روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۶/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 103
  • 507
  • 1,125,960
دادستان تبریز: مبارزه با پدیده شوم احتکار با جدیت ادامه دارد‎

داستان عمومی و انقلاب تبریز گفت: مبارزه با پدیده شوم احتکار و خرید و فروش غیرقانونی ارز با جدیت ادامه خواهد یافت.
موسی خلیل اللهی در گفت و گو با خبرنگاران در بستان آباد با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و فشارهای اقتصادی دشمنان گفت: دستگاه قضایی استان آذربایجان شرقی اجازه نخواهد داد یک عده سودجو و طمع ورز نظام اقتصادی کشور و امنیت و آرامش استان را تهدید کنند.
داستان عمومی و انقلاب تبریز مبارزه قاطع با محتکران و دلالان ارز و عاملان ناامنی اقتصادی در فضای مجازی را از جمله برنامه های دستگاه قضایی برشمرد و افزود: وضعیت قیمت ارز و کالای های اساسی در بازار واقعی نبوده و در اثر تبلیغات روانی ایجاد شده بود.
خلیل اللهی از دستگیری فردی در تبریز در رابطه با بازار ارز خبر داد و افزود: این فرد در فضای مجازی و در قیمت های غیر واقعی برای ارز اعلام و مردم را برای خرید و فروش تشویق می کرد.
وی شناسایی و برخورد با محتکران را از اولویت های دستگاه قضا عنوان کرد و افزود: توزیع اقلام احتکار شده در بین نیازمندان واقعی در استان توانست اثرات روانی منفی حاصل از احتکار را کم کند.
دادستان تبریز از حل مسائل رانندگان خودروهای باری در استان خبر داد و افزود: تلاش کردیم خواسته های به حق و واقعی رانندگان را با برخی که سعی می کردند از مسائل آنها سوء استفاده کنند را از هم جدا کنیم .
وی گفت: نخواهیم گذاشت عده ای سوء استفاده کننده در راستای خدشه دار کردن مقام و جایگاه واقعی قشر زحمت کش راننده ها سوء استفاده کرده و فضای نا امنی را در جامعه القاء کنند.
خلیل اللهی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به برخی نارصایتی ها از روند رسیدگی و اطاله دادرسی در دستگاه قضایی گفت: بسیاری از مواردی که منجر به اطاله دارسی می شود ناشی از الزامات قانونی است که دستگاه قضایی باید رعایت کند.
داستان عمومی و انقلاب تبریز نداشتن اطلاعات حقوقی مراجعان، تعلل در پاسخ به استعلامات از سوی ادارات دولتی و تاخیر در ارائه نظریه های کارشناسی را ازجمله عوامل اطاله دارسی برشمرد.
خلیل اللهی همچنین با اشاره به کمبود شدید نیرو در دستگاه قضایی استان، گفت:بسیاری از شعبات با کمتر از ۴۰ درصد استاندارد کارمند و قاضی فعالیت می کنند.
داستان عمومی و انقلاب تبریز اعلام کرد: در چند روز آینده ۳۰۰ نفر کارمند جدید در دستگاه قضایی استان مشغول بکار شده و بخشی از این کمبودها جبران خواهد شد.
سید علی موسوی فرماندار بستان آباد هم در گفت و گو با خبرنگاران، همدلی و همکاری مسئولین را در گذر از شرایط حساس اخیر مهم برشمرد و گفت: خوشبختانه همدلی بین مسئولین ارشد کشور در بین مسئولان استان و شهرستان هم به چشم می خورد و کارهای بزرگی با همراهی و همدلی مسئولان در حال انجام است.
فرماندار بستان آباد یکی از وظایف اصلی دستگاه قضایی را ایجاد حس امنیت درجامعه برشمرد و گفت: رسیدگی قاطع به تخلفات و مفاسد اقتصادی می تواند حس امنیت را در مردم و سرمایه گذاران ایجادکرده و فضای اقتصادی را امن تر کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز