روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 475
  • 761
  • 1,333,176
خانه الهام بخش در ژاپن

یک معمار ژاپنی خانه ای را در ژاپن به منظور سکونت و محلی برای تمرینات ورزش یوگا طراحی کرده است.
این مکان مسکونی در یکی از مناطق ژاپن به نام “سیگاپریفکچر”، منطقه ای که کمی از خیابان اصلی شلوغ فاصله دارد، قرار دارد.
مشتری خواسته بود که یک خانه راحت داشته باشد که بتواند یک کلاس یوگا خصوصی برگزار کند. برای پاسخگویی به این درخواست، ارتباط بین فضاهای بیرونی و فضای داخلی را برای تحقق بخشیدن به این فضا در نظر گرفتیم که در جنبه های بصری و حسی گسترش می یابد.
هنگام باز کردن درب ورودی ساختمان، بصورت متقارن طراحی شده و یک حیاط اطراف اتاق نشیمن، درست در جلوی شما ظاهر می شود.
اتاق نشیمن که به عنوان کلاس یوگا نیز در نظر گرفته شده است، دو بخش دارد. آن را می توان به عنوان یک فضای پیوسته همراه با حیاط، زمانی که درب کشویی باز است، بحساب آورد.
تراس ادامه دار از اتاق نشیمن برای درس یوگا استفاده می شود. نور و باد تازه تحریک کننده پنج حواس، و تنظیم ذهن و بدن آزاد هستند.
دیوار ممتد از تراس، شامل ساختار برج است که می تواند به عنوان نماد این خانه در نظر گرفته شود. شیشه مات شده که به صورت شکل مجسمه ای صورت می گیرد، نور را به اتاق بازتاب می دهد. این نیز در شب به عنوان حصار غیر مستقیم برای حیاط استفاده می شود.
حصار در اطراف حیاط نه تنها بلوک جدا کننده از محیط اطراف است، بلکه با ساختمان همسو می شود تا یک اتاق نیمه در فضای باز ایجاد کند که به عنوان یک تراس داخلی استفاده شود.
در طبقه دوم، هر اتاق با یک اتاق ناهار خوری در مرکز قرار گرفته است. فضا با تفاوت در ارتفاع سقف تقسیم شده که نور طبیعی از طریق نورگیر سقف در بیرون تامین می شود.
اتاق ناهارخوری دارای یک پنجره بزرگ است که توسط دیوارها و کاجهای بلند احاطه شده است. نشانه نمادین از حیاط طراحی شده است و به عنوان یک شیء چشمگیر در صحنه نمایان شده است. همچنین در مورد پیوستگی بصری، صحنه زندگی را در طبقه پایین با طبقه بالا پیوند می دهد. از طریق ارتباط با فضای بیرونی به طرق مختلف، این خانه صحنه های دلپذیری را ایجاد می کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز