روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
خانم ساعی، صبح بخیر

منصوریبا نزدیک شدن به ایام تغییرات اجباری در کابینه دولت، چند روزی هست که مطالبه حضور وزیر ترک زبان در کابینه بصورت جدی در فضای رسانه ای استان البته به غیر از شبکه خواب آلود سهند مطرح شده است.
دعوایی هم بر سر این نداریم که چه کسی ابتدا این موضوع را بولد نمود اما یقینا میتوان نطق اصلاح طلبانه میان دستور خانم آقاپور نماینده شبستر را در هفته پیش، بعنوان یکی از مواقف این مطالبه عنوان نمود
این مطالبه میتوانست و میتواند مسیر طبیعی اثرگذاری بر تصمیم گیری نهایی را داشته باشد به شرطی که یک صدای واحد از چند استان ترک زبان به تهران مخابره شود.
اما به یک باره مشاهده میشود خانم ساعی نماینده تبریز و عضو حزب اعتدال و توسعه(تیم اصولگرای نوبخت و واعظی ) در یک اقدام قابل تامل یک موضوع کاملا سوخته و به بن بست رسیده را مجددا رسانه ای می کند: حضور وزیر زن در کابینه!
او و امثال او به خوبی می دانند که تصمیم گیران اصلی کابینه (همان تیم اصولگرا )روحانی را از چنین اقداماتی منع کرده اند و این موضوع به خاطر جلب نظر تندروهای اصولگرا هرگز محقق نخواهد گردید .
بنابراین طرح این مطالبه در مقطع فعلی نتیجه ای جز انشقاق در میان صفوف مطالبه گران وزیر ترک زبان نخواهد داشت. بدیهی ترین اثر گشودن سنگرهای رسانه ای جدید، به هدر رفتن نیروی سیاسی مطالبه کنندگان خواهد بود.
البته میتوانیم فرض را بر این بگیریم که خانم ساعی ناخواسته و ندانسته این مسئله را طرح نموده، اما حداقل میتوان این سوال را از ایشان موکدا پرسید که اگر این مسئله برای جنابعالی اینگونه مهم بوده است ، چرا در نطق خود نزد رییس جمهور بعد از تعیین کابینه نخست، اعتراضی به روحانی نکردید؟
آن موقع که اصطلاحا تنور اعتراض و مطالبه گرم تر از امروز بود .
پاسخ دادن به همین سئوالهای کوچک ، صورت مسئله هایی را برای انسان طرح میکند که حتی فکر کردن به آن هم کمی ناراحت کننده است.
ناگفته پیداست وقتی زیباکلام میگوید هیچ کس به اندازه روحانی به آرمانها و ریشه های اصلاح طلبی ضربه نزد، منظورش نه تنها فقط روحانی بلکه غضنفرهایی است که بنام اصلاح طلبی وارد گود قدرت شدند و آن کردند که چنین شد.
فارغ از این هیاهوی کلی سیاسی در پاسخ به مطالبه وزیر زن خانم ساعی شاید بهتر باشد فقط بگویم:
سلام خانم ساعی، صبح بخیر !
غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز