روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 704
  • 779
  • 1,330,216
خداآفرین شهرستان برتر آذربایجان شرقی در مبارزه با مواد مخدر

فرماندار خداآفرین گفت: در ارزیابی شورای مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی در ۹ ماه سالجاری، این شهرستان جزو شهرستان های برتر بوده و تلاش می کنیم در ارزیابی قطعی ۱۲ ماهه نیز جزو سه شهرستان اول استان باشیم.
امین امینیان در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر این شهرستان با بیان اینکه در موضوع مبارزه با مواد مخدر بیشتر در حوزه مواد صنعتی و شیمیایی درگیر هستیم، افزود: مبارزه با این نوع مواد مخدر فقط مختص مسیرهای خاص و نقاط مرزی نیست چرا که ساخت این مواد در خانه ها نیز ممکن است و اگر مبارزه قاطعی در این خصوص انجام نشود هر خانه به حوزه عرضه مواد تبدیل می شود.
وی اظهار کرد: باید در حوزه پیشگیری، تقاضا برای مصرف این مواد کاهش یابد تا عرضه نیز کاهش یابد.
امینیان ادامه داد: سیاست ستاد مبارزه با مواد مخدر در چند سال اخیر رویکرد اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر است که برای موفقیت در این حوزه نیز باید از طریق آموزش به کل جامعه آگاهی داده شود.
وی افزود: باید کل افراد جامعه درگیر این موضوع شوند و هر فرد به عنوان یک عامل بازدارنده و عامل کاهش مصرف مواد مخدر عمل کند.
امینیان به آسیب شناسی در مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: مناطق آلوده شهرستان شناسایی شده و نیازمند رصد مستمر می باشد.
فرمانده انتظامی خداآفرین نیز در این جلسه با ارایه گزارشی از عملکرد این نیرو، گفت: در شش ماهه دوم امسال در بخش منجوان این شهرستان ۵۱درصد، در بخش مرکزی ۲۳درصد و در بخش گرمادوز نیز کشفیات قابل توجهی از مواد مخدر انجام شده است.
سرهنگ ابراهیم مکارمی با بیان اینکه قرص ال.اس.دی، قویترین ماده توهم زاست که بیشتر دانشجویان از آن استفاده می کنند، افزود: عوارض جسمی، روانی و شخصیتی و عوارض اجتماعی از جمله پیامدهای ناشی از مصرف مواد مخدر است.
وی، آزادی بی حد و اندازه جوانان، رفاه بی حد، تبعیض و محدود کردن بی حد فرزندان، کمبود محبت یا فقر در خانواده ها را از جمله عوامل گرایش به مواد مخدر نام برد.
مکارمی، شناسایی روستاهای آلوده به مواد مخدر، شناسایی و پلمپ اصنافی که فعالیت غیرمجاز دارند، برخورد با کشت انواع مواد مخدر، برخورد با فروشندگان مواد مخدر خرد و کلان و جمع آوری معتادان متجاهر را از برنامه های آتی فرماندهی انتظامی این شهرستان عنوان کرد.
شهرستان خداآفرین با آب و هوای معتدل خزری در سواحل رود مرزی ارس با مساحت یکهزار و ۵۲۵ کیلومترمربع در ۲۴۰ کیلومتری شهر تبریز واقع است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز