روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
خطر مصرف رژیم پرچرب در بارداری

متخصصان علوم پزشکی در آمریکا در بررسی روی موش‌های آزمایشگاهی دریافتند که مصرف رژیم غذایی پرچرب در دوران بارداری خطر ابتلا به سرطان پستان را در نسل‌های بعد افزایش می‌دهد.
متخصصان با تغذیه موش‌های باردار با رژیم غذایی پرچرب به وقوع تغییرات ژنتیکی در آنها پی بردند که می‌تواند احتمال ابتلا به سرطان پستان را تا سه نسل بعد افزایش دهد.
متخصصان آمریکایی اظهار داشتند: فاکتورهای زیست محیطی و سبک زندگی از قبیل رژیم غذایی نقش کلیدی در افزایش خطر ابتلا به سرطان پستان بازی می‌کنند.
“لینا هیلاکیوی کلارک” نویسنده ارشد این مطالعه با بیان اینکه در این بررسی از نمونه‌های حیوانی استفاده کردیم تا مکانیزم‌های زیست شناختی موثر در افزایش خطر سرطان پستان مشخص شود گفت: در این مطالعه به تعدادی تغییرات ژنتیکی در نسل اول و سوم موش‌های ماده‌ای پی بردیم که در طول بارداری با رژیم غذایی پرچرب تغذیه شده بودند و همچنین این نوع رژیم غذایی، مقاومت در برابر درمان سرطان را افزایش داده، پیش‌بینی ضعیف از ابتلا به این بیماری را به دنبال دارد و در عین حال به نقص سیستم دفاعی بدن در مقابله با سرطان می‌انجامد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز