خشکی دریاچه ارومیه با عنایات پروردگار متعال از حالت خطرناک خارج شده است

رحیم شهرتی‌فر در همایش سراسری مدیران روابط عمومی صنعت آب و برق سراسر کشور در تبریز، هدف اصلی از خدمت در دستگاه‌ها و سازمان‌ها را رفاه و آسایش انسان‌ها دانست و گفت: در صنعت برق و آب این موضوع اهمیت مضاعفی دارد و در واقع هیچ جامعه‌ای را نمی‌توان تصور کرد که بدون مدیریت صحیح مسائل مربوط به انرژی بتواند اداره شود.
وی با بیان اینکه وجود زیرساخت‌های قابل‌ اتکای آب و برق از ملزومات تعیین‌کننده برای توسعه کشور محسوب می‌شود، اضافه کرد: بر این اساس توجه جدی‌تر به تقویت این زیرساخت‌ها و افزایش بازده و بهره‌وری آنها باید جزو خط‌مشی‌های استراتژیک دولت قرار بگیرد که خوشبختانه دولت تدبیر و امید به این مسأله توجه کامل را داشته است.
شهرتی‌فر بیان کرد: در آذربایجان‌شرقی به این منظور اقدامات گسترده‌ای برای افزایش ظرفیت تولید برق، مهار آب‌های زیرزمینی، تأسیس تصفیه‌خانه، گسترش پوشش شبکه آب و فاضلاب روستایی، طرح‌های انتقال آب و گسترش شبکه‌های فاضلاب شهری در مقطع خدمت‌رسانی دولت تدبیر و امید صورت گرفته است.
وی ادامه داد: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید این مسائل شتاب بیشتری به خود گرفته و در حال حاضر در آذربایجان‌شرقی پنج نیروگاه با بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار و با جذب بیش از ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه خارجی در حال ساخت است.
شهرتی‌فر گفت: در ۱۹ شهرستان تصفیه‌خانه فاضلاب در حال احداث است که مهم‌ترین آن مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب تبریز است و این طرح یکی از طرح‌های مهم در راستای احیای دریاچه ارومیه است که با سرعت قابل قبولی پیش می‌رود و امیدواریم به‌زودی مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
وی با بیان اینکه تا سال ۹۲ دریاچه ارومیه به دلیل نبود مدیریت صحیح منابع آب با خطر خشکی قطعی روبه رو بود، گفت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و عنایات رئیس‌جمهور، احیای دریاچه ارومیه به‌ عنوان یکی از اولویت‌های مهم برنامه‌های دولت مطرح شد و امروز این دریاچه از حالت خطرناک خارج شده و البته این نعمت را بیشتر مرهون عنایات پروردگار متعال هستیم.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: در سال زراعی جاری نسبت به سال زراعی گذشته، بیش از ۴۰ درصد بارندگی افزایش داشته البته با پایان پروژه خط انتقال رودخانه زاب، امیدواریم سالانه بیش از ۶۵۰ میلیون مترمکعب آب به دریاچه تزریق شود همچنین در کنار این طرح بیش از ۱۴۰ پروژه نیز حول دریاچه در حال اجراست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از