روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
خط هوایی «تبریز-هامبورگ» آغاز به کار کرد

با حضور شهردار تبریز، خط هوایی تبریز به مقصد هامبورگ آلمان، به عنوان یکی از محورهای اصلی تفاهم‌نامه‌ مدیریت دو شهر، آغاز به کار کرد.
به گزارش شهریار، با پرواز یک فروند هواپیمای ۳۱۹ ایرباس در ساعت ۷ صبح جمعه ۲۳ تیرماه از مبدا فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز، ارتباط مستقیم هوایی بین دو شهر تبریز و هامبورگ آغاز شد.
ایجاد این خط هوایی، از جمله محورهای رایزنی‌های دکتر نجفی شهردار تبریز با مقامات شهری ایالت هامبورگ آلمان در دو سال گذشته است که پس از فراهم‌شدن هماهنگی‌های هواپیمایی، با پشتوانه مراودات دیپلماسی کشور و توسط شرکت هواپیمایی قشم‌ایر ایجادشده و تجربه مهمی برای توسعه پروازهای اروپایی از مقصد تبریز خواهد بود.
شهرداری تبریز به عنوان حامی اصلی راه‌اندازی خط هوایی تبریز-هامبورگ، هدایت زمینه‌های اجرایی این ارتباط بین‌المللی را از طریق هماهنگی با دستگاه‌های مختلف اجرایی و تدارک تبلیغاتی بر عهده داشته است.
با توجه به ارتباط فعال اقتصادی و فرهنگی بین دو شهر و رویکردهای گردشگری تبریز ۲۰۱۸، شمار پروازهای این خط هوایی، در آینده‌ای نزدیک، قابلیت افزایش به دو الی سه فروند در هفته را خواهد داشت.
راه‌اندازی خط هوایی تبریز-هامبورگ از اهداف مهم شهرداری تبریز در حوزه‌ بین‌الملل است که با توجه به بسترهای مشترک تجاری و فرهنگی بین دو طرف، نقش تبریز را در روابط ایران و آلمان، پررنگ‌تر خواهد کرد.
شهردار تبریز، نقش‌آفرینی مجموعه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و گردشگری را ضرورت استمرار خط هوایی تبریز-هامبورگ عنوان کرد.
به گزارش شهریار، صادق نجفی در مراسم آغاز به کار خط هوایی تبریز به مقصد هامیورگ، با بیان این مطلب اظهار داشت: راه‌اندازی خط هوایی تبریز به هامبورگ، طی ارتباط مداوم شهرداری تبریز با مدیران ایالت هامبورگ به ثمر رسیده و از این پس، این مجموعه‌های مرتبط هستند که باید با فعالیت خود، ضامن استمرار این خط هوایی شوند.
شهردار تبریز اضافه کرد: نقش مجموعه میراث فرهنگی استان و تورهای گردشگری، فرهنگی و ورزشی در این ارتباط، مهم بوده و باید با پیگیری دستگاه‌های متولی، به نقطه مطلوب برسد.
وی تاکید کرد: فعال‌شدن این خط هوایی، نقطه عطفی در ارتباطات بین‌المللی تبریز است که دستاوردهای آن در خدمت شاخص‌های گردشگری و اقتصادی شهر خواهد بود؛ از این رو بخش‌های مختلف اجرایی باید در ساز و کار ارتباطی خود، این فرصت ارزنده را قدر بدانند.
نجفی با بیان این که خط هوایی تبریز-هامبورگ، از مزیت‌های ارتباطی مهم در شمال غرب کشور است، گفت: به همین منظور، رایزنی‌های لازم با شهرداران شمال‌غرب کشور شده است تا این خط هوایی، با پشتوانه تبلیغاتی و گردشگری گسترده‌تری، فعال باشد.
شهردار تبریز با بیان این‌که توسعه خطوط هواپیمایی به مقصد شهرهای اروپایی، مورد حمایت شهرداری تبریز است، گفت: در این راستا، رایزنی‌های با شرکت‌های هواپیمایی معتبر برای راه‌اندازی خط هوایی تبریز-مسکو صورت گرفته است.
وی متذکر شد: شهرداری تبریز مصمم به حمایت از توسعه خطوط هوایی است و به همین منظور، در برنامه‌و بودجه سالانه، پررنگ‌شدن نقش ایرلاین‌ها را مد نظر قرار داده است.
نجفی یادآور شد: راه‌اندازی روادید دیجیتالی در فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز که در ماه‌های اخیر، با پیگیری شهرداری تبریز به ثمر رسید، نقش اثرگذار در تسهیل امور گردشگران داشته است.
شهردار تبریز همچنین از تلاش‌های بخش‌های مختلف وزارت امور خارجه، شرکت هواپیمایی قشم‌ایر و مدیریت فرودگاه در همراهی شهرداری تبریز برای راه‌اندازی خط هوایی تبریز-هامبورگ قدردانی کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز