روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 122
  • 693
  • 1,436,271
خاصه خرجی در اوقاف ؟!

اخیرا تصویری از یک نامه در فضای مجازی منتشر شده است که در آن مدیرکل اوقاف استان آذربایجان شرقی طی آن از مدیران بالادستی خود تقاضای دریافت حق الزحمه یا پاداشی اداری به مبلغ ۱۵ میلیارد ریال بابت اخذ آرای دادگاه به نفع این اداره می شود . دراین نامه که هم نام مدیرکل و هم رییس دفتر وی نیز دیده میشود ، سوژه رسانه ها می گردد تا اینکه مدیرکل اوقاف در مصاحبه ای کوتاه با یکی از خبرنگاران هم سو ، آن مساله را نوعی سو تفاهم می نامد و می گوید :در این نامه تنها پیشنهاد ارزش کار درج و پیش‌نویسی تهیه شده که هنوز امضایی ندارد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا صحت نامه را تایید می‌کنید، اذعان میکند: این نامه در حد پیش نویس است و قرار نیست که این مبلغ پرداخت شود، ما ارزش کار را به سازمان گفته‌ایم و در سازمان کمیته‌ای وجود دارد که می‌گوید به طور مثال برای هر نفر هزار تومان بدهید و آنان تعیین‌کننده هستند.
البته سخنان بعدی مدیر کل اوقاف استان به نوعی به شائبه ها نیز دامن میزند . جائیکه می گوید : برای سه وکیلی که در پرونده‌های مختلف بوده‌اند و وکیلی که در پرونده اخیر رای گرفته نیز این مبلغ شامل می‌شود در حالیکه نام آنها به میان نیامده است و فقط سازمان نامه‌ای به اسم افراد دخیل و موثر زده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین مصائبی گفته است : حتی پیش از این نیز طی نامه‌ای به ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه کشور بدون درخواست مبلغی خواستار تقدیر از افراد موثر در احیای موقوفات شدم اما نامه اخیر به کمیته ارسال شده است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا این نامه پاداش برای رای اخیر صوفیان بوده یاخیر، عنوان کرد: این موضوع برای آرای اخیر بوده و تنها به آن مربوط نیست، اخیرا ۱۱۰ رای گرفته‌ایم.
حتی اگر بنا را بر صحت فرمایشات آقای مصائبی بگذاریم بازهم از سخنان آقای مصائبی مدیرکل اوقاف استان میتوان به یک رویه غیرقانونی و یا لااقل شبهه ناک در این سازمان پی برد که کارکنان یا ذی نفعان این سازمان در قبال امورات اداری که بابت آن حقوق های مشخصی میگیرند ، هدایا و پاداش هایی نیز میتوانند دریافت نمایند که در بسیاری از دستگاه های دولتی دیگر به چشم نمی خورد.
البته سئوالی نیز در خصوص این نامه وجود دارد آنهم اینکه اگر این نامه نوعی ارزش گذاری بوده است چرا با محتوی اعلام ارزش ننوشته شده است و اگر این نامه قرار نبوده امضا و ارسال گردد ، چرا اصلا نوشته شده است و سوالات متعدد دیگری که نیازمند شفاف سازی این اداره مورد اعتماد خیرین کشور و استان می باشد.
ساقی آذربایجان آماده است جهت تنویر افکار عمومی، مطالب و توضیحات این سازمان را در شماره های منتشره خود منعکس نماید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز