روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 275
  • بازدید دیروز: 1,407
  • کل بازدید ها: 843,894
خصوصی‌سازی موجب آسیب به صنعت آذربایجان شرقی شد

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد:

خصوصی‌سازی موجب آسیب به صنعت آذربایجان شرقی شدعلی نواداد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: واگذاری واحد‌های بزرگ صنعتی از محل اصل ۴۴ قانون اساسی بدون توجه به اهلیت افراد موجب آسیب به صنعت آذربایجان شرقی شد.

“علی نواداد” امشب در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی با بیان اینکه در واگذاری صنایع استان به اهلیت افراد بی توجهی شده است، گفت: این واگذاری های نادرست موجب آسیب جدی صنایع بزرگ استان شده و در سال های گذشته بیشترین وقت مدیریت استان صرف حل و فصل مشکلات این واحدها شده است.

وی به تلاش های مدیریت استان و دادگستری آذربایجان شرقی برای بازگرداندن صنایع واگذار شده به افراد نا اهل اشاره کرد و گفت: بازگشت دوباره شرکت ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی بعد از سال ها بحران به گروه تراکتورسازی ایران از جمله اقدامات مهم برای حل مشکلات صنایع واگذار شده استان بوده است.

نواداد گفت: شرکت ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز اکنون به چرخه تولید بازگشته و کارگران آن با از سرگیری تولید انبوه کارخانه به سر کار برگشته اند.

وی از حمایت ویژه دستگاه قضایی و مقامات استان برای بازگشت دوباره رخش خودرو دیزل به چرخه تولید خبر داد و گفت: با حمایت ویژه دستگاه قضایی استان و پرداخت حدود ۱۳ میلیارد تومان از بدهی این شرکت به ۶۰۰ طلبکار، این خودروساز مهم کشور به عرصه تولید بازگشته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار آذربایجان شرقی همچنین به مشکلات شرکت واگذار شده چینی ارس اشاره کرد و گفت: شرکت صنایع چینی ارس با ۲۴۰ نفر پرسنل و از شرکت های خصوصی‌سازی شده است که با بحران کارگری و تولید مواجه شده بود با رفع برخی موانع به حالت نسبی تولید بازگشت.

نواداد از پیگیری وضعیت شرکت کمپرسورسازی تبریز نیز خبر داد و افزود: برای احیای شرکت کمپرسورسازی تبریز در یک سال بیش از ۲۵ کارگروه تشکیل شده است و این شرکت هم اکنون با تدابیر صورت گرفته روند بهبود خود را طی می‌کند.

وی در ادامه پیگیری حل مشکلات سه شرکت ماشین سازی تبریز، ریخته گری ماشین سازی تبریز و بلبرینگ سازی تبریز خبر داد و گفت: مدیریت استان پیگیر حل و فصل مشکلات این شرکت های بزرگ است و انشاالله خبرهای خوبی درباره آن ها خواهیم شنید.

نواداد با اشاره به دپوی تولیدات کارخانجات ‌در انبار به جهت وضعیت اقتصادی کم رونق و عدم فروش پررونق محصولات تولیدی در بازار، حضور کالای خارجی به صورت قاچاق و کمرنگ شدن استفاده از کالاهای داخلی در کشور را از دیگر مشکلات واحدهای تولیدی استان عنوان کرد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی اذعان داشت: برای رونق تولید در سال ۹۵ به تقویت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و افزایش ۴ برابری جلسات کارگروه و اقدامات آن در سال جاری نسبت به سال ۹۴ پرداختیم و جلسات کارگروه را در ۱۳ شهرک صنعتی و شهرستان به صورت میدانی در محل کارخانجات با سفر شهرستانی استاندار و اعضای کارگروه و رسیدگی به مشکلات واحد های تولیدی در همان جلسه با ۱۶۹مصوبه تشکیل دادیم.

نواداد همچنین به تشکیل جلسات متعدد توسط معاونان استاندار و رییس سازمان برنامه و بودجه، بازدید از واحدهای تولیدی مشکل‌دار در شهرستان‌های مختلف به منظور بررسی مشکلات اقتصادی و رفع موانع و نیز پیگیری مصوبات قبلی و بازدید از کلیه واحد‌های تولیدی متقاضی تسهیلات و سنجش وضعیت تولید، اشتغال، بدهی‌ها، ماشین‌آلات و مشکلات آن با هدف هدایت تسهیلات به دست تولیدکننده واقعی اشاره کرد.

وی اضافه کرد: تعیین تکلیف بدهی ۱۶۰ واحد تولیدی در سیستم بانکی و مکاتبه برای بخشودگی جرایم بیمه‌ای ۲۴۷واحد تولیدی در ۷ماهه اول سال ۹۵ و معرفی یک هزار و ۱۶۲ واحد تولیدی استان به سیستم بانکی جهت اخذ تسهیلات بانکی از محل طرح رونق تولید در طی ۵ ماه گذشته، رصد روزانه مشکلات واحد‌های بحرانی و مشکل دار و انجام مکاتبات و تشکیل کمیسیون ها برای ارتقاء فعالیت واحد و ارتقاء شاخص های رفتاری و پاسخگویی مناسب به ارباب رجوع در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و تلاش حداکثری به رفع موانع از پیش روی آنها از دیگر اقدامات ما بود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز