روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 811
  • 857
  • 1,394,104
خسروی: حاضرم دستمزد داوران را با جذب اسپانسر بدهم

داور بین‌المللی سابق فوتبال ایران گفت: حاضرم دستمزد و هزینه مسافرت داوران را با جذب اسپانسر در فصل آینده بدهم به شرطی که در کارم دخالتی نشود.
به گزارش مشرق، علی خسروی در مورد دستمزد داوران در لیگ برتر هفدهم گفت: فدراسیون فوتبال ۷ سال است که دستمزد داوران را ریالی افزایش نداده است. در سال ۱۳۸۹ مهدی تاج رئیس کمیته داوران شد و دستمزد داوران را زیاد کرد. اکنون که برخی از مربیان مثل فراز کمالوند می‌گویند باشگاه‌ها حق‌الزحمه داوران را بپردازند، پیشنهاد خوبی را مطرح کرده است، زیرا وقتی همه باشگاه‌ها به طور مساوی به داوران پول بدهند، هیچ اشکالی در داوری پیش نمی‌آید.
وی افزود: از سوی دیگر نظر برخی از مربیان مثل رضا مهاجری را هم قبول دارم که می‌گوید باشگاه‌ها نباید پولی به داوران بدهند، اما سوال من این است که پول اسپانسر داوران چه می‌شود؟ آیا داوران فقط باید ویترین تبلیغاتی باشند؟ اکنون اسپانسر داوران جایزه نیم‌فصل و پایان فصل را به داوران می‌دهد، پس چرا دستمزد داوران با وجود این اسپانسر که خوب هم کار می‌کند،‌افزایش پیدا نمی‌کند.
خسروی با اشاره به قضاوت‌های خودش در دهه ۸۰ عنوان کرد: در آن زمان بابت هر قضاوت ۱۵۰ هزار تومان دستمزد به داوران داده می‌شد، اما جالب است بدانید که هنوز از سال ۱۳۸۶ بابت پول اسپانسر من از آنها طلبکار هستم. به‌هرحال اگر بخواهند دستمزد داوران را به ۱۵ میلیون تومان برسانند کاری معقول است و من با آن موافقم، زیرا داوران در محیط کارشان نمی‌توانند پیشرفت کنند و مدام باید مرخصی بگیرند. خود من با ۵۶ سال سن هنوز کارمند هستم و شغل مدیریتی‌ام را به خاطر داوری از دست دادم، همین شرایط را حسین عسگری، یدالله سلیمانی و حتی علیرضا فغانی هم دارد.
وی گفت:مهدی تاج مدیر خوش‌فکری است و اگر هیأت رئیسه فدراسیون خیلی به بحث داوری توجه نمی‌کند، خود تاج می تواند به داوران بیش از گذشته توجه کند. سال ۱۳۸۹ قیمت پراید ۸ میلیون تومان بود، اکنون پراید ۲۰ میلیون تومان شده است، بنابراین باید دستمزد داوران هم چندین برابر شود.
این داور پیشکسوت همچنین به مسئولان فدراسیون فوتبال پیشنهاد کرد؛ حاضر است دستمزد، هزینه مسافرت داوران را در طول فصل آینده با جذب اسپانسر بپردازد، البته به شرط آنکه در کار او دخالتی نشود و او این توانایی را دارد که با جذب اسپانسر، دستمزد معقولی به داوران بدهد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز