روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 479
  • 749
  • 1,336,964
خبری تاسف بار برای ورزش ایــــران

کنگره هیات رئیسه اتحادیه جهانی کشتی در نشست روز گذشته خود در بوداپست مجارستان، «ژانگ ژیا» داور زن چینی را به جای رسول خادم که بهمن ماه سال گذشته از هیات رئیسه این اتحادیه استعفا کرده بود، به عضویت این نهاد درآورد.
به گزارش اتحادیه جهانی کشتی، کنگره اتحادیه جهانی کشتی و انتخابات این نهاد در آستانه رقابتهای قهرمانی جهان در بوداپست برگزار شد و در این اجلاس موضوعات مهمی همچون تعیین شهرهای میزبان مسابقات تا سال ۲۰۲۱ مشخص شد.
از نکات قابل توجه در این نشست از دست رفتن کرسی ایران در اتحادیه جهانی کشتی بود که در نهایت خانم ژانگ ژیا داور بین المللی کشتی چین پس از ناکامی اولیه در مرحله دوم با کسب آرای لازم تا سال ۲۰۲۲ به عضویت هیات رییسه در آمده و جایگزین خادم شد.
با حذف داوطلبانه خادم از هیات رییسه اتحادیه جهانی کشتی، در واقع ورزش ایران و در نهایت کشتی، یک کرسی بسیار مهم و فرصتی گرانبها برای مشارکت در تصمیم گیری های تعیین کننده در کشتی جهان را از دست داد تا تاثیرگذاری ورزش اول کشورمان در اتحادیه جهانی به پایین ترین سطح خود برسد.
همچنین در نشست روز گذشته اتحادیه جهانی کشتی موارد دیگری نیز مورد بررسی قرار گرفت که بررسی مالی، ابتکارات جدید در کشتی زنان و ترویج سبک های مرتبط از جمله آنها بود. نمایندگان کنگره در عین حال اعضای جدید هیات رئیسه را برای هفت کرسی انتخاب کردند. ۶ کرسی مربوط به سمت هایی بود که دوره ۶ ساله آنها به پایان رسیده و هفتمین کرسی هم اوایل سال جاری میلادی با رفتن رسول خادم خالی مانده بود.
الشهرانی از قطر، دولت تورلی خانوف از قزاقستان و استن دزیدیک از آمریکا و ناتالیا یاریگین از روسیه مجددا برای ۶ سال دیگر انتخاب شدند. اعضای جدید شامل پدرو سیلوا از پرتغال و پیتر باخجا از مجارستان تا سال ۲۰۲۴ در این سمت قرار خواهند داشت.
در این کنگره همچنین در راستای جنبش المپیک و حمایت از گفت و گو میان اعضا، نمایندگان کره شمالی و کره جنوبی با یکدیگر دست دادند و برای هم در مسابقات قهرمانی جهان در بوداپست آرزوی کامیابی کردند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز