روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 393
  • 702
  • 1,334,594
خرید کشتی و هواپیما به اسم تبعه آلمانی با پول نفت

وکیل مدافع شرکت نفتی H.K می گوید مهدی شمس همدست بابک زنجانی در پرونده نفتی، ۹ میلیون دلار از وجوه حاصل از فروش نفت را صرف خرید ۵ فروند هواپیما و دو کشتی به اسم یک تبعه آلمانی کرده تا دست ما به بیت المال نرسد.
غلامحسین صادقی قهاره در ادامه هشتمین جلسه محاکمه متهمان ردیف دوم و سوم پرونده نفتی، در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه اظهار کرد: طبق اظهارات شمس در کیفرخواست، وی گفته که به اصرار میرکاظمی، فلاح و یزدی در وزارت اطلاعات مجبور به همکاری با بابک زنجانی شده است. همچنین وی بیان کرده از شرکت فال در دبی برای فروش نفت طلب دارد که این ادعا مورد قبول شرکت نفت نیست.
شمس متهم ردیف دوم پرونده گفت: این مطالب مصداق نشر اکاذیب است.
وکیل شرکت نفتی اچ کی ادامه داد: برای اینکه بابک زنجانی صندوق بازنشستگی نفت را فریب دهد با طراحی نرم‌افزار مجعول وانمود می کند که مبلغ ۳۰۰ میلیون یورو به حساب شرکت نیکو واریز کرده است.
صادقی قهاره اضافه کرد: متهم ردیف دوم پرونده، ۹ میلیون دلار پول بیت‌المال را صرف خرید ۵ فروند هواپیمای «آر.جی» و دو کشتی می‌کند و اسناد آن را به نام تبعه آلمانی تنظیم کرده و دست ما از دریافت پول بیت المال کوتاه است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز