روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۲۰
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 1,849
  • بازدید دیروز: 944
  • کل بازدید ها: 486,678
دانشجویی که محکوم به مرگ شد

دانشجوی دامپزشکی به اتهام خفه‌کردن شاهد پرونده سرقتش و به آتش کشیدن مرد میانسال در نمایشگاه ماشین، با حکم قضات شعبه دوم دادگاه کیفری تهران به قصاص محکوم شد.
روز ٢٨ اردیبهشت سال ٩٣ مأموران پلیس از مرگ مشکوک مردی در یک نمایشگاه ماشین واقع در قلعه‌حسن‌خان -حاشیه تهران -باخبر شدند و پس از حضور در محل و انجام تحقیقات مقدماتی متوجه شدند حسن با وارد آمدن ضربه جسم سخت به سرش به قتل رسیده و جسدش در همان‌جا به آتش کشیده شده است.
در ادامه تحقیقات پلیسی، صاحب نمایشگاه به مأموران گفت: مقتول مدتی قبل به دلیل اختلافات خانوادگی از همسرش جدا شده بود و چون جایی برای سکونت نداشت، شب‌ها در نمایشگاه می‌خوابید. تلاش برای شناسایی و دستگیری عامل جنایت ادامه داشت تا اینکه قاتل پس از ۱۰ روز خود را به پلیس معرفی کرد. او که دانشجوی رشته دامپزشکی بود ابتدا به جرم خود اعتراف کرد اما در ادامه بازجویی‌ها منکر قتل شد و به مأموران گفت: «آن شب وقتی به نمایشگاه ماشین رفتم دیدم، حسن خوابیده، دستم را دور گردنش انداختم و می‌خواستم خفه‌‌اش کنم اما از کارم پشیمان شدم و آنجا را ترک کردم.»
با وجود این تحقیقات کارآگاهان ادامه یافت تا اینکه در نهایت عباس در بازجویی‌‌های فنی به جرم خود اعتراف کرد و گفت: پس از اینکه گلوی حسن را فشار دادم، با سنگ یک ضربه به سرش زدم و سپس با شعله فندک پتویی را که رویش بود به آتش کشیدم و متواری شدم.با توجه به اعترافات متهم و شکایت اولیای دم، محاکمه وی در شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی زالی انجام شد.
عامل قتل در دفاع از خود گفت: «قتل را قبول ندارم.البته همسر سابق حسن از من خواست که او را به قتل برسانم؛ برای همین آن شب به نمایشگاه ماشین رفتم و قصد داشتم حسن را خفه کنم اما در نهایت پشیمان شدم و او را رها کردم. زمانی‌ که آنجا را ترک می‌کردم، حسن زنده بود.»این در حالی است که شواهد نشان می‌داد دانشجوی دامپزشکی مقتول را به این خاطر کشته بود که شاهد سرقت وی بوده است.او در پاسخ به این‌ سؤال که چرا در بازجویی‌ها به قتل حسن اعتراف کرده‌ است، گفت: «پدر مقتول به من گفته بود اگر قتل فرزندش را به گردن بگیرم و بگویم عروس سابقش در آن نقش نداشته‌ است، رضایت می‌دهد تا از زندان آزاد شوم.»با این حال قضات دادگاه در پایان دادرسی وارد شور شدند و او را به‌عنوان عامل جنایت به قصاص محکوم کردند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز