روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۷/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 40
  • 514
  • 1,144,809
خیز پنهانی دلالان برای تصرف اراضی ملّی کلانشهرها

نماینده مجلس دهم گفت: دلالان به صورت مخفیانه اراضی را قطعه بندی کرده و زمینی که به طور مثال دو میلیون تومان ارزش دارد را به قیمت های نازل حتی دویست هزار تومان به مردم می فروشند.
حسین مقصودی عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در گفت‌وگو با خبرنگاران ، با انتقاد از افزایش قیمت مسکن در یک سال اخیر، گفت: متأسفانه در سال های گذشته اقدام مثبتی برای ساماندهی بازار مسکن صورت نگرفته و این مسئله بر تلاطمات بازار مسکن اثر مستقیم گذاشته است.
نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در تمام شهرها و کلانشهرها اراضی ملی و اراضی متعلق به دولت وجود دارد، اما اخیرا اخباری به گوش رسیده که بر اساس آن دلالان به دنبال فروش گسترده این اراضی به متقاضایان ساخت مسکن هستند.
چوب حراج دلالان بر اراضی ملی؛ زمین متری دو میلیونی را دویست هزار تومان می فروشند.
دلالان به صورت مخفیانه اراضی را قطعه بندی کرده و زمینی که به طور مثال دو میلیون تومان ارزش دارد را به قیمت های نازل به مردم می فروشند و متأسفانه دستگاه های نظارتی و قضایی هیچ برخوردی با این مسئله نکرده اند
وی ادامه داد: دلالان به صورت مخفیانه اراضی را قطعه بندی کرده و زمینی که به طور مثال دو میلیون تومان ارزش دارد را به قیمت های نازل حتی دویست هزار تومان به مردم می فروشند و متأسفانه دستگاه های نظارتی و قضایی هیچ برخوردی با این مسئله نکرده اند.
دولت باید نسبت به تولید مسکن
در اراضی ملی اقدام کند
مقصودی افزود: بر اساس قانون، دولت موظف است که با استفاده از اراضی تحت تملک خود، اقدام به تولید مسکن کند یا اینکه حداقل زمینه ساماندهی و قطعه بندی این اراضی و ایجاد زیرساخت های رفاهی و فرهنگی منطقه را فراهم کند.
وی گفت: قطعا با این اقدام دولت می توان از بروز دلالان بازی در عرصه تولید مسکن و وقوع پدیده حاشیه نشینی در اطراف شهرها جلوگیری کند، از طرف دیگر با این اجرای این سیاست، عملا بخشی از مسکن مورد نیاز مردم تأمین خواهد شد.
این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: یکی از استراتژی کشورهای خارجی برای تأمین مسکن و تمرکززدایی از کلانشهرها، ایجاد شهرک های مسکونی در حومه شهرها است، با این اقدام می توان سرریز جمعیت کلانشهرها را در این مناطق ساکن کرد.
مقصودی ادامه داد: همچنین می توان شهرک های سازمانی و تخصصی ایجاد شود، به طور مثال در حومه پاریس فرانسه، شهرک فرهنگیان وجود دارد و اغلب معلمان این شهر در آنجا زندگی می کنند.
وزارت راه و شهرسازی باید با آسیب شناسی مسکن مهر، اقدام به تولید مسکن اجتماعی کند.
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس، با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی باید با آسیب شناسی مسکن مهر، اقدام به تولید مسکن اجتماعی کند، افزود: به نظر من در شرایط کنونی تولید مسکن و کاهش مشکلات این بازار نیازمند عزم ملی است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز