روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 101
  • 639
  • 1,435,137
خـاورمیانه در آستــانه جنگ

‌ «ریچارد هاس» رئیس اندیشکده آمریکایی شورای روابط خارجی در مصاحبه با شبکه آمریکایی «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» گفت: «یکی از قوانین اصلی خاورمیانه این است که امور قبل از اینکه از این هم بدتر شود، باید بد شود. من معتقدم که در آینده شاهد وقوع این اتفاق خواهیم بود. اگر بخواهم در مورد وقوع جنگ در سال ۲۰۱۹ شرط‌بندی کنیم، آن جا، کره‌شمالی نخواهد بود. دریای جنوب چین هم نخواهد بود. از اقدام‌های «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه در اوکراین نیز صحبت نمی‌کنم. من روی ایران شرط می‌بندم. جنگ را در مورد ایران و در تمام جبهه‌های احتمالی آن پیش بینی می‌کنم.»
هاس که پیش از این مدیر برنامه‌ریزی سیاست‌های وزارت خارجه آمریکا بوده است،‌ افزود: «به نظر من جنگی رخ خواهد داد حتی اگر من اشتباه کنم و این اتفاق نیفتد، ظرف دو سال آینده شاهد بازگشت تروریسم خواهیم بود. سوریه دیگر به گذشته خود بازنخواهد گشت و ما شاهد جنگ روزافزون در آنجا -هستیم».
وی گفت:‌«احتمال پناه بردن کشورهای دیگر چون عربستان،‌ مصر و ترکیه به سلاح‌های هسته‌ای دیر یا زود، دور از ذهن نیست».
صحنه فعلی خاورمیانه در نگاه هاس در وضعیت بدی قرار دارد. وی گفت: «ما جهانی را می‌بینیم که تقریبا مرزها دیگر مفهومی ندارند، هیچ مذاکرات جدی هم وجود ندارد، کشورها از داخل دچار فروپاشی شده‌اند».
هاس در پایان گفت: «هر اتفاقی که در خاورمیانه می‌افتد در آنجا باقی نمی‌ماند. آنجا لاس وگاس نیست. مشکلات خاورمیانه می‌تواند به سراسر جهان منتشر شود».

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز