روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 778
  • 761
  • 1,333,479
خدا عاشق محسن ایران

مسعود برزگرجلالی

محسن به دیدار پدر و مادر رفت تا برای آخرین بار آنها را زیارت کند. پای مادر را بوسید. پای پدر را بوسید. همسر و فرزندش را در آغوش کشید و یک دل سیر با لب خندان و همچون شیر ، از خانواده خداحافظی کرد و حلالیت طلبید و دعا کرد که : خدایا این بار مرا نگاه کن .
او رفت تا از ناموس ملی دفاع کند. رفت تا خون آشام ترین ابنای تاریخ بشر که با پرچم پیامبر اسلام (ص) آبروی اسلام و مسلمانان را در جهان برده اند نتوانند وارد خاک پاک میهن شوند. رفت تا حسینی شود و خدا او را نگاه کند.
او رفت تا از پرچم ولایت علوی و عزت خاندان نبوی دفاع کند. حریم زندگی اش را حرم زینب بزرگ (س) برگزید و جان بر کف به جنگ رو در رو با خصم دون و زبون رفت.
اما …… اما گویی خدا صدای محسن را شنیده بود و این بار تقدیر بر این مقدر گردید که محسن نظر کند به وجه الله . به همان شیوه ای که سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) نظر کرد به وجه الله. بی تن. با سر بریده و چشمانی معصوم و منتظر.
داعشیان ملعون با حمایت آمریکای جنایتکار و مستکبر ، محسن ایران را به اسارت گرفتند. اما محسن نه یک اسیر که یک سفیر شد در میان خونخواران داعش. صلابت و مردانگی او از اسارت تا شهادت لحظه لحظه بر غرور ملی ایرانیان مسلمان می افزود. محسن نماینده همه ملت ایران بود. نماینده نظام اسلامی مان و نماینده اقتدار و صلابت و مردانگی و آزادگی آنان.
داعشیان حرام زاده ، ۲ روز محسن ایران را زیر شکنجه نتوانستند وادار به گفتن آنچه که آنان میخواستند بکنند و صبرشان تمام شد و شمر وار تیغ بر گلوی محسن نهادند و سر از تن محسن ایران جدا کردند.
صحنه رقت بار سر بریدن محسن ایران ، که گویی چندین گرگ گرسنه و وحشی ، غزال زیبا و رعنایی را به چنگ آورده بودند باز هم غرور ملی ایرانیان را به اوج رسانید. او هیچ تقلایی نکرد و هیچ التماسی و گریه و زاری و ….. دست و پا نزد. مردانه سر داد تا سر هم وطنانش سلامت باشد. دشمن لعین حتی توان دیدن چشمان معصوم و منتظر محسن را در این هنگام نیز نداشت و بر سر محسن ایران لگد میکوبید. اما محسن نظر کرده بود به وجه الله.
محسن ایران نماد غرور ملی است. محسن این بار خدا را دید و خدا نیز او را دید و اینگونه حسینی شد. محسن قبل از شهادتش به فرزند خردسال خود وصیت میکند تا به گونه ای زندگی کند که خدا عاشقش باشد. و خود نیز اینگونه زیست و خدا عاشقش شد. محسن بر گردن همه ایرانیان دین عظیمی دارد . ایرانیان و بویژه مسئولان کشور در هر رده و مسئولیتی . آیا خواهیم توانست امانت دار خون محسن در تاریخ فرداهای میهن اسلامی مان باشیم؟؟
و چه زیبا و اسطوره ای محسن ایران مصداق این دعای معلم شهید دکتر علی شریعتی شد :
خدایا: به من زیستنی عطا کن که در لحظه مرگ، بر بی ثمری لحظه ای که برای زیستن گذشته است، حسرت نخورم، و مردنی عطا کن که بر بیهودگی‌اش، سوگوار نباشم. بگذار تا آنرا من خود انتخاب کنم اما آنچنان که تو دوست میداری.
خدایا: “چگونه زیستن” را به من بیاموز، “چگونه مردن” را خود خواهم آموخت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز