روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 387
  • 384
  • 1,280,304
خویینی ها و هاشمی در ایستگاه تقابل

مصاحبه آقای موسوی خویینی ها با ایرنا ، در روزنامه سازندگی بازنشر شد و موجی از واکنش ها را برانگیخت. بصورت مختصر و تیتروار میتوان به این موارد اشاره نموده و مورد توجه قرار داد.
الف.مصاحبه را ایرنا انجام داده بود. ولی سازندگی، با اصرار خود عملا مصاحبه را به نوعی خریده (مال خود کرده ) و سپس در تیتر های درشت و جذاب منتشر نموده. همین امر یک دنیا حرف برای گفتن دارد. مثلا اینکه حزب سازندگی بدنبال فاصله گذاری مجدد بین هاشمی و اصلاح طلبان است. یعنی بازگشت به سال ۷۶ که هاشمی مورد نقد اصلاح طلبان بود. این فاصله گذاری تعمدی میتواند بهانه ای برای رجعت سازندگی و اعتدال و توسعه به دل جریان راست تعبیر شود .
ب. به لحاظ محتوایی و روایی مصاحبه، بنظرم خویینی ها پر بیراه نگفته. هاشمی آشکارا دنبال قدرت بود و برای حفظ آن نرمش های زیادی داشت. بسیاری از کارشناسان، تغییرات فکری اواخر عمر وی را چندان واقعی تلقی نکرده، صرفا بازتابی از وضع موجود جامعه و تاثیر دینامیک های اجتماعی آن می دانند.
ج. خویینی ها و هاشمی نقش عمده ای در حذف بازرگان و گروه های سیاسی ملی گرا داشتند. به طنز گفته میشود ، حالا نوبت این دو است که همدیگر را حذف کنند.
د) مصاحبه حتی اگر سناریویی سیاسی بوده باشد دلیلی برای فرار از آن وجود ندارد. هاشمی را نباید قدیس کنیم. او در کنار خدمات خود به کشور، اشتباهاتی هم داشته که نقد آنها میتواند به غنای تجربی و تئوریک نخبگان سیاسی کشور بیفزاید.
ه) خوشبختانه هفته پیش شاهد جریان نقدهای آقای شیرعلی نیا به عملیات کربلای ۴ و پاسخ های فرماندهان نظامی به آن بودیم .
از طرفی هم برگزاری مناظره ای بین آقایان تاجزاده و زاکانی در مورد وقایع کوی دانشگاه را داشتیم که اتفاقات بسیار مبارکی هستند چرا که لازم است وقایع تاریخی نظام توسط نیروهای درون نظام نقد و به چالش کشیده شود که خود موجب ثمرات ارزشمندی خواهد شد. بنابراین مصاحبه هایی چون مصاحبه آقای خویینی ها را بایدبه فال نیک گرفت و از آن استقبال نمود.
غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز