روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 3
  • 499
  • 753
  • 1,437,401
دانشگاهیان نیازمند توجه ویژه هستند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز گفت: باید به دانشگاهیان توجه ویژه‌ای شود چرا که آینده‌ی کشور در دست این قشر از جامعه است .
حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به نفش آفرینی دانشجویان و جنبش های دانشجویی در برهه مختلف تاریخ ایران افزود: حرکت های عدالت خواهانه و آزادی خواهانه بخشی از محوری ترین فعالیت های موثر دانشجویان در تاریخ معاصر کشور ماست .
وی خاطرنشان کرد : با رجوع به سابقه تاریخی فعالیت دانشجویی می‌توان به این نتیجه رسید که استکبار ستیزی، مبارزه با استبداد و حرکت در مسیر گفتمان سازی انقلابی گری شاخصه اصلی دانشجویان عدالت طلب در نظام جمهوری اسلامی است .
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: جامعه دانشگاهی، جامعه ای پویا و پایگاه مهم علمی کشور محسوب می‌شود و دانشجویان قشری هستند که آینده نظام اسلامی با دستان توانمند آنها ساخته می‌شود و این جوانان افق های روشن ایران عزیز را تعالی می بخشند .
بخش دیگری از سخنان حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم به نقش آفرینی بسیج در کشور اختصاص داشت .
امام جمعه تبریز با بیان اینکه بسیج یک تفکر و فرهنگ است افزود : بسیج با درایت و تیزبینی امام راحل قبل از جنگ تشکیل شد و بعداز جنگ هم به فرمان رهبر معظم انقلاب بسیج اقشار و اصناف،‌بسیج دانشجویی و … در جبهه های مختلف نقش موثر ایفا کردند .
وی ادامه داد : امروز این فرهنگ به تفکری جهانی تبدیل شده است و نمود آن را در کشورهای سوریه ، عراق و یمن شاهد هستیم که با الگوی بسیج در برابر حاکمان ظالم و ‌مستکبران جهان ایستاده‌اند .
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی تاکید کرد : در طول تاریخ انقلاب بسیج هر جا که ورود داشته موفق عمل کرده است و نمونه های آن را در شرایط پرالتهاب کشور شاهد بودیم که با ورود بسیج سرنوشت نظام اسلامی براساس آرمان های انقلاب و ارزش های اسلامی دوام و قوام بهتری پیدا کرد .
امام جمعه تبریز در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد : بسیج فرهنگی است که همه به آن نیاز داریم .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز