روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۴/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 214
  • 696
  • 1,076,745
خواب طولانی، خوابی سالم نیست!

یک متخصص مغز و اعصاب با اشاره به این‌ که برای خواب افراد نمی‌توان زمان مشخصی تعیین کرد، گفت: خواب طولانی،‌ خوابی سالم و لذت بخش نیست.
اغلب افراد هنگامی که می‌خواهند برای یک برنامه پرمشغله وقت جور کنند معمولا با کم کردن یا حذف کردن چندین ساعت از زمان استراحت به کارهای خود رسیدگی می‌کنند.
اما واقعیت این است که حتی کمی کمبود خواب روی انرژی، هوشیاری ذهن و توانایی مقابله با استرس اثر می‌گذارد.
بر اساس بررسی‌های انجام شده کم خوابی باعث افزایش خطر دیابت، بیماری‌ های قلبی و چاقی در افراد می‌شود بنابراین داشتن خواب مناسب می‌تواند نقش مهمی در نوع عملکرد روزانه افراد داشته باشد.
دکتر «الهه تقوایی زحمتکش» متخصص مغز و اعصاب بیان این‌که داشتن خواب مناسب می‌تواند نقش مهمی در نوع عملکرد روزانه افراد داشته باشد، اظهار کرد: اختلالات خواب بر عملکرد مغزی و جسمی اشخاص تاثیرات به سزایی دارد.
وی با اشاره به این‌که خواب یکی از نیازهای زیستی انسان است، تصریح کرد: خواب نامناسب به دلیل اختلالاتی که به وجود می‌آورد در مشاغلی که نیاز به تمرکز دارند بسیار حائز اهمیت است .
این متخصص مغز و اعصاب با تاکید بر این‌که افراد باید ضرورت خواب کافی را بدانند، گفت: در این صورت می‌توانند به یک برنامه منظم و سالم برسند و قدرت کافی برای کارکردن، یادگیری، خلاقیت را داشته باشند.وی با اشاره به این‌که خوابیدن تنها عدم تحرک بدن نیست، خاطرنشان کرد: در هنگام استراحت ذهن همچنان درگیر انجام تعداد زیادی فعالیت است تا به بدن کمک کند در شرایط ایده آل باقی بماند .
تقوایی با بیان این‌که خوابیدن لازمه زندگی و زمینه عملکرد مناسب است، اظهار کرد: مهمترین موضوعی که باید در رابطه با داشتن یک خواب مناسب و خوب در نظر داشت داشتن خاطری آسوده و ذهنی آرام است.
این متخصص مغز و اعصاب با اشاره به این‌که بیشتر افراد برای ساعات شبانه و استراحت خود دارای درجه بندی خاص خود هستند، افزود: برای خواب افراد نمی‌توان زمان مشخصی تعیین کرد زیرا نیاز هر فرد به خواب متفاوت است.نماینده انجمن سکته مغزی ایران تصریح کرد: خواب سالم خوابی است که کیفیت و کمیت آن در حدی باشد که فرد بعد از خواب احساس کند از نظر قوای جسمی و روحی در حد مطلوب و قابل قبولی است.
این متخصص مغز با اشاره به این‌که خواب سالم خوابی طولانی نیست، گفت: بعد از خواب سالم چهره شاداب می‌شود، روح و روان آرامش می‌گیرد و فرد با انرژی زیاد می‌تواند فعالیت خود را شروع کند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: بعضی از افراد با ۵ ساعت خوابیدن به حد مطلوب می‌رسند و بعضی دیگر به خواب بیشتری نیاز دارند بنابراین زمان خوابیدن در افراد متفاوت است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز