روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 317
  • 1,569
  • 1,020,766
داستان آرتـــان

آرتان فربختی هنرمند ۱۲ ساله تبریزی است که به اذعان کارشناسان موسیقی کشور جمهوری آذربایجان، در صورت حمایت از او ، میتواند در ترازهای جهانی این عرصه مهم هنری به هنرمندی بپردازد.
زمینه فعالیت آرتام، موسیقی اصیل و سنتی موغام است . موسیقی ای که باید در خون عاشیق جاری باشد تا بتواند در نهانگاه های صدا ، خود را به مخاطب عرضه کند. پدر آرتان می گوید: از دوسالگی با هر آنچه در دست داشته ، به خلق موسیقی می پرداخته و همین مجال، فرصتی برای شناسایی استعداد آرتان شده است . از دوران کودکی شروع به خواندن آهنگهای آذربایجانی از جمله آهنگ آیریلیق و نارگیله می کند البته ناگفته نماند که بدلیل عدم امکانات مناسب، اکثر تمرین های آرتان در ماشین پدر انجام می گرفته است.
ناصر فربختی، معتقد است نت ها در خون آرتان جاری هست . او در ۶ سالگی موسیقی را به صورت رسمی پیش مربی اش آقای عطاپور شروع میکند. در ۷ سالگی برای اجرا به تلویزیون شبکه سهند دعوت میگردد و چندین بار کنسرت ها ی مربی اش به صحنه می رود.
پدر آرتان می گوید : در ۸ سالگی برای مسابقه بین المللی موغام به کشور جمهوری آذربایجان رفت و مقام سوم را کسب نمود . البته این ها بخشی از افتخاراتی است که او کسب کرده است ،چند مقام بین المللی از کشورهای ترکیه، جمهوری آذربایجان ، ازبکستان ( مقام سوم) و ژاپن نیز جزو رزومه آرتان محسوب می گردند.
اکنون آرتان ۱۲ ساله است و این روزها ۴ ماه مداوم است که نزد آقای حسین ملک زاده هنر موسیقی را ادامه می دهد.
گلایه های پدر
نخستین موضوعی که میتوان آنرا معادل عدم حمایت مسئولین فرهنگی هنری استان از این استعداد هنری دانست ، عدم تامین ارز مورد نیاز برای اعزام آرتان به مسابقات بین المللی در کشورهای خارجی است . همه هزینه های حضور او در مسابقات توسط پدرش تامین می گردد. البته هزینه های شخصی آموختن موسیقی برای امثال آرتان هم که معلوم است ، حتما باید توسط خانواده ها تامین گردد و این مسئله مانع مضاعفی است برای رشد و توسعه موسیقی و هنر در آذربایجان .
ساقی آذربایجان برای این هنرمند نوجوان و آتیه دار استان آرزوی توفیق و سربلندی می نماید و امید است مسئولان فرهنگی در حمایت از این هنرمندان بیش از پیش اهتمام داشته باشند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز