روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 2
  • 174
  • 693
  • 1,436,323
حوزه و دانشگاه هر دو یک رسالت دارند که همان رسالت انبیاست

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت تحقق وحدت بین حوزه و دانشگاه، گفت: طرح ایده وحدت این دو نهاد و تلاش برای تحقق آن از دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده است.
محمدرضا پورمحمدی در همایش علمی وحدت حوزه و دانشگاه، افزود: هیچکس در ضرورت وحدت حوزه و دانشگاه تردیدی ندارد اما در چگونگی و کم و کیف تحقق این وحدت دیدگاه‌های مختلفی وجود دارد.
وی یادآوری کرد: بسترهای همکاری بین حوزه و دانشگاه از گذشته وجود داشته، اما از سال پیش با تشکیل «دفتر تحکیم وحدت حوزه و دانشگاه» در دانشگاه تبریز، نظام مند شد و امید است شاهد فعالیت‌های مدون و منسجم بیشتری در این رابطه باشیم.
استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به سابقه‌ی تاریخی و همچنین سابقه علم و دانش در تبریز، اضافه کرد: تبریز با این سابقه‌ی تاریخی و علمی و داشتن سابقه‌ی ۷۰۰ ساله در حوزه دانشگاه، باید در خصوص وحدت حوزه و دانشگاه برای جامعه الگو باشد.
وی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد اهمیت وحدت حوزه و دانشگاه‌، تاکید کرد: حوزه و دانشگاه هر دو یک رسالت دارند که همان رسالت انبیا ست؛ تربیت انسان متعالی، متعهد و متخصص رسالت این دو مجموعه است و از این‌رو باید به هم نزدیک باشند.
وی با تاکید بر ضرورت ارتباط نزدیک حوزه و دانشگاه گفت: این اصل به ویژه در عصری که بحث سکولاریسم مطرح است، باید مورد توجه قرار گیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز