روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 275
  • بازدید دیروز: 1,407
  • کل بازدید ها: 843,894
خطرناک‌ترین تهدید‌ علیه انقلاب در حوزه گفتمانی و هویتی

خطرناک‌ترین تهدید‌ علیه انقلاب در حوزه گفتمانی و هویتیخطرناک‌ترین تهدید‌ علیه انقلاب در حوزه گفتمانی و هویتی است

 نماینده ولی فقیه در جمع وابستگان نظامی جمهوری اسلامی ایران در کشورهای خارجی گفت: امروز ایران اسلامی با درایت و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری و مجاهدت همه سربازان نظام، به یک قدرت مسلم منطقه‌ای تبدیل شده و به صورت مستقل در منطقه و جهان  نقش آفرینی می‌کند.
حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه امروز در مقطع حساس و سرنوشت‌سازی در نظام بین الملل و منطقه غرب آسیا که بخش اعظم جهان اسلام را در بر می‌گیرد قرار داریم، افزود: هندسه قدرت تحت تأثیر عوامل گوناگون، دستخوش تحولات اساسی شده و زمینه‌های شکل‌گیری ساختار و نظامی جدید را فراهم آورده که در آن قدرت‌های سنتی پیشین جای خود را به مجموع‌هایی از کشور‌ها و بازیگران جدید با هویت‌های نوین داده است.

آل‌هاشم در ادامه با بیان اینکه کشورهایی که سوابق طولانی در استعمارگری دارند با استفاده از وضعیت منطقه به‌دنبال اهداف استکباری و استعماری خود هستند، افزود: به نظر نمی‌رسد منطقه غرب آسیا در آینده نزدیک روی آرامش و ثبات به خودش ببیند لذا منازعات ضداسلامی و تفرقه افکنانه که در جهت منافع رژیم صهیونیستی می‌باشد در میان‌مدت ادامه خواهد یافت اما قدرت‌های مداخله‌گر غربی و دولت‌های مستبد و وابسته منطقه هرگز نمی‌توانند در بلندمدت و برای همیشه مانع توده‌های عظیم مردم شوند چراکه بیداری اسلامی در ‌‌‌نهایت موجب سرنگونی حکام جور و ستم خواهد شد.
نماینده ولی‌فقیه در ارتش با بیان اینکه امروز همه زورگویان در مقابل جمهوری اسلامی ایران صف‌آرایی کرده‌اند و طیف گوناگونی از دشمنان در یک جبهه گسترده در مقابل ایران اسلامی ایستاده و توطئه‌آفرینی می‌کنند، افزود: علاوه بر گستردگی جغرافیایی خصومت‌ها و تهدید‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران از حیث موضوع هم این تهدید‌ها دارای تنوع و گستردگی زیادی بوده و فشارهای سیاسی، تحریم‌های اقتصادی، تهدیدهای نظامی و تهاجم گسترده فرهنگی در سال‌های اخیر علیه جمهوری اسلامی ایران را شامل شده است.
او خطرناک‌ترین نوع تهدید‌ها علیه انقلاب اسلامی را حوزه گفتمانی و هویتی دانست و افزود: دشمنان خارجی و ایادی داخلی آنان متمرکز بر حوزه گفتمانی انقلاب اسلامی ایران شده‌اند و حتی ایجاد و پشتیبانی از گروه‌های معاند و تروریستی در منطقه در وهله اول با هدف ایجاد چالش گفتمانی در مقابل انقلاب اسلامی ایران شکل گرفته است به نحوی که امروزه صد‌ها شبکه ماهواره‌ای و تلویزیونی و هزاران سایت اینترنتی در همین راستا قدم بر می‌دارند.
تغییر در ابعاد فکری و هویتی نسل جوان به‌عنوان عامل اصلی قدرت در آینده و تُهی‌سازی هویت انقلاب اسلامی هر چند با حفظ ظاهر آن از سوی دشمنان، از جمله مسائل دیگری بود که رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به آن‌ها اشاره کرد و گفت: بدیهی است که جنگ دشمنان با ملت ایران اسلامی هرگز به پایان نخواهد رسید و نظام اسلامی همچنان در معرض تهدیدهای گوناگون دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قرار دارد. بویژه اینکه ایران اسلامی امروز با درایت و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و مجاهدت همه سربازان نظام به یک قدرت مسلم منطقه‌ای تبدیل شده و به صورت مستقل در منطقه و جهان نقش‌آفرینی می‌کند.
آل‌هاشم در ادامه گفت: مقام معظم رهبری بزرگ‌ترین راهبرد مقاومت در برابر دشمنان را انقلابی‌گری و انقلابی ماندن بیان فرموده‌اند و پنج شاخص را برای انقلابی ماندن ترسیم کرده اند که عبارتند از: پایبندی به مبانی و ارزش‌های اسلام و انقلاب، هدف‌گیری آرمان‌های انقلاب و همت بلند برای رسیدن به آن‌ها، پایبندی به استقلال کشور، حساسیت در برابر دشمن و نقشه‌های او و عدم تبعیت از آن‌ها و در ‌‌‌نهایت تقوای دینی و سیاسی.
تقویت مولفه‌های قدرت ملی یکی دیگر از ملزومات جمهوری اسلامی برای افزایش قدرت درون زا بود که آل‌هاشم به آن اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران باید کلیه مولفه‌های قدرت ملی خود را تقویت کند لذا مقام معظم رهبری در مقاطع مختلف ضمن تأکید بر افزایش قدرت، پیشرفت در ابعاد فرهنگی، علمی و اقتصادی را ضروری دانسته‌اند چراکه افزایش قدرت در داخل، علاوه بر ارتقای کارآیی نظام، بسترهای لازم را برای اعتلای موقعیت‌های منطقه‌ای و جهانی برای جمهوری اسلامی ایران فراهم می‌آورد.
توجه به مفهوم قدرت موضوع دیگری بود که رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در جمع وابستگان نظامی ایران به آن اشاره کرد و افزود: امروز، مفهوم قدرت از حالت سخت به نرم تبدیل شده لذا لازم است ضمن توجه و تقویت مولفه سخت قدرت به مولفه نرم قدرت نیز توجه بسیار شده و برای حفظ و اعتلای نظام، بطور مستمر به تولید ارزش و هنجارهای بین المللی مبتنی بر آموزه‌های اسلامی پرداخته و گفتمان انقلاب اسلامی را تقویت و توسعه بدهیم.
آل‌هاشم همچنین نقش آفرینی منطقه‌ای را یکی دیگر از الزامات جمهوری اسلامی ایران در مقطع فعلی دانست و گفت: این الزام عمدتاً بر جایگاه منطقه‌ای ایران تأکید دارد و بدون تردید اتخاذ مواضع انفعالی و انزواطلبانه نه تنها آینده روشنی را برای جمهوری اسلامی ایران رقم نمی‌زند بلکه زمینه تضعیف کشور را در عرصه مختلف بویژه در منطقه موجب خواهد شد. این نقش آفرینی همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده و باعث شده ما شاهد افزایش اقتدار و منزلت جمهوری اسلامی ایران در منطقه باشیم.
وی در پایان، حفظ انقلاب و کشور بعنوان چشم امید بسیاری از مردمان و کشورهای دنیا در سایه حفظ وحدت و تبعیت از ولایت را بسیار مهم دانست و افزود: لازم است در این زمینه همه ما با درک عمیق و صحیح از موقعیت انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی، مصمم‌تر و پایدار‌تر از گذشته با آرمان‌های امام عظیم‌الشأن (ره) و اهداف مقدس مقام معظم رهبری و شهیدان تجدید پیمان کرده و مسیر سربلندی و پیشرفت کشور را با عزم و اراده جدی و محکم طی کنیم.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز