روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 1,034
  • 882
  • 994,947
داستان دنباله دار تبریز آلوده

هوای تبریز ناسالم شد . این جمله آشنای سالهای اخیر است که با اعلام آن روزهای نا پاکی هوای تبریز شروع میشود و البته متعاقب آن اخبار تعطیلی مدارس و بعضا دانشگاه هاست که باید منتظر شنیدنشان شد .
ظهر چهارشنبه ، به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، “داود قاسم زاده” با اعلام اینکه هوای تبریز ناسالم شد، افزود: بر اساس آخرین داده های مرکز پایش هوای اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، هم اکنون کیفیت هوای کلان شهر تبریز نسبت به روز گذشته کاهش داشته و شاخص آلودگی هوا عدد ۱۳۸ را نشان می دهد. شاخصی که بنا بر اظهار برخی کارشناسان در صورت تداوم و افزایش آن تا حد ۱۶۰ واحد ، زندگی به لحظه های خطرناک تری در شهر خواهد رسید.
اداره کل محیط زیست از کودکان ، بیماران قلبی و ریوی و افراد مسن در تبریز خواست تا از فعالیت در فضای آزاد خودداری کنند.
تداوم آلودگی ها
اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از احتمال تداوم آلودگی هوای تبریز به دلیل سکون جوی خبر داده و گفته است: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر ادامه شرایط جوی کنونی، احتمال ادامه شرایط ناسالم هوای تبریز وجود دارد و لازم است شهروندان همکاری بیشتری در استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی و کمک به افزایش کیفیت هوای تبریز داشته باشند.
مقصر کیست ؟
کارشناسان متعددی اذعان میکنند که مشکل اصلی آلودگی هوا از خودروهاست . اما برخی از مسئولین بخصوص از نوع شهری آن کارخانجات و واحدهای تولیدی را متهم ردیف اول این داستان معرفی مینمایند. هرچند در ادامه خبر آلودگی هوای تبریز، در سایت نزدیک به این اداره کل، اظهار شده است بیشتر آلودگی های تبریز ناشی از فعالیت کارخانجات دارای مشکل سوخت و نیروگاه هایی که با سوخت گازوئیل فعالیت می کنند ، است اما باید در نظر داشت که مهمترین واحدی که با گازوئیل ، دست به تولید میزد نیروگاه تبریز بود که دیگر سالهاست چنین مساله ای موضوعیت ندارد.
بنابراین مهمترین نکته ای که باید شفاف سازی شود ، تعیین میزان آلایندگی هوا توسط عوامل مختلف است تا راه برای اتخاذ سیاست های متناسب و معقول پیشگیرانه آغاز گردد. هرچند مسئولین امر بهتر از همه میدانند مقصر اصلی این داستان کیست؟!

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز