روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
خواهرخواندگی «کربلا و تبریز»، نقطه افتخارآمیز مودت تاریخی ایران و عراق

شهردار تبریز گفت: مردم ایران، از آغازین سال‌های بحران عراق در کنار این کشور بوده‌ و همچنان مصمم است تا نقش برادری خود را در این راستا، تداوم ببخشد.
صادق نجفی در دیدار با تولیت آستان مقدس حضرت میثم تمار(ع) در کوفه خاطرنشان کرد: شهرهای مقدسه عراق، کانون فرهنگی امامان معصوم(ع) و مدفن چهره‌های درخشان جهان تشیع و اصحاب صدیق ائمه(ع) نظیر میثم تمار است؛ همین امر باعث شده ایرانیان، بیشترین همت را در بازسازی عراق و مراکز مقدس این کشور داشته باشند.
وی یادآور شد: شهرداری تبریز در سال‌های اخیر، برنامه‌های ویژه‌ای را برای ایفای نقش فرهنگی و خدماتی در مدیریت کربلای معلی و نجف اشرف به کار گرفته‌است.
نجفی با بیان این‌که تبریز، نخستین پایتخت جهان تشیع و از شیفتگان مکتب حضرت اباعبدالله(ع) در طول تاریخ است، خاطرنشان کرد: خواهرخواندگی تبریز و کربلا، از مهم‌ترین و زیباترین جلوه‌های مودت فرهنگی دو کشور است.
شهردار تبریز متذکر شد: امیدواریم وحدت مردم، دولت و مرجعیت عراق، زمینه‌ مشارکت فعال ایرانیان را در عموم مراکز مقدسه عراق فراهم کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز