روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 497
  • 814
  • 1,336,233
خانه سردار ملی خرابه ای فراموش شده

خانه تاریخی ستارخان در روستای سردار کندی به کلی تخریب و به جهت بی مهری مسئولان به حال خود رها شده و تاکنون هیچ اقدامی برای بازسازی یا ایجاد یادمانی در این روستا انجام نشده است.ستارخان نامی آشنا برای مردم ورزقان، آذربایجان شرقی و ایران؛ اما متاسفانه این نام در زادگاهش رفته و رفته از یادها می رود.
ستارخان در ۲۸ مهرماه سال ۱۲۴۵ در روستای بیشک (سردار کندی امروز) شهرستان ورزقان به دنیا آمد است، نام کامل ایشان ستارخان قراچه داغی بود، ستارخان که با لقب سردار ملی شناخته می شود در ۲۵ آبان ماه سال ۱۲۹۳ درگذشت.در شهرهای مختلف کشور همه ساله خصوصا در سالروز تولد، روز مشروطه و سالگرد درگذشتش مراسم و همایش های مختلفی برگزار می کنند، ولی متاسفانه در شهرستان ورزقان که زادگاه سردار ملی محسوب می شود مردم حتی برای یک بار هم شاهد مراسم گرامیداشت باشند، نشدند.در ۲۸ مهرماه سال گذشته مسئول میراث فرهنگی شهرستان ورزقان وعده برگزاری همایش ملی برای گرامیداشت ستارخان به مردم شهرستان ورزقان را داد، همانطور که از قبل پیش بینی می شد این وعده نیز عملی نشد و هیچ برنامه، مراسم یا همایشی با این عنوان برگزار نشد.
نکته عجیب تر این جا است در شهرستان ورزقان حتی یک تابلو، مجسمه یا سردیس ساده هم به اسم سردار ملی دیده نمی شود و این قضیه تا جای ادامه پیدا کرده است که خانه ستارخان نیز در روستای بیشک (سردارکندی) تخریب شده است.
حال این سوال پیش آمده است که چرا مسئولان ورزقانی برای این موضوع که خیلی هم ساده است کاری نکردند./مهر

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز