روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
خواهر، راز قتل برادر معتاد را فاش کرد

راز قتل مرد معتاد که قربانی درگیری خانوادگی شده بود، در جریان تحقیقات پلیسی بعد از دو ماه فاش شد.
رسیدگی به این پرونده از نخستین روز فروردین امسال و به دنبال کشف جسد مردی در جاده جاجرود در دستور کار تیم جنایی تهران قرار گرفت. بررسی‌ها نشان داد، جسد متعلق به مردی حدود ۳۵ ساله است که بر اثر اصابت ضربه‌های چاقو به شکم، پا و گردن به قتل رسیده بود.
با دستور محسن مدیرروستا، بازپرس جنایی تهران جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و تیمی از ماموران تحقیقات برای رازگشایی از این جنایت را آغاز کردند. به دلیل مجهول‌الهویه بودن جسد، تحقیقات روی شناسایی هویت مقتول متمرکز شد و ماموران با انگشت‌نگاری هویت مرد جوان به نام داوود را شناسایی کردند. او پیش از این به اتهام موادمخدر دستگیر شده بود.
با شناسایی خانواده مقتول در منطقه اتابک، کارآگاهان به اعضای خانواده مقتول مراجعه و در همان تحقیقات اولیه متوجه شدند آنها هیچ شکایتی درباره ناپدید شدن او ارائه نکرده بودند. آنها در تحقیقات مدعی شدند، داوود به خاطر مصرف موادمخدر هرازگاهی ناپدید می‌شد و بعد از مدتی دوباره بازمی‌گشت. این بار هم فکر کردیم دوباره بعد از چند روز بازمی‌گردد و شکایت نکردیم.
این درحالی بود که تحقیقات محل نشان داد، چند روز قبل از کشف جسد، درگیری شدیدی بین داوود و اعضای خانواده‌اش رخ داده بود و بعد از آن همسایه‌ها مقتول را ندیده بودند.
تحقیقات از اعضای خانواده‌ مقتول آغاز شد و آنها اظهاراتی متفاوت درخصوص علت و انگیزه درگیری بیان می‌کردند. ماموران متوجه تناقض‌گویی‌های خواهر مقتول شده و به بازجویی از او پرداختند که روز شنبه لب به اعتراف گشود و گفت: ۲۸ اسفند مادرم با من تماس گرفت و گفت داوود پدرت را می‌زند. من و شوهرم به نام مهدی۴۲ ساله به خانه پدرم رفتیم؛ در زمان ورود، داوود با چاقو پدرم را تهدید می‌کرد و با دیدن ما، به سمت شوهرم حمله‌ور شد. شوهرم نیز با چاقویی که روی دیوار دستشویی قرار داشت، او را زد. پس از قتل برادرم، همه ترسیده بودیم؛ جسد را داخل پارچه‌ای گذاشتیم و با خودرویی که شوهرم از دامادشان به امانت گرفته بود، جسد را به منطقه‌ جاجرود منتقل کردیم.
با توجه به اعترافات خواهر مقتول، کارآگاهان با مراجعه به محل سکونت متهم به قتل در خیابان شهید غیاثی او را دستگیر کردند.
مهدی در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جنایتی شد، اما پس از مواجهه حضوری با همسرش و اطلاع از اعتراف وی به‌ناچار لب به اعتراف گشود. مهدی با تائید اظهارات همسرش، در تکمیل آنها گفت: برای نصیحت کردن داوود، به خانه پدرزنم رفتیم، اما به محض ورود به خانه، او با چاقو به سوی من حمله‌ور شد. من نیز با چاقویی که از لبه‌ دیوار برداشتم، او را زدم، سپس جنازه را با همسرم به منطقه‌ جاجرود انتقال دادیم و در کنار جاده‌ای خاکی ر‌ها کردیم.
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر شد و او برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
در حالی که متهم به قتل برای ادامه تحقیقات به پلیس آگاهی منتقل شده، والدین مقتول اعلام کردند دامادشان را می‌بخشند و از او شکایتی ندارند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز