روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۴/۲۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 127
  • 416
  • 1,296,518
دانشجویان معلول از آموزش عالی خارج می‌شوند

طبق بررسی‌های محققان دانشجویان معلول از آموزش عالی خارج می‌شوند و دوره تحصیلی خود را نیمه رها می‌کنند.
به گزارش خبرنگاران نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، دانشجویان معلول به علت شکاف اجتماعی که وجود دارد، از آموزش عالی خارج می‌شوند.
براساس این بررسی، توجه به خواسته‌های دانشجویان معلول و ایجاد شرایط برای فعالیت‌های اجتماعی آن‌ها از جمله اقداماتی است که آموزش عالی هر کشوری می‌تواند برای جلب رضایت خاطر این نوع دانشجویان انجام دهد.
مطالعات اخیر نشان داده است، دانشجویان معلول به میزان قابل توجهی کمتر از دیگر دانشجویان در فضای سخنرانی‌ها و دیگر فعالیت‌ها حضور دارند و تنها دلیل این موضوع رفتار‌های نامناسب دانشجویان و کادر آموزشی دانشگاه‌ها است.
داده‌ها حاکی از آن است، تنها ۳۴ درصد از دانشجویان معلول دوره ۴ ساله کارشناسی خود را به پایان می‌رسانند و بیش از ۶۰ درصد آن‌ها تحصیل را نیمه رها می‌کنند.
محققان باور دارند، اساتید دانشگاهی علاوه بر اینکه برای برابری قومیت و نژاد باید تلاش کنند، برابری معلولان با افراد عادی را نیز لحاظ کنند؛ این موضوعی است که همیشه نادیده گرفته می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز