روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
دانشجویان خارجی چهره واقعی ایران را به دنیا نشان دهند

امام جمعه تبریز و نماینده ولی فقیه در تبریز در مراسم پانزدهمین آیین نکوداشت دانش آموختگان غیر ایرانی دانشگاه های کشور در تالار وحدت تبریز اظهار کرد: دشمنان انقلاب اسلامی که از رویایی مستقیم با ایران ناتوان شده اند، به دنبال همجمه های فرهنگی و تبلیغات منفی بر علیه ایران هستند که شما دانشجویان خارجی باید نسبت به شناساندن چهره واقعی و معنوی انقلاب اسلامی اهتمام کنید.
حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم افزود: پس از خواست مردم برای ایجاد حکومتی دینی در ایران و تاثیر گذاری همه جانبه آن تلاش برای فروپاشی نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران از سوی دشمنان آغاز شد، پیروزی انقلاب بسیار اعجاب انگیز بود چرا که اتحاد قدرت های دنیا هم نتوانست مانع از تلاش مردم شود.
امام جمعه تبریز خاطر نشان کرد: از نظر تئوریک انقلاب اسلامی در عصری به وقوع پیوست که دوره شکوفایی لیبرالیسم و کمونیسم بود، اما در این میان انقلاب اسلامی اولین چالش را در برابر مکاتب فکری حاکم ایجاد کرد و با سرعت بالا یک نظام مردم سالار مبتنی بر آموزه های دینی را پایه گذاری کرد.
آل هاشم افزود: این انقلاب نشان داد که تک قطبی شدن جهان مورد پسند مردم و اندیشمندان قرار نگرفت هنگامی که حرکت جمهوری اسلامی مورد بازبینی قرار می گیرد به خوبی روشن می شود با وجود فراز و فرودهای فراوان این انقلاب منشا تحولات بسیار عمیق در حوزه های فکری و راهبردی شده است.
وی در خصوص برخی تاثیرات انقلاب اسلامی ایران گفت: برخی تاثیرات انقلاب اسلامی، دگرگونی در ساختار قدرت و نظام سیاسی حاکم و تحقق اندیشه مردم سالاری دینی، تغییر عمیق در هنجارهای فرهنگی و سیاسی، تغییر در ساختار و روابط قدرت ها، استقلال سیاسی، احیای نقش جنبش آزادی بخش، احیای گرایش به معنویات و ارزش های دینی در میان ملل جهان، ایجاد روحیه خودباوری و سلطه ستیزی در میان ملت ها بود.
وی ادامه داد: دشمن در سال های اخیر سرمایه گذاری زیادی روی رسانه های گروهی انجام داد تا با فریب کاری گفتمان انقلاب را نابود کند چرا که دشمن می داند تمامی مشکلاتش در منطقه به دلیل فراگیر شدن پیام الهام بخش انقلاب است.
آل هاشم با اشاره به یکی از ابتکارات مهم رهبر معظم انقلاب در برخورد با هجمه ایران هراسی دشمنان گفت: یکی از این ابتکارات استفاده از دیپلماسی عمومی است از آن جا که مردم به ویژه جوانان بر خلاف سیاست مداران غربی منصف تر هستند بنابراین در بسیاری از موارد دیپلماسی عمومی کارایی بیشتری دارد.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب در سال های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ دو نامه مهم را برای جوانان غربی نوشتند و آنان را به مطالعه مستقیم در ارتباط با اسلام فارغ ازتبلیغات دستگاه های غرب دعوت کردند که هدف نامه اول ایشان دعوت برای شناخت بدون واسطه از اسلام بود تا آنان بر اساس درک و فهم خود به اسلام بنگرند.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه گروه های تروریستی توسط قدرت های غربی به خصوص آمریکا ایجاد و تقویت شده است و خشونت نیز همواره توسط این افراد حمایت می شود،خاطر نشان کرد: رژیم جنایتکاراسرائیل هرگز به صورت جدی مورد سرزنش متحدان پرنفوذ خود و سازمانه های بین المللی قرار نگرفته و مشخص شده ریشه ترویسم در سیاست های خود غرب است.
** جشن فارغ التحصیلی شما آغاز همکاری ایران با کشورهای شما است
استاندار آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با بیان اینکه جشن فارغ التحصیلی شما آغاز همکاری های مشترک ایران با کشورها و مردم شماست، گفت: امیدوارم شما کارآفرینانی در کشورتان باشید و ما نیز برای همکاری با شما آمادگی داریم.
اسماعیل جبارزاده با بیان اینکه امروز دنیای ارتباطات و نیز دنیای برد برد است، خاطر نشان کرد: حضور دانشجویان خارجی و تعامل با مردم و کشورهای آنها سودی دو جانبه هم برای ما و هم کشورهای دانش آموختگان دارد تا تجربیات و آموزه های علمی خود را برای ارتقا کشورشان به کار گیرند.
** رنج امروز بشر فقر معنویت است
رئیس دانشگاه تبریز نیز در این مراسم با بیان اینکه بیاییم معنویت را در آموزش عالی ارتقا دهیم و فارغ التحصیلانی توام با اخلاق و معنویت تحویل جامعه دهیم، خاطر نشان کرد: رنج امروز جامعه بشری فقر معنویت ، انسانیت و اخلاق است.
محمدرضا پورمحمدی با ابراز خرسندی از میزبانی تبریز از این رویداد عظیم فرهنگی و علمی تبریز را شهر ادب و علم و عرفان توصیف کرد و گفت: دانشگاه تبریز در امتداد دانشگاه ربع رشیدی است که ۷۰۰ سال قبل تاسیس شده است.
وی با بیان اینکه دانشگاه تبریز جزو یکی از بهترین دانشگاه های کشور است، افزود: سال گذشته این دانشگاه جزو ۱۳ دانشگاه تاثیر گذار در دنیا شناخته شد.
مراسم جشن و گرفتن عکس یادگاری، پذیرایی در مجلل ترین هتل تبریز (هتل کایا لاله پارک) و تبریز گردی از جمله برنامه های جشن فارغ التحصیلی دانشجویان خارجی دانشگاه های ایران در تبریز بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز