمایت از حقوق این مراکز در عرصه های آموزشی، فرهنگی، هنری و قانونی در چارچوب ضوابط و مقررات تاسیس مراکز، مؤسسات، کانون‌ها و انجمن‌های فرهنگی هنری مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز