روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 56
  • 420
  • 1,435,512
خطرات احتمالی مصرف پروبیوتیک ها چیست؟

پروبیوتیک ها از جمله مواد غذایی محبوب و شناخته شده ای هستند، اما دلیل اینکه در طول سال ها انسان ها غذاهای غنی از باکتری های زنده مصرف می کرده اند چیست؟
امروزه بازاریابی خلاق و نوعی شیفتگی کلی برای ایجاد یک بازار بزرگ برای پروبیوتیک ها ترکیب شده اند.
پروبیوتیک ها برای کمک به درمان برخی از انواع اسهال در کودکان و کاهش عود عفونت در بزرگسالان مفید به فایده است. تولید کنندگان ادعا می کنند که پروبیوتیک ها به حفظ سلامت تنفسی، قلب و عروق، باروری و روانشناسی کمک می کنند. اما با وجود نشانه های تبلیغ شده، هیچ آزمایش بالینی طولانی مدت و بالقوه ای وجود ندارد که اثبات کند که پروبیوتیک مزایای بالینی را برای افرادی که در حال حاضر سالم هستند، ارائه می دهد. و این نشان می دهد که امکان استفاده از پروبیوتیک ها برای ارائه مزایایی در بزرگسالان سالم، نیازمند بررسی بیشتر است.
به عبارت دیگر، ممکن است مزایای وجود داشته باشد، اما شواهد به طور کلی و به طور قطعی وجود ندارد.
در طول سالها، ده ها مورد از خطرات احتمالی مکمل پروبیوتیک ها گزارش شده است. خطرها شامل حضور قارچ یا باکتری ها در خون است. افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند بیشتر در معرض خطر هستند.
به جز خطر ابتلا به عفونت ها، تهدید بالقوه کیفیت پایین و محصولات آلوده در پروبیوتیک ها نیز وجود دارد.
اینکه در حال حاضر یا در آینده چگونه باکتری ها با مجموعه ای از ژن های جدید می توانند بر مقاومت آنتی بیوتیک تاثیر بگذارند مشخص نیست. اما مصرف کنندگان و پزشکان نباید فرض کنند که برچسب مکمل های پروبیوتیک اطلاعات کافی برای تعیین اینکه آیا مصرف میکروارگانیسم های زنده خطرناک است یا نه ارائه می دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز