روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
خرید از واسطه ممنوع شد

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه هشت از خرید تضمینی ۶۰ هزار تن گندم کشت پاییزه آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغ شده خرید از واسطه، سلف خر و علاف ممنوع است.
اسفندیار ابولحسن زاده با اشاره به اینکه ۵۰ مرکز خرید در این استان فعال است، تاکید کرد: به منظور حذف واسطه ها خرید باید به صورت مستقیم از کشاورز انجام شود.
وی با بیان اینکه دارا بودن معرفی نامه مراکز خدمات جهاد کشاورزی برای مراکز خرید تضمینی گندم الزامی است، گفت: گندم تولید امسال باید خریداری شود.
ابوالحسن زاده خاطرنشان کرد: در زمان حاضر گندم تولید سال ۹۴ از طریق بورس برای واحدهای صنعتی عرضه می شود.
وی با اشاره به اینکه انبارهای اتحادیه تعاونی روستایی به عنوان ظرفیت مناسبی برای حذف واسطه ها، کد فعالیت ندارند امکان استفاده از این انبارها به عنوان انبار فرعی را ضروری دانست.
ابوالحسن زاده با بیان اینکه روز گذشته به عنوان نخستین مرحله ۶۹۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان وجه گندم خریداری شده از گندم کاران استان پرداخت شده است، اظهار کرد: میزان خرید تضمینی در سامانه جامع شرکت خدمات بازرگانی دولتی ثبت و در سامانه جهاد کشاورزی در نوبت پرداخت وجه قرار می گیرد.
وی با یاداوری اینکه سال گذشته ۵۹۸ هزار تن گندم از کشاورزان استان اذربایجان شرقی خرید تضمینی شد، گفت: امسال با توجه به پیش بینی کاهش تولید در پی کاهش بارندگی ۴۰۰ هزار تن خرید گندم تضمینی در این استان انتظار می رود.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه هشت ظرفیت ذخیره سازی گندم در استان آذربایجان شرقی را ۸۵۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: در زمان حاضر ۳۶۰ هزار تن گندم موجودی داریم.
به واسطه شرایط خشکسالی و سرمازدگی کشت پاییزه، پیش بینی تولید گندم استان از ۸۴۶ به ۵۰۶ هزار تن کاهش یافته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز