روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
خلق نوروز پررونق و به یاد ماندنی تبـــریزی ها با شعار «بایـــرامی تبریزده »

شهردار تبریز گفت: همزمان با آغاز رسمی برنامه های تبریز ۲۰۱۸ در فرودین ماه، تبریز میزبان جشن جهانی نوروز با حضور گردشگران خارجی و داخلی و سران چند کشور خواهد بود؛ این موقعیت بی‌نظیر را باید قدر دانسته و تمام قابلیت‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خود را معطوف بهره‌برداری هدفمند از فرصت گردشگری ۲۰۱۸ کنیم.
به گزارش شهریار، شهین باهر با اشاره به همراهی و مشارکت شهروندان در آغاز سال جدید، افزود: شهری که میزبان چنین رویداد با شور و نشاطی است، شایسته نیست که نوروز راکد و ساکنی داشته باشد؛ همه باید دست در دست هم دهیم و فضای شهر را مهیای میزبانی ماندگار کنیم.
وی ادامه داد: برگزاری جشن نوروز در تبریز با حضور مهمانان داخلی و خارجی فرصت مغتنمی برای اصناف و بازاریان است تا از این فرصت برای افزایش چرخش مالی خود بهره گیرند.
مهندس شهین باهر با بیان اهمیت نقش گروه‌های مختلف در این راستا، تصریح کرد: یکی از حیاتی ترین موارد قابل بحث در این باره، فعال‌بودن بازار تاریخی تبریز است که حامل منافع فرهنگی و اقتصادی است؛ از این رو، این اثر مهم تاریخی، باید در خدمت بازدید و تردد گردشگران باشد تا هم جاذبه و تاریخ تبریز را در ذهن گردشگران حک کند و هم از لحاظ اقتصادی برای بازاریان مقرون به صرفه است .
شهردار تبریز با اشاره به تلاش مجموعه شهرداری جهت بهره مندی شهروندان از تمامی ظرفیت های گردشگری تبریز اظهار داشت: شهرداری تبریز با حمایت مدیریت استان، در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی، ظرفیت دیپلماسی شهری را در خدمت برنامه‌های گردشگری شهر قرار خواهد داد، با این حال، همراهی اقشار مختلف شهروندان، کلید اصلی گردشگری ۲۰۱۸ است.
شهردار تبریز با بیان این که برنامه‌های متعدد فرهنگی و هنری با همکاری شهرداری و سایر مجموعه‌های مرتبط در آغاز رویداد ۲۰۱۸ پیش‌بینی شده است، گفت: میزبان اصلی این برنامه‌ها، شهروندان هستند و انتظار داریم با مشارکت موثر خود در این رویداد، پشتیبان گردشگری شهر باشند.
باهر با اشاره به لزوم و اهمیت رعایت شعار« بایرامی تبریزده / عید در تبریز هستیم» از جانب شهروندان افزود: در همه جای دنیا گردشگر و توریست عامل تحرک و رشد اقتصادی است و عید نوروز و حضور هزاران گردشگر در این ایام فرصت مناسبی برای صنوف، بازاریان و خدمات رسانان در سطح شهر است تا از فرصت حضور این گردشگران بهترین استفاده را بنمایند و از طرفی شهروندان دین خود را با میزبانی در خور و شان تبریز به تاریخ و هویتشان ادا کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز