روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 386
  • 814
  • 1,336,122
خودروهای تولید مشترک اگر استاندارد اروپایی نداشته باشند پلاک نمی‌شوند

رییس سازمان ملی استاندارد گفت: خودروهای تولید مشترک با کشورهای اروپایی اگر استانداردهای بین‌المللی نداشته باشند، اجازه ورود این خودروها به بازار را نمی‌دهیم.
نیره‌ پیروزبخت با اشاره به ورود سازمان ملی استاندارد به حوزه مسکن مهر اظهار داشت: سازمان ملی استاندارد به موضوع تعیین کیفیت مسکن مهر ورود نکرده است و اساسا اخذ استاندارد برای ساخت و سازهای ساختمانی اجباری نیست. البته در یک بازه زمانی وارد موضوع بررسی استاندارد آسانسورها شدیم.
وی درباره ارتقای شاخص‌های استاندارد و کیفیت خودروهای ایرانی از ۵۲ شاخص استاندارد به ۸۳ شاخص، گفت: استانداردهای مورد نظر سازمان ملی استاندارد در دو فاکتور تجدید نظر شدند، اول اینکه در استاندارد ۵۲ گانه را تجدید نظر کردیم و آنها مطابق با استانداردهای اروپا تنظیم شدند که در واقع نسبت به استانداردهای سابق سختگیری ها افزایش پیدا کرد. از سوی دیگر تغییراتی در شاخص‌های استاندارد انجام شد و تعداد آنها از ۵۲ استاندارد به ۸۳ استاندارد ارتقا پیدا کرد. این موضوع در برنامه‌ای در شورای سیاست گذاری خودرو تصویب شده و قرار است که تا ۱۳۹۷/۱۰/۰۱ خودروهای تولیدی و وارداتی بر اساس این ۸۳ استاندارد بررسی شوند.خودروسازان باید تمام تولیدات خود را با این استانداردها مطابقت بدهند. اگر این استانداردها را نداشته باشند، تولید محصولات‌شان متوقف می شود.
پیروز بخت با اشاره به نظارت بر میزان استاندارد و کیفیت تولید مشترک خودروسازان ایرانی با شرکت های خارجی، گفت: این که تولیدات مشترک باید استانداردهای اروپایی را داشته باشند در قراردادها قید شده است و تمام تولیدات باید همسطح استانداردهای اروپایی باشند.
وی گفت: بر این موضوع نظارت جدی داریم و اگر استانداردها منطبق با شاخص های اروپایی نباشد، اجازه ورود تولیدات را به بازار نمی دهیم و اجازه شماره گذاری نخواهد داشت.
وی درباره ورود قیرهای تقلبی به پروژه های عمرانی اظهار داشت : تا به امروز به سازمان ملی استاندارد گزارش و شکایتی در این باره نشده است اما آسفالت، تحت پوشش استاندارد اجباری نیست .
پیروز بخت درباره برخی از ادعا ها مبنی بر اینکه آزمایشگاه های سازمان استاندارد دقت بالا برای انجام تست های مورد نظر را ندارد و مطابق با تکنولوژی روز نیست، اظهار داشت: به روز بودن مساله ای جدا از میزان دقت آزمایش های انجام شده در آزمایشگاه های سازمان ملی استاندارد است. باید بپذیریم که در ۱۰ سالی که با تحریم مواجه بودیم امکان خرید دستگاه های جدید را نداشتیم البته با وجود رفع تحریم ها هم نتوانستیم از این فرصت استفاده کنیم چراکه اغلب این دستگاه ها در کشور آمریکا تولید می شود.
وی تاکید کرد: دستگاه های موجود هم برای انجام انواع آزمایش ها مورد اعتماد هستند و می‌توان از این امکانات موجود استفاده کرد البته در حال حاضر سازمان ملی استاندارد با حدود ۲۵۰۰ آزمایشگاه همکار تعامل دارد که می تواند از ظرفیت این آزمایشگاه ها هم استفاده کند. از نظر بودجه هم سازمان استاندارد بسیار در مضیقه بوده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز